otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Kolejna publikacja historyczna

Druga książka autorstwa Andrzeja Gogulskiego ukazała się na jarocińskim rynku wydawniczym. „Czas Wojny! Fotografie, dokumenty i wspomnienia jarociniaków” to tytuł publikacji przygotowanej z okazji 100-ej rocznicy wybuchu I wojny światowej i 75- rocznicy wybuchu II wojny światowej. Spotkanie z autorem książki zaplanowano na 14 grudnia na godz. 16 w sali kominkowej Pałacu Radolińskich w Jarocinie.

04 grudnia 2014
Informacje ogólne

Szerokopasmowy Internet

W wybranych miejscowościach Powiatu Jarocińskiego realizowany będzie projekt budowy sieci szerokopasmowych. W okresie od grudnia 2014 do stycznia 2015 roku przedstawiciele Inwestora będą pozyskiwać zgody dysponenckie na bezpłatne wykonanie przyłączy światłowodowych. Wszystkie koszty związane z realizacją Inwestycji ponosi spółka Easyhost.

03 grudnia 2014
Informacje ogólne

Seminarium BHP

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach uczestniczyli w I części seminarium na temat „Bezpieczeństwa i higieny pracy w sektorze żywnościowym”.

03 grudnia 2014
Informacje ogólne

Porozmawiajmy o kulturze

W Pałacu Radolińskich odbyły się dwudniowe spotkania w ramach projektu Jarociński Kongres Kultury. Zaproszono na nie przedstawicieli instytucji kultury, organizacji działających na polu kultury, władze samorządowe, aktywistów. Spotkanie jest otwarte, dlatego organizatorzy zapraszają też wszystkich mieszkańców.

02 grudnia 2014
Informacje ogólne

Z gratulacjami do burmistrza

Starosta Bartosz Walczak pogratulował nowemu burmistrzowi Adamowi Pawlickiemu objęcia urzędu. Wczoraj, podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej Jarocina odbyło się oficjalne zaprzysiężenie burmistrza Jarocina.

02 grudnia 2014
Wybory Samorządowe 2014

Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Poznaniu

o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa wielkopolskiego - wyciąg

28 listopada 2014
Informacje ogólne

Karol Matuszak - przewodniczącym rady

Rada Powiatu Jarocińskiego wybrała dziś przewodniczacego. Został nim doświadczony samorządowiec Karol Matuszak.

27 listopada 2014
Informacje ogólne

Bartosz Walczak nowym starostą jarocińskim

Bartosz Walczak - szef kampanii wyborczej Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska, które zdobyło największą liczbę mandatów w Radzie Powiatu Jarocińskiego V kadencji został starostą jarocińskim.

27 listopada 2014
Informacje ogólne

Autyzm - poznać, zrozumieć, pomóc

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W JAROCINIE ZAPRASZA NA KONFERENCJĘ Autyzm - poznać, zrozumieć, pomóc. 4 grudnia 2014, godz. 10:00 - 13:00 w siedzibie Południowej Oficyny Wydawniczej, ul. Kasprzaka 1a

24 listopada 2014
Informacje ogólne

Nie daj sie nabrać? Sprawdź zanim podpiszesz

Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.

21 listopada 2014
Informacje ogólne

Dyżury Mobilnych Punktów Informacyjnych

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

21 listopada 2014
Informacje ogólne

Fotograficzny manifest praw dziecka

W tym roku – 20 listopada - po raz pierwszy będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcają wspólnie minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

20 listopada 2014
×