otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Złoty Adrian z powiatu jarocińskiego

Adrian Włodarczyk z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zdobył złoty medal podczas finału Licealiady Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce. Wynikiem 6,50m w skoku w dal zdeklasował swoich rywali.

27 października 2014
Informacje ogólne

Konkurs "Lekcje z ZUS"

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego przygotowanego przez ZUS, który skierowany jest do szkół i uczniów ponadgimnazjalnych. Przedsięwzięcie realizowane jest pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

27 października 2014
Informacje ogólne

Powiatowy Dzień Edukacji

Dzień Edukacji Narodowej - to święto obchodzone 14 października. W Polsce jest świętem wszystkich pracowników oświaty i, z czego najbardziej zadowoleni są uczniowie, jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Jest to także okazją do wręczenia nauczycielom corocznych „Nagród Starosty Jarocińskiego” oraz pogratulowania awansu zawodowego.

24 października 2014
Informacje ogólne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie wznowił działalność. Konsultanci udzielają infomacji w poniedziałki od 8-18, a od wtorku do piątku od 8-16.

24 października 2014
Informacje ogólne

Szkolenie: Masowe zdarzenia związane z podłożeniem ładunków wybuchowych

Co zrobić, kiedy nagle dowiadujesz się, że podłożono bombę albo podejrzaną przesyłkę? Jak się zachować w takiej sytuacji, gdzie dzwonić? Te i inne zagadnienia były przedmiotem szkolenia dla służb mundurowych, urzędów, szkół i marketów.

23 października 2014
Wybory Samorządowe 2014

Komunikat Komisarza Wybrczego w Kaliszu z dnia 20 października 2014 r.

o przyznanych numerach dla list kandydatów komitetów wyborczych w wyborach samorządowych, zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r.

20 października 2014
Informacje ogólne

Dobre praktyki samorzadności w powiecie

Sołtysi z terenu powiatu jarocińskiego spotkali się w Witaszycach na kolejnym Powiatowym Zjeździe Sołtysów.

14 października 2014
Informacje ogólne

Sześć medali Taekwondo Jarocin w turnieju Sokol Cup - Cefta 2014

W tym roku prestiżowy turniej krajów Cefta w Taekwondo Olimpijskim rozegrano 4 października w czeskim Hradec Kralove. UKS Taekwondo Jarocin wystawił sześciu zawodników: Ige i Olgę Bachorskie, Weronikę Smołage, Matylde Marcinkowską, Sebastiana Bruggera i Dawida Strumiłowskiego.

13 października 2014
Informacje ogólne

Turniej Taekwondo

12 października na hali sportowej spółki Jarocin Sport odbędzie się III kolejka Międzynarodowej Ligi Taekwondo XIV Wesołek 2014. Imprezie patronuje m.in. samorząd Powiatu Jarocińskiego.

08 października 2014
Informacje ogólne

Starają się o kolejne środki

O kolejne dodatkowe środki na przebudowę dróg starają się powiatowi samorządowcy. Tym razem chodzi o drogę Brzostów – Panienka – granica powiatu. Decyzja w sprawie dofinansowania ma zapaść do końca października.

06 października 2014
Informacje ogólne

DPS w przebudowie

W Kotlinie zainaugurowano realizację projektu termomodernizacji budynku przebudowywanego na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Z tej okazji jarocińskie starostwo zorganizowało okolicznościową konferencję, a jej uczestnicy poznali założenia powiatu związane z przebudową obiektu, odwiedzając także teren inwestycji.

03 października 2014
Informacje ogólne

Zjazd sekretarzy w Witaszycach

Sekretarze powiatów z województwa wielkopolskiego wzięli udział w zjeździe sekretarzy, który odbył się we wrześniu w Witaszycach. Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych.

29 września 2014
×