"Pectus" na dożynkach w Żerkowie

Grupa "Pectus" będzie gwiazdą tegorocznych dożynek współorganizowanych przez samorząd Powiatu Jarocińskiego. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę - 24 sierpnia o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Żerkowie.

Ruszyły prace w Kotlinie

Ruszyły prace związane z przebudową budynku w Kotlinie na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Zgodnie z rozstrzygniętą procedurą przetargową powiatową inwestycję realizuje miejscowe Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Stanisław Hadrzyński, które zaoferowało najkorzystniejszą ofertę.

18 sierpnia 2014

Bezpłatny dostęp do Internetu w bibliotekach

Pracownicy i użytkownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, zarówno biblioteki głównej jak i wszystkich filii bibliotecznych mają zapewniony darmowy dostęp do Internetu. Mieszkańcy mają do dyspozycji łącznie 28 stanowisk komputerowych z podłączonym Internetem.

Świętowali pamiętając o bohaterach

Dziś na terenie jarocińskiej Jednostki Wojskowej odbyły się uroczystości związane z obchodzonym 15 sierpnia świętem Wojska Polskiego. Tego samego dnia delegacje organizacji kombatanckich, jarocińskiego batalionu oraz samorządowców złożyły kwiaty na grobach żołnierzy – uczestników Bitwy Warszawskiej.

14 sierpnia 2014

Uwaga podróżni

W dniach od 04.08.2014 (poniedziałek) do 08.08.2014 (piątek) kładka dla pieszych prowadząca na jarociński dworzec kolejowy będzie zamknięta z powodu prowadzenia prac konserwacyjnych. Prosimy o korzystanie z dojścia na dworzec ulicami: Sienkiewicza, Niepodległości i Dworcową. Wykonawca zadania, firma Skanska SA, przeprasza za utrudnienia.

01 sierpnia 2014

W hołdzie powstańcom

70. lat minęło od wybuchu Powstania Warszawskiego, które dla kolejnych pokoleń Polaków stało się symbolem męstwa i determinacji w walce o niepodległość ojczyzny. Tradycyjnie, w rocznicę zrywu zbrojnego mieszkańców stolicy, samorządowcy złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. W imieniu włodarzy powiatu symboliczną wiązankę w hołdzie uczestników powstania złożył wicestarosta Mirosław Drzazga i przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Kosiński.

01 sierpnia 2014

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

W związku z wystąpieniem pierwszego ogniska afrykańskiego pomoru świń u zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie oraz mając na uwadze dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną z tym związaną, Powiatowy Lekarz Weterynarii zachęca do zapoznania się z ulotkami infomacyjnymi dla rolników.

31 lipca 2014

Policjanci obchodzili święto

Dziś jarocińscy policjanci obchodzili coroczne święto. Były odznaczenia, awanse, wyróznienia za sumienną służbę. Z najlepszymi życzeniami i gratulacjami do policjantów przybyli samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących z jarocińską komendą.

25 lipca 2014

W sobotę zamknięty most w Nowym Mieście

W najbliższą sobotę zamknięty dla ruchu samochodów zostanie most na drodze krajowej nr 11 w Nowym Mieście nad Wartą. Między godziną 8:00, a 18:00 mają tam trwać prace związane z układaniem nowej nawierzchni. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów przez Pyzdry i Śrem.

Bezpłatne dokształcanie w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach do końca sierpnia będzie prowadził nabór do bezpłatnych szkół dla dorosłych.

Weź paragon

Wzorem lat ubiegłych rusza ogólnopolska akcja Ministerstwa Finansów "Weź paragon". Celem akcji jest uświadamianie jak ważne jest ewidencjonowanie sprzedaży i wydawanie paragonów fiskalnych. W czasie akcji pracownicy administracji skarbowej będą zachęcać konsumentów do brania paragonów fiskalnych i sprawdzać czy podmioty gospodarcze prowadzące działalność handlową lub usługową prawidłowo ewidencjonują sprzedaż za pomocą kas fiskalnych. W akcji uczestniczyć będą również pracownicy Urzędu Skarbowego w Jarocinie.

Worek medali Mistrzostw Polski

Aż pięć medali mistrzostw Polski zdobyły reprezentantki MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu, na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stanęła Zuzanna Kaczmarek, srebrne medale wywalczyły Zuzanna Bambrowicz i Marta Ratajczak, natomiast z brązowym krążkiem zawody ukończyła Alicja Końszczyńska. Łącznie klub z Jarocina wywalczył 48 punktów do Systemu Współzawodnictwa Sportowego i zajął 5. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

14 lipca 2014