otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Szkolenie w Starostwie

W dniu dzisiejszym ( 9.X.2017) w Starostwie Powiatowym w Jarocinie przedstawiciel Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych przeprowadził szkolenie dotyczącego „Unijnych rozporządzeń o ochronie danych osobowych i wynikające z nich zadań dla Administratora Danych Osobowych".

09 października 2017
Informacje ogólne

Kongres Rodzin

4 października br. w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Narodowy Kongres Rodzin. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, czy Senator RP Łukasz Mikołajczyk. Powiat Jarociński reprezentowali Starosta Teodor Grobelny i Sekretarz Powiatu Jan Bartczak.

05 października 2017
Informacje ogólne

Alert meteorologiczny

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru z porywami do 115 km/h.

05 października 2017
Informacje ogólne

Uprawnienia dla osób represjonowanych

W związku z nowelizacją ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, Wojewoda Wielkopolski, Zbigniew Hoffmann (fot.) informuje o wynikających z niej uprawnieniach.

05 października 2017
Informacje ogólne

My dla młodych młodzi dla nas

12 października w Sławoszewie, Gmina Kotlin odbędzie się II Forum Lokalne Programu „Równać Szanse, My dla Młodych - Młodzi dla Nas”. Spotkanie odbędzie się o godzinie 11.00 w tamtejszej sali wiejskiej.

04 października 2017
Informacje ogólne

Wiemy więc działamy - konferencja w Jarocinie

Dzisiaj 2-go października br. w Jarocinie odbyła się konferencja z udziałem Starosty Teodora Grobelnego oraz Doroty Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, a także Aleksandry Kowalskiej, dyrektora Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poznaniu.

02 października 2017
Informacje ogólne

O szpitalu - wywiad radiowy ze Stanisławem Martuzalskim

W każdy ostatni piątek miesiąca na antenie Radia Elka o god. 11.30 ukazuje się wywiad o aktualnych sprawach i działalności Starostwa Powiatowego w Jarocinie w ramach audycji "WIEŚCI POWIATU JAROCIŃSKIEGO".

02 października 2017
Informacje ogólne

48 Sesja Rady Powiatu

W dniu 29 września 2017 r. o godz. 15:00 w auli Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie odbyła się kolejna już 48 sesja Rady Powiatu.

02 października 2017
Informacje ogólne

Stanowisko Starosty w sprawie ubojni w Golinie

"W związku z publikacją na stronach internetowych Gazety Jarocińskiej artykułu dotyczącego planowanej budowy ubojni w Golinie – to nieprawdą jest, że decyzja o budowie ubojni zależy ode mnie, jako Starosty"....

29 września 2017
Inwestycje w powiecie

Rozbudowa szpitala to już fakt

W ostatnich dniach września br. w jarocińskim szpitalu odbyło się podpisanie umowy dotyczącej rozbudowy budynku Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Umowę podpisali prezes szpitala Leszek Mazurek oraz przedstawiciele konsorcjum Heli Factor, które będzie realizować inwestycję. Przy podpisywaniu umowy obecni byli również Teodor Grobelny,Starosta Powiatu i Stanisław Martuzalski, Członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za sprawy szpitala.

29 września 2017
Informacje ogólne

Nowy szef SOR

Szpitalny Oddział Ratunkowy ma nowego szefa. Nowym pełniącym obowiązki kierownika SOR-u w jarocińskim szpitalu został Tomasz Huk. Do końca roku będzie zastępował dotychczasowego szefa oddziału ratunkowego - Leszka Michalaka, który zrezygnował ze stanowiska

29 września 2017
Informacje ogólne

II edycja konkursu łowieckiego

Tegoroczny konkursu dla kół łowieckich był już drugą edycją. Podstawą przeprowadzenia konkursu był „Regulamin konkursu dla kół łowieckich wspierającego regulację populacji lisa na terenie powiatu jarocińskiego”.

25 września 2017
×