Zaproszenie do udziału w misji gospodarczej do Egiptu oraz w 39. Międzynarodowych Targach Kairskich

Dodano 21 lipca 2005, wpis archiwalny Celem organizowanej misji jest stworzenie polskim przedsiębiorcom warunków do poznania partnerów biznesowych z Egiptu oraz Bliskiego Wschodu i Afryki. Gospodarka Egiptu staje się z roku na rok coraz bardziej liberalna. Egipt jako kraj stowarzyszony z UE przyjął harmonogram obniżania stawek celnych na znakomitą większość towarów pochodzących z tego regionu, w tym z Polski, co pozwoli na szerszą wymianę handlową między obydwoma krajami.

Wyjazd misji gospodarczej do Egiptu zbiega się z organizacją Międzynarodowych Targów Kairskich. Są to największe targi wielobranżowe na Bliskim Wschodzie, ukazujące szerokie spektrum branż i towarów cieszących się szczególnym uznaniem nie tylko na miejscowym rynku, lecz również w innych krajach arabskich.

Wśród firm wystawców na targach reprezentowane są między innymi takie branże jak: motoryzacyjna, budownictwo, reklama, bankowość, tekstylia, zabawki, maszyny, meble, turystyka, energetyka, opakowania, poligrafia, tworzywa sztuczne, chemia itp. Targi te oceniane są przez profesjonalistów jako niezastąpiony instrument marketingowy dla firm zainteresowanych aktywną działalnością w regionie Bliskiego Wschodu.

W czasie ich trwania organizowanych jest wiele konferencji, seminariów branżowych i giełd kooperacyjnych.

Polska Izba Gospodarcza zorganizuje dla wszystkich uczestników misji wspólnie ze swoimi partnerami, spotkania biznesowe typu B2B w ramach giełdy kooperacyjnej. Będą one przygotowane indywidualnie, pod kątem profilu każdej firmy uczestniczącej w wyjeździe i jej preferencji co do potencjalnych partnerów handlowych po stronie egipskiej.

Polska Izba Gospodarcza będzie wnioskować o dofinansowanie misji w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych ze środków Ministerstwa Gospodarki i Pracy. W przypadku uzyskania akceptacji Ministerstwa Gospodarki, przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie uczestnictwa w misji w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych.

Ponadto dla firm zainteresowanych będzie można rozważyć alternatywną formę wsparcia udziału w misji poprzez dofinansowanie kosztów w ramach środków Programu Phare 2003, Program Rozwoju Przedsiębiorstw Eksportowych.

Dla firm zainteresowanych uczestnictwem w roli wystawców na Międzynarodowych Targach Kairskich Izba proponuje osobny program biznesowy.

Firmy zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami - w załącznikach (program i formularz zgłoszenia) oraz do odwiedzenia strony internetowej organizatora.

Formularz zgłoszeniowy - misja gospodarcza

Formularz zgłoszeniowy - targi