Zagłosuj na jarociński spektakl

Spektakl "Balladyna" Teatru Drabina, działającego przy Niepublicznym Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie znalazł się w finale konkursu Internetowego Teatru TVP. Młodzi aktorzy reprezentują Wielkopolskę, powiat jarociński i Jarocin.

17 lutego 2016

Orkiestry dęte rozbrzmiały w Żerkowie

W minioną sobotę odbył się pierwszy przegląd orkiestr dętych w Żerkowie. Imprezę zorganizowała fundacja wsparcia i rozwoju „Antrejka” z Żerkowa. Na scenie w auli żerkowskiego gimnazjum wystąpiły orkiestry z Książa Wielkopolskiego, Środy Wielkopolskiej i Żerkowa.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Szkolenie dla przedsiębiorców

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Środa z Funduszami dla przedsiębiorstw na rozwój”.

Zespół Szkół Specjalnych w projekcie UNICEF

„Mali uczniowie idą do szkoły” do projekt zrealizowany w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Przedsięwzięcie miało na celu kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych na zorganizowanie edukacji dla dzieci w Mali.

O bezpieczeństwie w Internecie

Zasady korzystania z bezpiecznych stron internetowych oraz sposoby ochrony przed wirusami, atakami hakerskimi, niepożądanym pobieraniem płatnych aplikacji były tematem II Międzyszkolnych Warsztatów Dnia Bezpiecznego Internetu. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie, który w tym roku gościł uczniów z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Witaszycach oraz z Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarocinie.

16 lutego 2016

Wielki powrót! Sweet Noise kolejną gwiazdą Jarocin Festiwal 2016!

Jeden z najważniejszych zespołów polskiego rock’a, legendarna, a zarazem owiana aurą tajemnicy, grupa Sweet Noise to kolejna gwiazda Jarocin Festiwal 2016! Nadchodząca edycja najstarszego i najbardziej zasłużonego festiwalu rockowego w Polsce odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Zagranicznymi headlinerami tegorocznej odsłony będą formacje: Slayer, The Prodigy oraz Five Finger Death Punch. Wydarzenie po raz kolejny zorganizuje agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka.

Walentynkowa akcja profilaktyczna

"Mój Walenty jest the best, idzie zrobić ze mną test" pod tym przewrotnym hasłem kryje się profilaktyczna akcja, którą zorganizowano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

15 lutego 2016

Przebudowa drogi Witaszyczki - Zakrzew coraz bliżej

Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann zatwierdził „Listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania” w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” na rok 2016. Dotację otrzyma 15 zadań dotyczących dróg powiatowych. Wśród nich przebudowa drogi z Witaszyczek do Zakrzewa.

11 lutego 2016

W hołdzie "Żołnierzom Wyklętym"

Wyjątkowy koncert zorganizowany w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” odbędzie się w niedzielę 21 lutego o godz. 19.30 w kościele Franciszkanów w Jarocinie. Poruszającą muzykę w wykonaniu znanych bardów: Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka, literacko uświetni występ znanego polskiego aktora Jerzego Zelnika.

11 lutego 2016

Uczyli się udzielać pierwszej pomocy

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach była głównym tematem spotkania uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.

Ciekawe kierunki - ciekawa nauka

Ciekawe kierunki nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego to jednocześnie ciekawy program nauczania.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Kolejny konkurs na edukację przedszkolną

Jest szansa na dodatkowe fundusze! Po raz drugi Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór w ramach poddziałania 8.1.1 Edukacja przedszkolna.