XXX Sesja Rady Powiatu w Jarocinie

Dodano 24 sierpnia 2005, wpis archiwalny Głównym tematem XXX Sesji Rady Powiatu w Jarocinie było drogownictwo. Stan infrastruktury drogowej zarządzanej przez powiat jarociński przedstawił Marian Wasilik, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Jarocinie. Przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu, Marek Bereżecki, omówił plany modernizacji i przebudowy dróg krajowych na terenie powiatu. Udzielał też odpowiedzi na pytania radnych dotyczące budowy obwodnicy Jarocina oraz przejęcia przez GDDKiA odcinka drogi powiatowej. Dyrektor Henryk Szczefanowicz z Departamentu Ekologii, Infrastruktury i Mienia Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu zaprezentował stan istniejącej sieci dróg wojewódzkich na terenie powiatu.

Radni i goście mieli okazję zapoznać się także z wystąpieniami burmistrzów i wójtów gmin powiatu jarocińskiego na temat potrzeb w zakresie drogownictwa na ich terenie oraz zrealizowanych wspólnie z powiatem przedsięwzięć w tym zakresie.