5,5 miliona na drogę z Ruska do Jaraczewa

Dodano 25 listopada 2010, wpis archiwalny
Projekt pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 4207 P Rusko – Jaraczewo” opiewa na kwotę blisko 7 mln zł, z czego 80%, tj. ok. 5,5 mln zł wynosi dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Pozostałe środki na realizację inwestycji popłyną z budżetów Gminy Jaraczewo i Powiatu Jarocińskiego, z których wyasygnowane zostanie po 700 tys. zł. Projekt obejmuje przebudowę ponad 9 km drogi, która rozpocznie się od skrzyżowania w Rusku, a zakończy na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 12 w Jaraczewie. W ramach realizacji przedsięwzięcia planuje się między innymi poszerzenie jezdni do 5,5 m, budowę nowych 600 m chodników i przebudowę już istniejących na długości około 2,3 km, budowę dwóch przejść dla pieszych oraz wymianę i uzupełnienie oznakowania drogi. Dopełnieniem prac ma być również budowa kanalizacji deszczowej, ścieku przykrawężnikowego oraz wymiana przepustów pod drogą i zjazdami na posesje. Przy jezdni wykarczowane mają być krzewy, wyprofilowane skarpy i odmulone rowy.
Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym realizacja zadania ruszy już w przyszłym roku.

Warto podkreślić, że Powiat Jarociński na realizację inwestycji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 pozyskał ponad 17 milionów złotych, z czego na drogownictwo około 14 milionów złotych.