otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Jubileusz parafii w Rusku

„400 letnia historia naszej parafii jest bardzo bogata i każdy może zapoznać się z nią sam na specjalnej wystawie przygotowanej przed głównymi drzwiami kościoła” - informuje ks. proboszcz parafii w Rusku Mikołaj Graja.

30 czerwca 2017
Informacje ogólne

Udogodnienia w geodezji

Od dnia dzisiejszego istnieje możliwość płatności kartą płatniczą za zamówione dokumenty w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

30 czerwca 2017
Informacje ogólne

W powiecie trwają prace geodezyjne i kartograficzne

Starosta Jarociński informuje, że na terenie powiatu jarocińskiego rozpoczęto prace geodezyjne i kartograficzne, które są wykonywane we współpracy z Głównym Geodetą Kraju. Mają one na celu zbudowanie bazy danych Geodezyjnej Ewidencji Sieci Uzbrojenia Terenu oraz budowy Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach.

30 czerwca 2017
Informacje ogólne

20 lat minęło

Już pod raz dwudziesty odbyły się Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. W tej jubileuszowej edycji wzięły udział grupy folklorystyczno-taneczne m.in. z: Turcji, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, czy Bułgarii.

30 czerwca 2017
Informacje ogólne

Uczniowie "Jedynki" bezkonkurencyjni

„Jedynka” najbardziej usportowioną szkołą w Wielkopolsce. W roku szkolnym 2016/17 reprezentacja ZSP nr 1 w Jarocinie uzyskała tytuł NAJBARDZIEJ USPORTOWIONEJ SZKOŁY W WIELKOPOLSCE.

27 czerwca 2017
Informacje ogólne

Jarociński dzień w Poznaniu

„24 czerwca br. z dumą, honorem i wielką przyjemnością dzieci i młodzież z terenu Powiatu Jarocińskiego zaprezentowała dorobek i historię naszej Małej Ojczyzny, Jarocińskiej Ziemi” – mówi Waldemar Kwieciński, współorganizator i pomysłodawca tego przedsięwzięcia.

27 czerwca 2017
COŚ Z NICZEGO

Coś z niczego

XIV PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Stowarzyszenie "OPUS" zorganizowało 22 czerwca br. na jarocińskim rynku imprezę pod nazwą "Coś z Niczego". Tematem przewodnim prezentacji były obchody 760-lecia miasta Jarocina.

26 czerwca 2017
Informacje ogólne

...W OBIEKTYWIE

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W TARCACH

26 czerwca 2017
Informacje ogólne

Sportowy Jarocin

W klasyfikacji na najbardziej usportowioną szkołę w Wielkopolsce – historyczne VI miejsce.

26 czerwca 2017
COŚ Z NICZEGO

Serce dla domu - piknik integracyjny

W ubiegły piątek w DPS im. Marii Kaczyńskiej w Kotlinie została zorganizowana pierwsza "Integracja z kulturą razem", Impreza powstała we współpracy z Domem Kultury w Kotlinie oraz Stowarzyszeniem "Serce dla Domu".

26 czerwca 2017
Informacje ogólne

CZAS NA WAKACJE !

Nadszedł upragniony przez wszystkich uczniów czas – wakacje. W szkołach odbyły się okolicznościowe uroczystości, w których uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Jarocińskiego ze Starostą Teodorem Grobelnym na czele

23 czerwca 2017
Informacje ogólne

Konsultacje społeczne

Starosta Jarociński ogłasza konsultacje projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu powiatu jarocińskiego dla szkół i placówek niepublicznych prowadzonych na terenie powiatu jarocińskiego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

21 czerwca 2017
×