otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Piórem malowane

Warsztaty dziennikarskie, uroczysta gala i spotkanie autorskie podsumują realizację projektu "Piórem malowane, czyli Młodzi Twórcy Literatury". Finał przedsięwzięcia odbędzie się 10 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

04 marca 2016
Informacje ogólne

Warsztaty wielkanocne w Żerkowie

Chcesz nauczyć się wykonywać piękne ozdoby wielkanocne, weź udział w warsztatach realizowanych przez Stowarzyszenie "Antrejka" w ramach projektu współfinansowanego przez Powiat Jarociński.

04 marca 2016
Informacje ogólne

"Żyd w beczce" w "Jedynce"

Rozmowę Hanny Krall z Markiem Edelmannem, ostatnim żyjącym przywódcą powstania w getcie warszawskim, o napaści Niemiec i Rosji na Polskę, o upadku Warszawy, o działalności ruchu oporu i o eksterminacji narodu żydowskiego wysłuchali uczniowie klas maturalnych ZSP 1 i ZSP 2 w Jarocinie.

04 marca 2016
Informacje ogólne

O bezpieczeństwie na drodze w ZSS

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wzięli udział w projekcie „Bezpieczeństwo ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów”. Przedsięwzięcie przeprowadzili przedstawiciele Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Wrocławia.

04 marca 2016
Informacje ogólne

Oddali hołd Generałowi

W 56. rocznicę śmierci pierwszego przywódcy powstania wielkopolskiego, gen. Stanisława Taczaka samorządowcy z powiatu i gminy Jarocin złożyli kwiaty pod pomnikiem w Mieszkowie.

03 marca 2016
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Rozwojowi przedsiębiorcy

Dziś w jarocińskim starostwie spotkali się przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem środków unijnych na rozwój swojej firmy.

02 marca 2016
Informacje ogólne

Acid Drinkers w specjalnym koncercie

Wyjątkowy koncert zespołu Acid Drinkers, będący hołdem dla, zmarłego w grudniu, Lemmy’ego Kilmistera to kolejny ważny punkt tegorocznej edycji Jarocin Festiwal, która odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Zespół zagra na jarocińskiej scenie wyłącznie utwory legendarnej formacji Motörhead, po które wielokrotnie sięgał w swojej ponad 25-letniej historii.

29 lutego 2016
Informacje ogólne

Młodzież z Tarc na poznańskiej Gardenii

Grupa uczniów technikum architektury krajobrazu poszerzała swą wiedzę podczas X Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA i Targów Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS w Poznaniu.

29 lutego 2016
Informacje ogólne

W "Dwójce" wyremontowano sanitariaty

W budynku szkolnym Zespołu Szkół Ponadgimnzjalnych nr 2 w Jarocinie wyremontowano sanitariaty. Prace kosztowały blisko 36 tys. zł.

29 lutego 2016
Informacje ogólne

Ekolodzy z EkoPaki

To, co potocznie nazywamy plastikiem, w rzeczywistości jest grupą rozmaitych tworzyw sztucznych. Dzięki programowi EkoPaka realizowanemu w jarocińskiej bibliotece publicznej, najmłodsi ekolodzy odkryli jak powstają tworzywa, jakie opakowania są z nich produkowane, gdzie wyrzucać odpady z tworzyw sztucznych oraz jak poddać je recyklingowi.

29 lutego 2016
Informacje ogólne

Koncert 2 TM 2,3 w Jarocinie

Wyjątkowy, akustyczny koncert zespołu 2 TM 2,3 z okazji 1050. lecia Chrztu Polski odbędzie się w Jarocinie. Przedsięwzięcie zaplanowano na 13 marca - godz.18.00 w Kościele św. Jerzego. Podczas koncertu będzie można zakupić cegiełki w cenie 10 zł na konserwację i adaptację na cele kulturalne ruin kościoła św. Ducha.

29 lutego 2016
Informacje ogólne

Żołnierze wyklęci wychodzą z niepamięci

Krakowski raper Tadek dał niecodzienną lekcję historii jarocińskiej młodzieży. Trzy dni trwały koncerty adresowane do młodzieży, a przybliżające historię żołnierzy wyklętych.

29 lutego 2016
×