otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

"Obroń się sama"

Jak zachować się w sytuacji zagrożenia, zminimalizować strach i odeprzeć atak – tego wszystkiego nauczą się uczestniczki bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet pod hasłem „Obroń się sama” organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Jarocinie.

16 października 2015
Informacje ogólne

Przedsiębiorcy współpracują z Urzędem Pracy

Starosta Jarociński Bartosz Walczak spotkał się z kolejnymi przedsiębiorcami, którzy poprzez współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Jarocinie pozyskali dodatkowe środki na rozwój swojej działalności.

15 października 2015
Informacje ogólne

Powiatowy Dzień Edukacji

Moc życzeń i kwiatów przekazano dziś wszystkim pracownikom oświaty - tegoroczne uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Powiecie Jarocińskim zorganizowane zostały w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Święto było okazją do wręczenia nauczycielom nagród oraz pogratulowania awansu zawodowego.

14 października 2015
Informacje ogólne

Oszczędności z obligacji

Władze Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin podpisały dziś umowę z Bankiem Pekao na emisję obligacji. Wspólna emisja obligacji jest pionierskim działaniem w tym zakresie, a jej efektem będą oszczędności publicznych budżetach.

14 października 2015
Informacje ogólne

Rajd "Pod Parasolami"

Kolejny XXIV Rajd „Pod Parasolami” za nami. Rajd przebiegał trasą z Cerekwicy i Noskowa do Ruska. Uczestniczyły nim dzieci i młodzież z siedmiu szkolnych drużyn rajdowych z MOW Cerekwica, SP Gola 1, SP Gola 2, PDD Góra, SP Góra, ZS nr 6 Jarocin, SP Żerków.

13 października 2015
Informacje ogólne

Inwestycja odebrana

Droga z Brzostowa do Panienki została przebudowana zgodnie z planem. Dziś inwestor - samorząd powiatu jarocińskiego dokonał odbioru inwestycji.

12 października 2015
Informacje ogólne

Zgłoś kandydata do nagrody starosty

Do końca grudnia można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Dotychczas zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane było w czterech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna oraz młody talent. W tym roku do grona zasłużonych dołączy osoba wyróżniona w nowej kategorii: rolnictwo.

12 października 2015
Informacje ogólne

Dołącz do drużyny SuperW

Chcesz zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Dołącz do jarocińskiej drużyny SuperW!

09 października 2015
Informacje ogólne

Szpital podnosi standardy

Jarociński szpital ubiega się o akredytację Centrum Monitorowania Jakości będącego jednostką Ministerstwa Zdrowia. Akredytacja przede wszystkim wpłynie na podniesienie standardu jarocińskiej lecznicy poprzez poprawę jakości pracy i świadczonych usług medycznych.

09 października 2015
Informacje ogólne

Trzeba inwestować w lokalnych przedsiębiorców

Potrzebny nam inwestor, ale nie możemy zapominać o naszych lokalnych przedsiębiorcach - uważa starosta Bartosz Walczak, który spotkał się dziś z właścicielami kilku firm współpracujących z Powiatowym Urzędem Pracy w Jarocinie.

06 października 2015
Informacje ogólne

Dzień muzyki w Tarcach i Jarocinie

Od 1975 roku - 1 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. W akcję od 15 lat włącza się Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, gdzie co roku organizowane są koncerty.

05 października 2015
Informacje ogólne

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską i promocję książki "Turniej cieni". Spotkanie odbędzie się 10 października o godz. 16 w Pałacu Radolińskich (sala kominkowa).

02 października 2015
×