W sobotę zamknięty most w Nowym Mieście

W najbliższą sobotę zamknięty dla ruchu samochodów zostanie most na drodze krajowej nr 11 w Nowym Mieście nad Wartą. Między godziną 8:00, a 18:00 mają tam trwać prace związane z układaniem nowej nawierzchni. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów przez Pyzdry i Śrem.

Bezpłatne dokształcanie w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach do końca sierpnia będzie prowadził nabór do bezpłatnych szkół dla dorosłych.

Weź paragon

Wzorem lat ubiegłych rusza ogólnopolska akcja Ministerstwa Finansów "Weź paragon". Celem akcji jest uświadamianie jak ważne jest ewidencjonowanie sprzedaży i wydawanie paragonów fiskalnych. W czasie akcji pracownicy administracji skarbowej będą zachęcać konsumentów do brania paragonów fiskalnych i sprawdzać czy podmioty gospodarcze prowadzące działalność handlową lub usługową prawidłowo ewidencjonują sprzedaż za pomocą kas fiskalnych. W akcji uczestniczyć będą również pracownicy Urzędu Skarbowego w Jarocinie.

Worek medali Mistrzostw Polski

Aż pięć medali mistrzostw Polski zdobyły reprezentantki MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu, na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stanęła Zuzanna Kaczmarek, srebrne medale wywalczyły Zuzanna Bambrowicz i Marta Ratajczak, natomiast z brązowym krążkiem zawody ukończyła Alicja Końszczyńska. Łącznie klub z Jarocina wywalczył 48 punktów do Systemu Współzawodnictwa Sportowego i zajął 5. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

14 lipca 2014

Umowa na przebudowę DPS w Kotlinie podpisana

Zakończyła się procedura przetargowa związana z przebudową budynku w Kotlinie na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Powiatowa inwestycja będzie realizowana przez miejscowe Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Stanisław Hadrzyński, które zaoferowało najkorzystniejszą ofertę. Władze Powiatu Jarocińskiego podpisały już umowę na realizację inwestycji, w najbliższym czasie wykonawcy przekazany zostanie plac budowy.

14 lipca 2014

Uwaga Geodeci!

W związku z wejściem w życie w dniu jutrzejszym (12.07.2014r.) zmiany ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne,

11 lipca 2014

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w Żerkowie!

Maja Włoszczowska będzie bronić tytułu! W czwartek 17 lipca ruszają Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Po raz drugi z rzędu najlepsi kolarze górscy na czele z Mają Włoszczowską rywalizować będą w województwie wielkopolskim. Impreza, której gospodarzami są miasta Środa Wielkopolska oraz Żerków potrwa do niedzieli 20 lipca.

11 lipca 2014

Otwarto Jarocińską Spółdzielnię Socjalną

Dziś oficjalnie otwarto Jarocińską Spółdzielnię Socjalną. Dzięki jej powstaniu kilka osób z obszaru zagrożenia wykluczeniem społecznym znalazło tu miejsce pracy, co sprzyja integracji społecznej, jednemu z kluczowych założeń spółdzielni socjalnych.

09 lipca 2014

Nowe możliwości rozwoju kariery bez barier

Spółdzielnia pracy Razem Możemy Więcej rozpoczyna nowy projekt oferując zatrudnienie i możliwość rozwoju zawodowego przede wszystkim osobom niepełnosprawnym, wierząc, że bycie świetnym pracownikiem zależy od charakteru i chęci, a nie od predyspozycji fizycznych.

08 lipca 2014

Dwa medale w Austrii

Niezwykle udany start w turnieju rangi G1 Światowej Federacji Taekwondo Austrian Open 2014 zaliczyły zawodniczki MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin . Ze srebrnym medalem do Jarocina powróciła juniorka Patrycja Adamkiewicz, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła kadetka Zuzanna Kaczmarek.

07 lipca 2014

W Tarcach nie ma wakacji

Egzaminy, spotkania z uczniami klas pierwszych technikum, remonty, pielęgnacja skalniaków to tylko niektóre prace powodujące, że w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych nie ma wakacji.

07 lipca 2014

Otwarcie Spichlerza Polskiego Rocka

Jarociński zespół Dzieci Jarocina zagra specjalny koncert z okazji otwarcia Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie 17 lipca. Wystąpią z nimi artyści, którzy sami siebie nazywają także Dziećmi Jarocina: Piotr Banach (Kryterium, Grass, Kumader, Dum Dum, Kolaboranci, Hey, Indios Bravos), Muniek Staszczyk (Opozycja, T. Lov...e Alternative, T.Love), Tomasz Budzyński (Siekiera, Armia, 2 Tm2,3) oraz Sebastian Riedel. Tomasz Budzyński zaprezentuje także projekt specjalny "Stacja Jarocin", na który złożą się piosenki jego zespołów, jak i artystów, których spotkał w Jarocinie dokładnie 30 lat temu, kiedy debiutował z Siekierą.

04 lipca 2014