Palić - nie palić? Oto jest pytanie!

Powiatowy etap konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” rozstrzygnięty!!! Najlepszy mem o tematyce antynikotynowej przygotowała Adrianna Stratyńska z Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie. Jej praca będzie reprezentowała Powiat Jarociński podczas wojewódzkiego etapu konkursu, który odbędzie się 30 maja w Poznaniu.

17 maja 2016
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Unijne fundusze dla organizacji pozarządowych na edukację

Jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej i chcesz dowiedzieć się jak pozyskać fundusze unijne na realizacje projektów edukacyjnych? Zgłoś się na spotkanie "Środa z funduszami dla organizacji pozarządowych na edukację" organizowane przez Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca 2016 r. (środa) od godziny 10:00 do godziny 13:00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, Al. Niepodległości 10-12, sala nr 30.

17 maja 2016

Noc Muzeów z atrakcjami

Już w najbliższą sobotę czeka nas kolejna Noc Muzeów. Atrakcji będzie wiele zarówno w Jarocinie, jak i w mniejszych miejscowościach naszego powiatu: Cielczy, Mieszkowie, Potarzycy i Śmiełowie.

16 maja 2016

Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych na konkursie o Unii Europejskiej

W Zespole Szkół Specjalnych w Lesznie odbył się Wojewódzki Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Wielkopolska - kolebka państwa polskiego" związany z obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski.

13 maja 2016

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

27 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Motyw książki w poezji polskiej” adresowany do młodzieży gimnazjalnej, połączony z warsztatami czytelniczymi. Ideą spotkania było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, pobudzanie aktywności twórczej oraz nobilitacja uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Turniej klas policyjnych

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński objął Patronat Honorowy nad III Turniejem Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej, który był hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów, odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Srebro dla piłkarzy z Tarc

Piłkarze Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zdobyli srebrny medal w rozgrywkach drużyn szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej. Zmagania trwały blisko miesiąc, a ich zakończenie odbyło się w Kępnie.

Obóz Lilii Białej

1 maja 2016 r. na polanie za Pałacem Radolińskich odbył się Obóz Białej Lilii, podczas którego społeczność lokalna Jarocina i okolic mogła wziąć udział w różnych zajęciach takich jak np.: harcerskiej pionierce, kuchni polowej, zjazdach linowych, grach, konkursach jak i postrzelać z łuku.

04 maja 2016

225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin, służby mundurowe, harcerze, przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji, w asyście pocztów sztandarowych kombatantów i szkół złożyli kwiaty pod pomnikiem w Parku Zwycięstwa.

04 maja 2016

Dwukrotnie na szczeblu centralnym

Uczeń Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach, Dominik Terakowski bardzo dobrze zaprezentował swe umiejętności podczas dwóch ogólnopolskich konkursów wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i prawa pracy, które odbyły się w Warszawie.

Powiatowy konkurs matematyczny

W tegorocznym Powiatowym Konkursie Matematycznym dla szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział reprezentacje trzech szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarocińskiego: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Matematyczne zmagania w "ogólniaku" odbyły się po raz piąty.

Zakręcony rajd rowerowy

Lubisz kręcić??? Wybierz się na... "I Zakręcony rajd rowerowy”. Czeka Cię moc rodzinnych atrakcji i wspaniała atmosfera, o którą zatroszczą się organizatorzy pod przewodnictwem Grupy RoweLOVE.