« powrót 07 lutego 2019

ZAWARTE POROZUMIENIE MIĘDZY SZPITALAMI

ZAWARTE POROZUMIENIE MIĘDZY SZPITALAMI  photo

Jarociński szpital zawarł porozumienie z Centrum Rehabilitacji im. prof. Mieczysława Walczaka w Osiecznej. Porozumienie dotyczy rehabilitacji pacjentów po zabiegach wszczepienia endoprotez. Dzięki temu będą oni mogli skorzystać z szybkiej rehabilitacji, która jest tak konieczna po operacji.

W ciągu miesiąca w jarocińskim szpitalu na oddziale ortopedycznym przeprowadza się od  15 do 20 zabiegów wszczepienia endoprotez. Termin  rozpoczęcia rehabilitacji jest na ogół uzależniony od stanu i wieku pacjenta.

Na oddziale rehabilitacji jarocińskiego szpitala na razie nie ma możliwości, aby pacjenci mogli odbywać kilkutygodniowe turnusy, bo oddział nie jest do tego przystosowany. Stąd też pomysł na podpisanie porozumienia o współpracy z Centrum  Rehabilitacji w Osiecznej.

Ośrodek w Osiecznej, to placówka, która zajmuje się przywróceniem do sprawności pacjentów po poważnych zabiegach. Ośrodek w Osiecznej dysponuje specjalistycznym sprzętem, wysoko wykwalifikowanym personelem oraz odpowiednią liczbą łóżek. Wczesna  rehabilitacja jest najlepszym rozwiązaniem, a skutecznie przeprowadzona pozwala na szybki powrót pacjenta do zdrowia. Do szpitala w Osiecznej pacjentów  będą kierowali lekarze z jarocińskiej lecznicy. Turnusy będą miały charakter stacjonarny i mają trwać trzy tygodnie.

« powrót Drukuj

Czytaj również: