URZĄD SKARBOWY INFORMUJE

KOMUNIKAT NACZELNIKA URZĘDU SKARBOWEGO W JAROCINIE z dnia 5 lutego 2019 r. w sprawie wskazania w zeznaniu rocznym aktualnego rachunku bankowego oraz adresu zamieszkania...

05 lutego 2019

BAL Z OKAZJI DNIA SENIORA

„Bardzo się cieszę, że jestem tu dzisiaj z Wami, to doskonała inicjatywa i gratulacje dla organizatorów i pomysłodawców. Szanowni Państwo w każdym wieku możemy być aktywni, spotykać się, wymieniać spostrzeżeniami, brać aktywny udział w życiu. Gratuluję Wam witalności, wigoru i podziwiam Was, że tak doskonale potraficie się bawić” – mówiła m.in. Katarzyna Szymkowiak, Wicestarosta Powiatu Jarocińskiego zwracając się do seniorów, obecnych na balu z okazji Dnia Seniora.

PREZES NA SPOTKANIU W JAROCINIE

1 lutego br. Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie odwiedziła Marlena Maląg do niedawna Wicewojewoda Wielkopolski, a od grudnia ubiegłego roku - Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem wizyty Marleny Maląg była wizytacja jarocińskiego PCPR oraz udział w spotkaniu z pracownikami zajmującymi się w jarocińskim PCPR współpracą z PFRON oraz zapoznanie się ze sprawozdaniem dotyczącym wykorzystania i wydatkowania środków „pefronowskich” w roku 2018 przez PCPR w Jarocinie.

PRACOWITE DNI

Starosta Lidia Czechak spotkała się w ostatnich dniach z Wojewodą Wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem oraz dyrektorem poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - Markiem Napierałą.(na zdj. poniżej Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann i Starosta Powiatu Jarocińskiego - Lidia Czechak podczas rozmowy w gabinecie w Urzędzie Wojewódzkim).

KIERUNKI ROZWOJU OŚWIATY

Wczoraj 30 stycznia br. Starosta Lidia Czechak i Członek Zarządu Mirosław Drzazga wzięli udział w konferencji zorganizowanej w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, a dotyczącej kierunków rozwoju edukacji ponadpodstawowej w województwie wielkopolskim.

31 stycznia 2019

SZPITAL W JAROCINIE MA NOWY TOMOGRAF

„Nowy tomograf w jarocińskim szpitalu już jest, teraz trwają ostatnie prace związane z podłączeniem, czekamy jeszcze na zakończenie ostatnich kwestii proceduralnych, ale jak poinformował mnie prezes szpitala - już od lutego tomograf w jarocińskim szpitalu będzie funkcjonował i badania przy jego użyciu będą przeprowadzane – mówi Starosta Lidia Czechak – Zainstalowanie nowego aparatu wymagało również wykonania adaptacji pomieszczenia, w którym będzie stał tomograf”.

30 stycznia 2019

W TARCACH JUŻ PO EGZAMINACH

28 stycznia br. kolejna grupa słuchaczy ukończyła Szkołę Policealną w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach w zawodzie technik bezpieczeństwa i higieny pracy.

30 stycznia 2019

STARY BUDYNEK WYBURZONY

Zgodnie z zapowiedzią - stary magazyn znajdujący się terenie szpitala powiatowego w Jarocinie został rozebrany. Plac po wyburzonym budynku został zabezpieczony i w najbliższym czasie powstaną tam dodatkowe miejsca parkingowe.

29 stycznia 2019

DZIEŃ PRACOWNIKA PUBLICZNYCH SŁUŻB ZATRUDNIENIA

„Wszystkim Wam pracownikom jarocińskiego Urzędu Pracy w Dniu Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia życzę mnóstwa satysfakcji z pracy i z wykonywanych obowiązków, a przy okazji gratuluję, tak spektakularnych sukcesów, jakim jest chociażby ostatnie wyróżnienie, jakie otrzymał jarociński Urząd Pracy i Wy wszyscy, jego pracownicy z rąk Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społeczne pani Elżbiety Rafalskiej” – mówiła Lidia Czechak, Starosta Powiatu Jarocińskiego podczas krótkiej wizyty w jarocińskim Urzędzie Pracy.

28 stycznia 2019

OSTATNI DZIEŃ SŁUŻBY KOMENDANTA

„W imieniu swoim, a także Zarządu Powiatu, a przede wszystkim wszystkich mieszkańców powiatu jarocińskiego składam Panu najserdeczniejsze podziękowania za wieloletnią służbę, wytężoną pracę i działalność na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Panie Komendancie, Pana wytrwałość (..), wysiłek, jaki Pan wkładał w wykonywane obowiązki oraz Pana życzliwość były i są nadal bezcenne i nieocenione… I mimo, że żegna się Pan ze służbą, to Pana zasługi dla podniesienia standardów bezpieczeństwa mieszkańców, prestiżu służby i szacunku dla zawodu strażaka pozostaną wytyczną dla Pana następców, a Pana postawa zawodowa na przestrzeni tych wszystkich lat służby – ustanowiła bardzo wysokie standardy, godne naśladowania dla Pana następców”. – mówiła m.in. Lidia Czechak podczas uroczystości zdania służby przez komendanta Kazimierza Cieślaka.

28 stycznia 2019

WYRÓŻNIENIE OD MINISTRA

„Ta nagroda, to potwierdzenie, że jarociński Urząd Pracy pracuje bardzo dobrze i to nie jest tylko ocena Zarządu Powiatu, ale także uznanie samej Minister Elżbiety Rafalskiej. Dodam jeszcze, że jarociński Urząd Pracy jest jedynym z terenu Wielkopolski, który otrzymał takie wyróżnienie ”. – mówi Starosta Lidia Czechak.

24 stycznia 2019

74. ROCZNICA WYZWOLENIA JAROCINA

"Dzisiaj mija 74. rocznica wyzwolenia Jarocina spod okupacji hitlerowskiej i mimo, że minęło już tyle lat i wśród nas jest coraz mniej osób, które były świadkami tamtych wydarzeń, to należy pamiętać, że jest to część historii Jarocina i dlatego dziękuję wszystkim uczniom, kombatantom, samorządowcom i mieszkańcom za to, że mimo tak dojmującego zimna przyszli pod pomnik oddać szacunek uczestnikom tamtych wydarzeń” – mówi LIDIA CZECHAK, Starosta Powiatu Jarocińskiego.

24 stycznia 2019