W sobotę wybierz rajd rowerowy i festyn

Rajd rowerowy zakończony festynem rodzinnym organizuje spółka Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wraz ze Stowarzyszeniem "MIŚ".

Konkursowe rowery wręczone

97 prac konkursowych wpłynęło do starostwa w ramach konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Tegoroczna edycja została przeprowadzona pod hasłem: „ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII A ODPADY”.

18 czerwca 2015

Festyn kolejowy już w niedzielę

W najbliższą niedzielę na terenie jarocińskiej parowozowni odbędzie się Festyn Kolejowy.

18 czerwca 2015

Wspólny projekt już we wrześniu

Kolejne spotkanie starosty, burmistrzów i wójtów z terenu naszego powiatu zaowocowało decyzją o wspólnym aplikowaniu o środki na poprawę usług w administracji.

17 czerwca 2015

Bezpieczny senior

Zagrożenia przestępstwami i wykroczeniami na szkodę osób starszych: jak się przed nimi chronić, w jaki sposób zachować się w przypadku zagrożenia? Zagadnienia te będą motywem przewodnim spotkania "Bezpieczny senior", które odbędzie się 22 czerwca 2015 roku o godz. 18.00 w Pałacu Radolińskich w Jarocinie.

17 czerwca 2015

Kolejne laury dla naszych uczennic

Kolejny raz uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zostały laureatkami XLIV Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego.

16 czerwca 2015

Pod wrażeniem "Dwójkowego" jubileuszu

Przepiękne widowisko przygotowała społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie z okazji jubileuszu 50 - lecia istnienia placówki. Gratulacje, gratulacje, gratulacje, tak się organizuje imprezy, poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko – mówili goście będący pod wrażeniem Gali Jubileuszowej, która w miniony piątek odbyła się w nowoczesnej hali sportowej należącej do szkoły.

Z Brzostowa do Panienki za 3 mln zł

Sześć firm zainteresowanych było przebudową drogi Brzostów – Panienka – granica powiatu. W ogłoszonym przez powiat przetargu Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. w Kaliszu zaoferowało najkorzystniejszą ofertę, dzięki czemu zadanie będzie zrealizowane za niespełna 3 mln zł, choć początkowo prace oszacowane były na kwotę ponad 2,6 mln zł wyższą.

Wygraj podróż marzeń

Chcesz wygrać europejską podróż marzeń, fantastyczny koncert i promocję telewizyjną dla Twojej miejscowości? Weź udział w konkursie „Europa to My” i pokaż, jak zmienia się Twoja okolica!

15 czerwca 2015

Młodzież rozmawiała o przemocy w rodzinie

„Życie pod ścianą” to tytuł spotkań zorganizowanych w ramach działań profilaktycznych w siedzibie Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Spotkanie Informacyjne "Poddziałanie 8.1.1. Edukacja Przedszkolna"

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów WRPO - Poddziałanie 8.1.1 Edukacja przedszkolna.

12 czerwca 2015

Pozyskali fundusze na rehabilitację

Powiat Jarociński pozyskał kolejne środki zewnętrzne na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Dofinansowanie pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i wykorzystane zostanie na adaptację budynku w Kotlinie, do którego jeszcze w tym roku przeniesiony zostanie z Zakrzewa DPS.

03 czerwca 2015