BIP
« powrót 07 lipca 2017

Alarm w urzędzie

Alarm w urzędzie photo

W ramach ćwiczeń na wypadek sytuacji kryzysowych - dzisiaj w samo południe zawyły syreny alarmowe w jarocińskim Starostwie Powiatowym i Urzędzie Miejskim. Nadjechała straż pożarna i nastąpiła ewakuacja personelu w budynku pojawił się gęsty dym...

Na szczęście okazało się, że były to tylko ćwiczenia mające na celu zweryfikowanie, czy wszystkie procedury oraz przepisy związane z zachowaniem się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia są pracownikom Starostwa, jak i Urzędu Miejskiego znane.

„W ten sposób chcieliśmy sprawdzić czy nasz personel potrafi się do tych przepisów zastosować. Potraktowaliśmy te ćwiczenia bardzo poważnie, zależało nam na sprawdzeniu, czy w tego typu sytuacjach nasi pracownicy potrafią zachować się zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zarówno samego opuszczenia strefy zagrożenia, ale także czy wiedzą, jak zabezpieczyć dokumentację, czy sprzęt komputerowy, by zapobiec bezpowrotnej utracie danych. Chcieliśmy też zweryfikować, czy sama koordynacja służb, ich działań jest właściwie zaplanowana. To dzięki takim ćwiczeniom możemy wyeliminować lub usprawnić ewentualne problemy z tym związane. Jest to o tyle ważne, że w sytuacji realnego zagrożenia, takie niedopracowane szczegóły mogą zaważyć na niepowodzeniu akcji ratowniczej.” – mówi Jan Bartczak, Sekretarz Powiatu.

« powrót Drukuj

Czytaj również: