otwórz widżet facebooka

Aktualności

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Fundusze unijne dla samorządów

Zapraszamy przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego zainteresowanych pozyskaniem środków unijnych na infrastrukturę techniczna i społeczną na kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiego cyklu „Środa z Funduszami".

21 marca 2016
Informacje ogólne

Powiatowy Dzień Sołtysa

W piątek 18 marca w Żerkowie odbył się pierwszy Powiatowy Dzień Sołtysa. W spotkaniu z sołtysami uczestniczyli Starosta Bartosz Walczak, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Szczerbań oraz członkowie zarządu: Zbigniew Kuzdżał i Przemysław Franczak.

21 marca 2016
Informacje ogólne

Policjanci na nowym

Wczoraj uroczyście otwarto nową Komendę Powiatową Policji w Jarocinie. Policjanci z Jarocina, po 80-latach powołania tej jednostki, mają w końcu własną, przestronną i nowoczesną siedzibę. Obiekt spełnia najnowsze standardy techniczne i funkcjonalne. Budowa siedziby jarocińskich stróżów prawa została sfinansowana ze środków pochodzących z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

17 marca 2016
Informacje ogólne

Osiągnięcia w "Małej pętelce"

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wzięły udział w konkursie dla młodych, ambitnych i utalentowanych projektantów, krawców i fryzjerów „Mała Pętelka” zdobywając drugie miejsce i wyróżnienie.

17 marca 2016
Informacje ogólne

Finałowa siatkówka w "Jedynce"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie był gospodarzem Finału Rejonu Poznań Teren Wschód w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Organizatorem turnieju rozegranego w ramach XVII Licealiady był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” w Poznaniu we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie oraz SZS Powiatu Jarocińskiego.

16 marca 2016
Informacje ogólne

Złoto dla "Białej Tygrysicy"

Reprezentantka MUKS Białe Tygrysy, juniorka Anna Zbawiona, została złotą medalistką jednej z edycji Pucharu Świata, Dutch Open 2016. W holenderskim Eindhoven, oprócz Ani, dobre wyniki osiągnęły również juniorka Zuzanna Kaczmarek i kadetka Martyna Stasik, zajmując 5. lokaty.

15 marca 2016
Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa 2016

Za tydzień w naszym powiecie rusza kolejna kwalifikacja wojskowa. Przed komisją lekarską przede wszystkim stawią się mężczyźni urodzeni w 1997 roku. Kwalifikacja obejmie również mężczyzn urodzonych w latach 1992-1996, którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, a także mężczyzn urodzonych w latach 1995-1996, którym podczas kwalifikacji wojskowej przeprowadzonej w latach 2014-2015 orzeczona została czasowa niezdolność do czynnej służby wojskowej. Ocenie mogą się poddać także kobiety, które spełniają ustawowe wymogi.

15 marca 2016
Informacje ogólne

Śpiewaj i walcz! po raz ósmy

W najbliższy piątek (18 marca) w Spichlerzu odbędzie się koncert galowy VIII Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” Golina 2016. Gościem imprezy jest grupa Pablopavo i Ludziki.

15 marca 2016
Informacje ogólne

Kolejne środki na rewaloryzację

Kolejne środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zasilą budżet Powiatu Jarocińskiego. Tym razem samorząd pozyskał 96 tys. zł na rewaloryzację zabytkowego parku w Kotlinie.

14 marca 2016
Informacje ogólne

Konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną

Konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną będzie jedna z atrakcji niedzielnego Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się w Żerkowie.

14 marca 2016
Informacje ogólne

Oblężenie "Dwójki" podczas Drzwi otwartych

4 – 5 marca 2016 r. odbyły się Drzwi Otwarte w ZSP nr 2 w Jarocinie. Oprócz gimnazjalistów z powiatu jarocińskiego, do „dwójki” przyjechali również uczniowie z ościennych powiatów. W sumie przez dwa dni szkołę odwiedziło 726 gimnazjalistów.

11 marca 2016
Informacje ogólne

Zespół Szkół Specjalnych na Przeglądzie Artystycznym

Uczniowie należący do grupy teatralnej TACY SAMI wzięli udział w Przeglądzie Dorobku Artystycznego Placówek Kształcenia Specjalnego Leszno 2016. Zaprezentowali tam przedstawienie „IDŹ POD PRĄD … DOPÓKI MIŁOŚĆ JEST W NAS”

11 marca 2016
×