Festyn z Margaret

Warsztaty ekologiczne, animacje i konkursy z nagrodami to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach festynu Zakładu Gospodarki Odpadami. Gwiazdą imprezy zaplanowanej na 8 listopada będzie Margaret.

30 października 2015

Powiat chce wesprzeć przebudowę drogi Jarocin - Wola Książęca

Rada Powiatu Jarocińskiego wyraziła zgodę na udzielenie pomocy finansowej Gminie Jarocin. Samorząd powiatu zamierza wesprzeć w 2016 roku przebudowę drogi gminnej Jarocin – Wola Książęca kwotą 2 mln zł.

30 października 2015

Warsztaty kosmetyczne w Poznaniu

Już po raz drugi uczennice III klasy Technikum Usług Fryzjerskich uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Dziewczęta szkoliły się z „Zastosowania mezoterapii bezigłowej w gabinecie kosmetycznym”.

29 października 2015

Szkolili się z AAC

Miesiąc październik w tym roku jest Międzynarodowym Miesiącem AAC czyli wspomagania i alternatywnych sposobów porozumiewania się. W tym zakresie szkolili się nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

29 października 2015

Kolejny kongres kultury

Kolejna sesja Jarocińskiego Kongresu Kultury, który zaplanowano od 29-31 października w całości poświęcona zostanie edukacji kulturalnej. Uczestnicy kongresu będą mogli przyjrzeć się innym organizacjom, które wdrożyły bądź wdrażają programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

28 października 2015

Bibliotekarski benefis

Nietuzinkowy charakter miał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych obchodzony w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Paniom Bibliotekarkom zorganizowano Benefis, podczas którego wszyscy chętni mogli złożyć życzenia.

28 października 2015
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Środki unijne na inwestycje proekologiczne

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Środa z Funduszami…”, skierowane do przedsiębiorców chcących zainwestować w działania proekologiczne w swoich firmach.

27 października 2015

Dodatkowe środki na badania w jarocińskim szpitalu

Bardzo dobrą wiadomość dla kobiet przekazał dziś podczas konferencji prasowej starosta Bartosz Walczak.

23 października 2015
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Tłumy na spotkaniach

Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania informacyjne dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej zorganizowane przez Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie.

23 października 2015

Z Brzostowa do Panienki już oficjalnie

Przebudowana droga powiatowa z Brzostowa przez Zalesie do Panienki jest już oficjalnie otwarta.

22 października 2015

Puls biznesu o jarocińskich obligacjach

Samorzadowy eksperyment zakończył się powodzeniem. Miasto Jarocin, powiat i dwie spółki komunalne wspólnie wynegocjowały warunki emisji papierów dłużnych wartych 107 mln zł - tak zaczyna się tekst artykułu, który ukazał się w poniedziałkowym Pulsie Biznesu, po tym jak samorządy podpisały umowę na emisję obligacji z Bankiem Pekao.

21 października 2015

Jacek Dutkiewicz wyróżniony

Przedsiębiorca, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie – Jacek Dutkiewicz uhonorowany został Medalem Edukacji Narodowej.

20 października 2015