otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Święto Policji

Dzisiaj z okazji Święta Policji w jarocińskiej Komendzie Powiatowej odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i stanowiska służbowe. Z tej okazji Wicestarosta Mirosław Drzazga, który reprezentował Zarząd Powiatu – złożył wszystkim jarocińskim - i nie tylko – Policjantom i Policjantkom serdeczne życzenia.

21 lipca 2017
Informacje ogólne

Eugenia Wieczorek – znana nawet w Australii

Pani Eugenia Wieczorek, mieszkanka Jarocina, od ponad 30 lat profesjonalnie zajmuje się wykonywaniem koronki zwanej frywolitką. Przy okazji Pani Eugenia aktywnie popularyzuje lokalną sztukę tradycyjną. Jest mistrzynią frywolitek, koronek wykonywanych przy użyciu drewnianego czółenka służącego do łączenia nici. „Tacy ludzie jak ja - chcą zaszczepić pasję sztuki koronkarskiej, żeby ta tradycja przechowała się do następnych pokoleń” – mówi p. Eugenia Wieczorek.

20 lipca 2017
Informacje ogólne

Pałac powrócił w ręce prawowitych właścicieli

Dzisiaj, tj.14 lipca 2017 - nastąpiło oficjalne przekazanie przez Powiat Jarociński nieruchomości w Zakrzewie, gdzie mieścił się uprzednio Dom Pomocy Społecznej, prawowitym właścicielom - potomkom Rodziny Draheim.

14 lipca 2017
Informacje ogólne

Park w Kotlinie jak nowy

Przedsięwzięcie pod nazwą „Rewaloryzacja parku zabytkowego w Kotlinie – etap II” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

13 lipca 2017
Informacje ogólne

Podziękowanie za wsparcie

Pod koniec czerwca dzieci i młodzież z terenu Powiatu Jarocińskiego zaprezentowała podczas występów na poznańskim Starym Rynku obyczaje Ziemi Jarocińskiej. Występy odbywały się w ramach „Dnia Tradycji”, jako część tegorocznego Jarmarku Świętojańskiego.

13 lipca 2017
Informacje ogólne

Zakończenie w pięknym stylu

W międzynarodowej obsadzie – ponieważ poza czołowymi ekipami z całej Polski, na turnieju taekwondo w Kórniku pojawiły się również drużyny z Niemiec i Białorusi - wystartowała bardzo liczna, bo aż 26-o osobowa ekipa MUKS Białe Tygrysy Jarocin, która w pięknym stylu zdobyła łącznie 17 medali ( 2 złote, 8 srebrnych i 7 brązowych).

13 lipca 2017
Informacje ogólne

Przedszkolaki z wizytą w Starostwie

We wtorek 11 lipca br. Starostwo Powiatowe odwiedzili nietypowi goście – Przedszkolaki z Siedlemina.

12 lipca 2017
Informacje ogólne

Alarm w urzędzie

W ramach ćwiczeń na wypadek sytuacji kryzysowych - dzisiaj w samo południe zawyły syreny alarmowe w jarocińskim Starostwie Powiatowym i Urzędzie Miejskim. Nadjechała straż pożarna i nastąpiła ewakuacja personelu w budynku pojawił się gęsty dym...

07 lipca 2017
Informacje ogólne

Ryszard Jacek - nowy radny

Nowy radny - Ryszard Jacek, to emerytowany nauczyciel i wieloletni dyrektor szkoły podstawowej w Witaszycach, który po zaprzysiężeniu złożonym podczas ostatniej sesji Rady Powiatu wyraził chęć pracy w dwóch komisjach: zdrowia i spraw społecznych oraz komisji edukacji i kultury.

05 lipca 2017
Informacje ogólne

Nagrodą dla uczennic - indeksy

W trzeciej edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych wzięły udział: Roksana Adamczyk, Agata Koster i Patrycja Golińska - uczennice drugiej klasy technikum ekonomicznego w Jarocinie oraz ich opiekunka p. Małgorzata Ginter. Uczennice ZSP nr 1 w zajęły w swojej kategorii II miejsce. Nagrodą dla nich są indeksy na dwie uczelnie: Politechnikę Białostocką (na wszystkie kierunki studiów) oraz na Uniwersytet Białostocki (Wydział Ekonomii, Wydział Informatyki i Ekonometrii, a także na Wydział Matematyki).

05 lipca 2017
Informacje ogólne

Szpital w sieci...

W szpitalu, 3 lipca odbyła się konferencja prasowa dotycząca tematów związanych przede wszystkim z ujęciem jarocińskiej lecznicy w ogólnokrajową sieć szpitali, także podsumowaniem Białej Niedzieli oraz otwarciem w jarocińskim szpitalu punktu konsultacyjnego dla diabetyków.

04 lipca 2017
Informacje ogólne

Za zasługi...

Podczas ostatniej XLIV Sesji Rady Powiatu Starosta Teodor Grobelny i Wicestarosta Mirosław Drzazga wręczyli nagrody „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. W tym roku laureatów wyróżniono w pięciu kategoriach: oświata, kultura i sport; działalność społeczna; młody talent; gospodarka; rolnictwo.

04 lipca 2017
×