otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE: Spisały się na piątkę

Dwa piąte miejsca w silnie obsadzonym Pucharze Świata Serbia Open 2016, rozgrywanym w stolicy Serbii, Belgradzie, wywalczyły kadetki MUKS Białe Tygrysy Jarocin - Alicji Kowańdy i Martyny Stasik. Tym razem troszkę gorzej powiodło się natomiast juniorkom - Annie Zbawionej i Zuzannie Kaczmarek, które przegrały swoje pierwsze walki.

16 listopada 2016
Informacje ogólne

Zagłosuj na Sołtysa Roku 2016

Ruszył plebiscyt na Sołtysa Roku 2016. W zabawie bierze udział 97 sołtysów z gmin powiatu jarocińskiego oraz z gminy Nowe Miasto nad Wartą. Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Jarocińskiego Bartosza Walczaka. Sołtys, który zwycięży, otrzyma statuetkę, a sołectwo, którym zarządza – aż 4000 zł!

16 listopada 2016
Informacje ogólne

Nowe chodniki w gminie Żerków

Trwa budowa nowego chodnika przy drodze powiatowej w Brzóstkowie. Chodnik ułożony zostanie na długości 880 m od skrzyżowania z drogą do kościoła w kierunku szkoły.

16 listopada 2016
Informacje ogólne

Uwaga! Zamknięcie przejazdu kolejowego w Radlinie

Od 17 do 19 listopada 2016 roku zamknięty zostanie przejazd kolejowy w Radlinie (w ciągu drogi powiatowej Mieszków–Żerków)

16 listopada 2016
Informacje ogólne

Uwaga na objazd! Remont drogi Witaszyczki-Zakrzew

Starostwo Powiatowe w Jarocinie informuje, że od dnia 09.11.2016 r. wykonawca robót budowlanych firma „Sidrog” realizująca przebudowę drogi powiatowej Witaszyczki – Zakrzew wprowadza tymczasową zmianę organizacji ruchu polegającą na zamknięciu dla ruchu odcinka od drogi krajowej nr 11 do ronda w Zakrzewie.

09 listopada 2016
Informacje ogólne

Zdrowe i smaczne śniadanie

Uczniowie klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych przy Zespole Szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie uczestniczyli w Gminnych Warsztatach Samorządów Uczniowskich zorganizowanych w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie.

08 listopada 2016
Informacje ogólne

Turniej strzelecki o tarczę starosty

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości oraz imienin opiekuna miasta – św. Marcina zainaugurował memoriałowy turniej strzelecki organizowany przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie.

08 listopada 2016
Informacje ogólne

Środa z funduszami na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Kaliszu zaprasza do udziału w kolejnym, bezpłatnym spotkaniu z cyklu „Środa z Funduszami", wprowadzającym do tematyki Funduszy Europejskich na lata 2014–2020. Spotkanie odbędzie się 9 listopada w Ostrowie Wielkopolskim.

07 listopada 2016
Informacje ogólne

Czasowe zmiany w Jedynce

W związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zorganizowali konkurs pt. "Strefy Czasowe".

07 listopada 2016
Informacje ogólne

Chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie i Muzeum Regionalne w Jarocinie zapraszają na: projekcję filmu zrealizowanego przez klasy Technikum Ekonomicznego z innowacją finanse i logistyka wojskowa pt. „Opowieści powstańcze”.

07 listopada 2016
Informacje ogólne

Szpital się rozbudowuje

Jarociński szpital przygotowuje się do kolejnej inwestycji – rozbudowy o nowe skrzydło. Podjęte przez jarocińska lecznicę działania mają na celu zwiększenie dostępności do usług medycznych oraz podniesienie ich jakości poprzez dostosowanie szpitala do obowiązujących wymogów.

05 listopada 2016
Informacje ogólne

Nowa siedziba PCPR-u

Już od dwóch tygodni Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie działa w nowej siedzibie na dworcu kolejowym. Większa powierzchnia i nowoczesne wnętrza zapewne poprawią komfort pracy pracowników PCPR-u ale przede wszystkim zapewnią lepszą obsługę osób korzystających ze świadczeń tej instytucji

03 listopada 2016
×