otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Dziękowali szkole w Tarcach

Powiatowa Izba Rolnicza w Jarocinie zorganizowała dla okolicznych rolników oraz uczniów kierunków przyrodniczych ZSP-B w Tarcach, konferencję na temat problemów polskiego rolnictwa. Spotkanie odbyło się 27 marca 2015r. w nowo otwartej sali wiejskiej w Rusku.

09 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Patriotycznie w Mieszkowie

Dziś w Mieszkowie obchodzono 141. rocznicę urodzin generała Stanisława Taczaka - pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego. W uroczystościach uczestniczyli samorządowcy powiatu i gminy Jarocin, przedstawiciele służb mundurowych oraz dzieci z miejscowej szkoły i przedszkola.

08 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Rowery dla zwycięzców

„ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII A ODPADY” to tegoroczne hasło powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Ruszyła właśnie kolejna edycja przedsięwzięcia, nad którym patronat objął Starosta Jarociński.

07 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Nieśmy pomoc

„Nieśmy pomoc – sport, profilaktyka i zdrowie” to konkurs organizowany przez Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach przy współudziale Starostwa Powiatowego w Jarocinie, Zarządu Rejonowego PCK w Jarocinie , PSSE w Jarocinie i KP PSP w Jarocinie. W tegorocznej edycji wzięły udział 4 osobowe drużyny z Gimnazjum nr 1 w Jarocinie, Gimnazjum nr 1 w Żerkowie, Gimnazjum w Kotlinie, Woli Książęcej, Chociczy, Krzykos i Niepublicznego Gimnazjum w Golinie.

07 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Wielkanocne spotkanie przy kawie

„Wielkanocne spotkanie przy kawie” było tematem przewodnim konkursu gastronomicznego zorganizowanego w ZSP nr 1 w Jarocinie.

02 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Marsz dla Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizowali marsz dla Autyzmu. Uczestnicy marszu przeszli ulicami Jarocina propagując wiedzę na temat autyzmu. Odwiedzili też starostę Bartosza Walczaka wręczając mu symboliczny niebieski balonik z logo akcji.

02 kwietnia 2015
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Pierwsze spotkanie z cyklu "Środa z Funduszami dla..." za nami

„Środa z funduszami dla…” to cykl spotkań dotyczących Funduszy Europejskich na lata 2014 -2020. Dziś w jarocińskim starostwie odbyło się pierwsze z nich, które skierowane było do osób planujących założenie działalności gospodarczej.

01 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Super mechanicy z "Dwójki"

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

01 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Klimatycznie i romantycznie podczas IV Gali Konkursu Młodzi Twórcy Literatury

O tym, że współczesna młodzież pragnie podzielić się swoją refleksją o świecie sięgając po pióro można się było przekonać uczestnicząc w IV Gali Regionalnego Konkursu Literackiego „ Młodzi Twórcy Literatury”, która odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

01 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Mocne otwarcie "Jedynki"

Mocne otwarcie sezonu wiosennego odnotowali lekkoatleci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie podczas Indywidualnych Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych w Żerkowie.

01 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Kiermaszowe atrakcje za nami

Liczne atrakcje przyciągnęły mieszkańców powiatu na kolejny Kiermasz Wielkanocny, który odbył się w sobotę na jarocińskim rynku.

29 marca 2015
Informacje ogólne

Laureatki Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych

Uczennice ZSP nr 1 w Jarocinie Klaudia Włodarczyk, Daria Nowak znalazły się w gronie laureatów drugiej polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych.

25 marca 2015
×