100 SPOTKAŃ NA 100 LAT ISTNIENIA SZKOŁY

Dodano 09 kwietnia 2019, wpis archiwalny 100 SPOTKAŃ NA 100 LAT ISTNIENIA SZKOŁY

POWIAT JAROCIŃSKI - 100 SPOTKAŃ NA 100 - LECIE LICEUM

W ramach projektu „100 spotkań na 100-lecie” w piątek 5 kwietnia br. odbyło się spotkanie z absolwentem z roku 1992 Tomaszem Walczakiem.  Na początku gość wspominał lata licealne. Śmiech obecnych w auli wywołały jego słowa  -        "Zdecydowanie najlepszy czas w życiu, najlepsze lata. Polecam nie stracić ich na naukę". Dzięki rodzicom, którzy kładli nacisk na naukę języków obcych mógł po maturze myśleć o studiach za granicą. Wtedy, w 1997 roku, to nie było tak powszechne, jak dziś. Szansą, z której skorzystał było otwarcie Uniwersytetu Europejskiego „Viadrina” we Frankfurcie nad Odrą.

W 1997 T. Walczak ukończył Wydział Ekonomiki Przedsiębiorstwa na Uniwersytecie Europejskim „Viadrina”. Był studentem pierwszego rocznika na tym uniwersytecie. Zajęcia odbywały się w języku niemieckim i angielskim. Po nostryfikacji – w 1998 roku - niemieckiego tytułu i przyznaniu polskiego tytułu magistra ekonomii był m. in. specjalistą ds. marketingu, dyrektorem fabryki mebli i naczelnikiem wydziału promocji w starostwie. Wspominając początki kariery mówił o szukaniu swojego miejsca. W codziennej pracy używa języka niemieckiego i angielskiego. Do nauki języków namawiał licealistów opowiadając o kontrakcie, którego realizacja odbywa się w Luxemburgu, Londynie, Berlinie i Polsce. Firma VOX to przede wszystkim producent mebli, które T. Walczak sprzedaje na całym świecie. Jednostką minimalną, o której rozmawia z klientem jest tir lub kontener mebli, ale zdarzają się też zamówienia wyjątkowe, takie jak produkcja łóżeczek dla firmy samochodowej Aston Martin, które są sprzedawane u Harrodsa w Londynie za 7999 funtów.