Kolejne pieniądze dla Powiatu Jarocińskiego

Samorząd powiatowy pozyskał kolejne środki z funduszy unijnych, tym razem ponad 2,2 mln zł przeznaczone zostanie na modernizację obecnych rejestrów ewidencji gruntów oraz budynków na terenie powiatu jarocińskiego.

27 marca 2017

Wiosna w naszych szkołach

Marek Grechuta, czekając na wiosnę, śpiewał „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty…”. Chodź za oknami jeszcze ponuro, to uczniowie szkół świętowali pierwszy dzień wiosny z uśmiechami na twarzach.

24 marca 2017

Nowe nasadzenia wzdłuż powiatowych dróg

Na terenie powiatu jarocińskiego przybywa drzew i krzewów. W ubiegłym roku na nowe nasadzenia wzdłuż dróg powiatowych wydatkowano około 40 tysięcy złotych. Zasadzono niemalże 600 młodych drzewek.

23 marca 2017

Kolejna inwestycja drogowa

Już niebawem rozpocznie się realizacja największej inwestycji powiatu jarocińskiego zaplanowanej w bieżącym roku. W ramach pierwszego etapu zadania, którego realizacja połączy Żerków z Dobieszczyzną, w tym roku przebudowane zostanie niemalże 6 km drogi oraz powstanie 2-kilometrowa ścieżka rowerowa.

Granty z powiatu

Ponad 175 tys. zł z budżetu powiatu jarocińskiego w tym roku wesprze działalność organizacji pożytku publicznego.

Ekologiczny Powiat

„CO I ILE NA SKŁADOWISKO?” to hasło XVII edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”.

Szkoła z certyfikatem

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 brał udział w ogólnopolskim konkursie „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Sukcesy uczniów „dwójki”

Po raz kolejny uczniowie z klas fryzjerskich odnieśli sukces w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby „Mała pętelka”. 9 marca 2017r. w Zespole Szkół Odzieżowych w Poznaniu odbyła się 23 jego edycja.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie był organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej, który odbył się 17 marca. Jarocińska placówka gościła u siebie uczniów z Ostrzeszowa, Borzęcinka, Pleszewa oraz Krotoszyna.

Uczniowie na GARDENII

3 marca grupa 15.uczniów z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odwiedziła Międzynarodowe Targi Poznańskie.

15 marca 2017

„Cuda Natury” w Tarcach

8 marca Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach gościł u siebie uczestników konkursu recytatorskiego „Cuda Natury”. W ósmej edycji konkursu wzięło udział 29 gimnazjalistów, którzy reprezentowali 10 drużyn.

10 marca 2017

Gimnazjalisto, czekamy na Ciebie!

W miniony weekend w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyły się Dni Otwarte, które przyciągnęły setki kandydatów. Teraz do odwiedzenia swoich murów zachęca jarocińska „Jedynka” i „Ogólniak” oraz szkoła w Tarcach.

09 marca 2017