otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Wojewódzki Turniej Klas Policyjnych

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski objął honorowym patronatem II Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Zmagania dziewcząt i chłopców były hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów. Rywalizacja odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

19 maja 2015
Informacje ogólne

Współpraca z toruńskim WOG

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie nawiązał współpracę z 12 Wojskowym Oddziałem Gospodarczym w Toruniu. Celem porozumienia jest podniesienie jakości kształcenia w Technikum Ekonomicznym oraz zapewnienie współpracy na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży.

19 maja 2015
Informacje ogólne

Uwaga! Trening systemu alarmowania

12 maja 2015 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syreny) oznaczający ogłoszenie alarmu – dźwięk modulowany trwający trzy minuty.

11 maja 2015
Informacje ogólne

Samochodówka w finale wojewódzkim

Drużyna ZSP nr 2 w Jarocinie zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych.

06 maja 2015
Informacje ogólne

Szóstka w Bydgoszczy

Sześć medali: dwa złote Patrycji Adamkiewicz i Martyny Stasik, dwa srebrne Nicoli Kaczmarek i Anny Zbawionej oraz dwa brązowe Alicji Końszczyńskiej i Alicji Kowańdy to dorobek zawodniczek MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w międzynarodowym turnieju taekwondo Bydgoszcz Cup.

04 maja 2015
Informacje ogólne

Wymiana z rockiem w tle

Jarocin – to miasto brzmi – to główne hasło przyświecające już 10. spotkaniu polsko – niemieckiej młodzieży w ZSP Nr 1 w Jarocinie. Grupa 23 uczniów wraz ze swoimi opiekunami z Kinzig – Schule z partnerskiego miasta Schlűchtern po razy kolejny odwiedziła mury „Jedynki” i wraz z polskimi uczniami realizowała projekt odnoszący się do spuścizny jarocińskiego festiwalu.

04 maja 2015
Informacje ogólne

Odkryj bohatera

Rusza kolejna, III już edycja projektu edukacyjnego „Odkryj bohatera”. Tym razem wpisuje się ona w obchody Roku Jarocińskich Kolejarzy, który ogłosiła Rada Miejska w Jarocinie. Celem projektu jest upamiętnienie historii poświęconej jarocińskim kolejarzom oraz aktywizacja młodzieży na rzecz kultury.

04 maja 2015
Informacje ogólne

Laureat ze szkoły w Tarcach

Dominik Terakowski z ZSP-B w Tarcach po raz drugi został laureatem finału Konkursu Wiedzy o Prawie Pracy.

04 maja 2015
Informacje ogólne

Internetowy konkurs dla młodzieży

Local Heroes” jest internetowym konkursem organizowanym przez wolontariuszy PNWM dla młodzieży z Polski i Niemiec w wieku 16-26 lat mającym na celu zainspirowanie ich do bycia aktywnymi członkami swoich lokalnych społeczności.

04 maja 2015
Informacje ogólne

Spacer z "Biało-Czerwoną"

Spacerem z "Biało- Czerwoną" uczczono przypadający w sobotę Dzień Flagi. W akcji zorganizowanej w ZSP nr 1 w Jarocinie uczestniczył m.in. starosta Bartosz Walczak.

30 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Srebro dla "Dwójki"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wywalczył srebrny medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Piłce Nożnej. Zawody rozegrane zostały wczoraj w Kaliszu. W turnieju finałowym wzięło udział siedem zespołów.

30 kwietnia 2015
Informacje ogólne

IV Powiatowy Konkurs Matematyczny

IV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół ponadgimnazjalnych mamy już za sobą. Wzięły w nim udział reprezentacje czterech szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarocińskiego: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2, Społeczne Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ogólnokształcących.

27 kwietnia 2015
×