otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Turniej klas policyjnych

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński objął Patronat Honorowy nad III Turniejem Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej, który był hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów, odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

09 maja 2016
Informacje ogólne

Srebro dla piłkarzy z Tarc

Piłkarze Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zdobyli srebrny medal w rozgrywkach drużyn szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej. Zmagania trwały blisko miesiąc, a ich zakończenie odbyło się w Kępnie.

09 maja 2016
Informacje ogólne

Obóz Lilii Białej

1 maja 2016 r. na polanie za Pałacem Radolińskich odbył się Obóz Białej Lilii, podczas którego społeczność lokalna Jarocina i okolic mogła wziąć udział w różnych zajęciach takich jak np.: harcerskiej pionierce, kuchni polowej, zjazdach linowych, grach, konkursach jak i postrzelać z łuku.

04 maja 2016
Informacje ogólne

225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin, służby mundurowe, harcerze, przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji, w asyście pocztów sztandarowych kombatantów i szkół złożyli kwiaty pod pomnikiem w Parku Zwycięstwa.

04 maja 2016
Informacje ogólne

Dwukrotnie na szczeblu centralnym

Uczeń Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach, Dominik Terakowski bardzo dobrze zaprezentował swe umiejętności podczas dwóch ogólnopolskich konkursów wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i prawa pracy, które odbyły się w Warszawie.

29 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Powiatowy konkurs matematyczny

W tegorocznym Powiatowym Konkursie Matematycznym dla szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział reprezentacje trzech szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarocińskiego: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Matematyczne zmagania w "ogólniaku" odbyły się po raz piąty.

29 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Zakręcony rajd rowerowy

Lubisz kręcić??? Wybierz się na... "I Zakręcony rajd rowerowy”. Czeka Cię moc rodzinnych atrakcji i wspaniała atmosfera, o którą zatroszczą się organizatorzy pod przewodnictwem Grupy RoweLOVE.

29 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Fryzjerskie zajęcia dla gimnazjalistów

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zorganizowano warsztaty fryzjerskie dla gimnazjalistów zainteresowanych nauką w technikum usług fryzjerskich.

29 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Patriotyczny weekend z atrakcjami

Liczne atrakcje zapowiadają się na najbliższy weekend. Kwietniowo-majowe świętowanie rozpocznie się już w piątek i potrwa do wtorku 3 maja. Będą pikniki, wystawy, projekcje filmów, pokazy grup rekonstrukcji historycznej, koncerty. Wszystko w duchu patriotycznym.

27 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Remontują drogi powiatowe

Blisko 460 tys. zł będą kosztowały tegoroczne remonty nawierzchni na drogach powiatowych. Roboty drogowe rozpoczęły się przed dwoma tygodniami. W pierwszej kolejności naprawione zostaną najbardziej uszkodzone odcinki dróg na terenie powiatu. Z początkiem maja rozpoczną się remonty cząstkowe masą asfaltową na gorąco ulic powiatowych, głównie w Jarocinie.

27 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Wydłużone godziny pracy Urzędu Skarbowego w Jarocinie

Pracownicy Administracji Podatkowej pomogą wypełnić PIT w formie elektronicznej

27 kwietnia 2016
Informacje ogólne

Dwa medale w Pucharze Świata

Srebrno juniorki Zuzanny Kaczmarek oraz brąz Alicji Kowańdy to dorobek medalowy zawodniczek MUKS Białe Tygrysy Jarocin w German Open 2016, turnieju zaliczanym do cyklu Pucharu Świata. W tegorocznej edycji, rozgrywanej tradycyjnie w Hamburgu, wystartowało około 1000 zawodniczek i zawodników z 49 państw.

26 kwietnia 2016
×