BIP
« powrót 13 lipca 2017

Zakończenie w pięknym stylu

Zakończenie w pięknym stylu photo

W międzynarodowej obsadzie – ponieważ poza czołowymi ekipami z całej Polski, na turnieju taekwondo w Kórniku pojawiły się również drużyny z Niemiec i Białorusi - wystartowała bardzo liczna, bo aż 26-o osobowa ekipa MUKS Białe Tygrysy Jarocin, która w pięknym stylu zdobyła łącznie 17 medali ( 2 złote, 8 srebrnych i 7 brązowych).

SZANSA DLA MŁODYCH SPORTOWCÓW

Ponad 300 zawodniczek i zawodników wystartowało w trzeciej edycji WIELKOPOLSKA CUP Kórnik 2017, czyli ostatnim turnieju przed wakacjami w randze Pucharu Polski w taekwondo olimpijskim. W tym turnieju MUKS Białe Tygrysy Jarocin wystawił zawodników w kategoriach junior, kadet i młodzik. – „Mimo licznej ekipy, żałuję, że kilku zawodników ze względu na kontuzje i uczestnictwo w wycieczkach szkolnych musiała zrezygnować z tego startu, ponieważ te występy w Pucharze Polski, są zawsze szansą dla młodych zawodników i zawodniczek na podniesienie swoich umiejętności oraz są możliwością zdobycia bardzo ważnych punktów do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego” – informuje Józefina Nowaczyk-Wróbel, trenerka Białych Tygrysów.  

ZŁOTE BIAŁE TYGRYSICE

Wśród samych Białych Tygrysów na największe brawa zasłużyły złote medalistki – juniorka Zuzanna Kaczmarek i kadetka Natalia Wosiek. Obydwie zawodniczki, zarówno Zuzanna, jak i Natalia bardzo zdecydowanie wygrały swoje kategorie wagowe, co również zostało zauważone przez organizatorów turnieju, którzy przyznali obu Białym Tygrysicom nagrody indywidualne dla Najlepszej Juniorki i Kadetki turnieju Wielkopolska Cup Kórnik 2017.

„Przy takiej ilości medalistów, zawsze bardzo ciężko wyróżniać poszczególne osoby, ale kilka zawodniczek zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Począwszy od najstarszej w tym gronie, Zuzanny Kaczmarek, która wreszcie w Kórniku pokonała swoją odwieczną rywalkę z Warszawy, i to od razu w bardzo efektownie,  poprzez nokaut techniczny; a kończąc na Natalii Wosiek, która nie pozostawiła żadnych złudzeń swoim rywalkom, udowadniając, że zdobyty kilka dni wcześniej tytuł Mistrzyni Polski nie był dziełem przypadku. - kontynuuje trenerka Białych Tygrysów.

Z grona kadetów bardzo dobrze zaprezentowała się także: Maria Gęstwa, debiutująca w nowej dla siebie kategorii wagowej, jak i również kadet Patryk Naskręski, który pokazał się z najlepszej strony - i dopiero w finale minimalnie uległ brązowemu medaliście Mistrzostw Polski.

W klasyfikacji drużynowej MUKS Białe Tygrysy Jarocin zajął trzecie miejsce, za AZS OŚ Poznań oraz UKS Dragon Długie Stare.

Klasyfikacja indywidualna młodych zawodniczek i zawodników MUKS Białe Tygrysy Jarocin:

I miejsce w swoich kategoriach zajęły:
Zuzanna Kaczmarek (junior, waga - 59 kg)
Natalia Wosiek (kadet, waga - 51 kg)

II miejsce w swoich kategoriach zajęli:
Martyna Stasik (junior, waga - 44kg)
Katarzyna Półrolniczak (junior, waga - 49 kg)
Marta Hojak (junior, waga - 63 kg)
Patryk Naskręski (kadet, waga - 57 kg)
Maria Gęstwa (kadet, waga - 41 kg)
Piotr Gęstwa (młodzik, waga - 48 kg)
Michalina Wróbel (młodzik, waga - 33 kg)
Klaudia Łyskawa (młodzik, waga - 36 kg)

III miejsce w swoich kategoriach zajęli:
Weronika Szymańska (junior, waga - 46 kg)
Weronika Kaik (junior, waga - 59 kg)
Eryk Mikołajczak (młodzik, waga - 30 kg)
Piotr Kliś (młodzik, waga - 33 kg)
Oliwier Sokowicz (młodzik, waga - 40 kg)
Klaudia Krukowska (młodzik, waga - 27 kg)
Emilia Jędrzejczak (młodzik, waga - 30 kg)

IV miejsce w swoich kategoriach zajęli:
Alicja Kowańdy (junior, waga - 59 kg)
Adam Krzyżak (kadet, waga - 33 kg)
Magdalena Walczak (kadet, waga + 59 kg)
Cezary Trzcieliński (młodzik, waga - 40 kg)
Maja Bierła (młodzik, waga - 27 kg)
Julia Jędrzejczak (młodzik, waga - 30 kg)
Julia Parysek (młodzik, waga - 40 kg)
Bartosz Gabrysiak (młodzik, waga - 36 kg)

IX miejsce w swoich kategorii zajęła:
Marta Stasik (młodzik, waga - 30 kg)

 

« powrót Drukuj

Czytaj również: