BIP
« powrót 01 lutego 2018

ZAJĘLI 3 MIEJSCE

ZAJĘLI 3 MIEJSCE photo

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie zajęli trzecie miejsce na rozegranym 31 stycznia br. II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej.

Na starcie tegorocznego konkursu stanęło osiem zespołów z: Borzęciczek, Pleszewa, Krotoszyna, Konarzewa, Konina, Ostrowa Wlkp., Słupi oraz gospodarze ZSS z Jarocina.

Poziom wiedzy uczestników z zakresu historii ruchu olimpijskiego, symboli, ceremoniału olimpijskiego, czy największych gwiazd światowego i polskiego olimpizmu był bardzo wysoki i do wyłonienia najlepszych zespołów potrzebna był dogrywka. Zwycięzcami okazali się uczniowie SOSW w Borzęciczkach, przed zespołami z SOSW w Konarzewie i ZSS w Jarocinie.

Pierwsze 3 zespoły otrzymały pucharami i nagrodami rzeczowymi. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz sponsorzy. "To budujące, że wśród młodzieży ciągle jest tak żywa idea olimpijska i jestem pod ogromnym wrażeniem szerokiej wiedzy uczestników konkursu".  - mówił tuż po ogłoszeniu wyników Wicestarosta Mirosław Drzazga. Organizatorami konkursu byli nauczyciele z ZSS w Jarocinie: Anna Karczmarek, Izabela Zaworska, Agnieszka Miękus, Julia Jelak oraz Sławomir Zaworski.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka