otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Gotowi do lądowania

Jarocińskie lądowisko jest już gotowe do przyjmowania helikopterów. Pod koniec kwietnia obiekt został wpisany do rejestru lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego, co oznacza jego formalno – prawne dopuszczenie do użytkowania. Lądowisko ujęte zostało już także w planach operacji lotniczych SP ZOZ Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przygotowane są także powiatowe służby ratownicze: medyczne, pożarnicze i policyjne, które przeprowadziły na terenie lądowiska na ćwiczenia taktyczne w obecności starosty Mikołaja Szymczaka - przewodniczącego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

27 maja 2014
Informacje ogólne

Niedziela z Pucharem Wielkopolski

W minioną niedzielę do Jarocina przybyły drużyny z całej Polski, by zmierzyć się w trzech kategoriach: miniżak, żak oraz młodzik. Turniej współfinansowany był ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

27 maja 2014
Informacje ogólne

Strażacy świętowali w Żerkowie

Być strażakiem to wciąż niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt i obowiązek. To bezinteresowna służba innym, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności – podkreślił starosta Mikołaj Szymczak podczas Powiatowego Dnia Strażaka, który odbył się w Żerkowie.

27 maja 2014
Informacje ogólne

W Tarcach testują nowy sprzęt dydaktyczny

Chcąc dobrze przygotować uczniów do zawodu, szkoła w Tarcach zakupiła nowe maszyny i urządzenia określone w znowelizowanej podstawie programowej.

23 maja 2014
Informacje ogólne

Kurs dla repatriantów

Starostwo Powiatowe w Jarocinie informuje o możliwości uczestnictwa w kursie języka polskiego i kursie adaptacyjnym dla repatriantów i członków najbliższej rodziny. Kurs organizaowany jest w lipcu w Lublinie. Organizatorzy - Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą - zwracają koszty dojazdu, noclegu i wyżywienia.

23 maja 2014
Informacje ogólne

Zagłosuj na europosła i weź udział w referendum gminnym

W najbliższą niedzielę, 25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W Jarocinie wraz z wyborami będzie można również wziąć udział w referendum gminnym dotyczącym rewitalizacji śródmieścia. Referendum, przede wszystkim ma dać odpowiedź na pytanie, czy mieszkańcy chcą wprowadzenia ruchu samochodowego na rynek, czy są temu zamiarowi przeciwni. Wezmę udział w obu głosowaniach – zapewnia starosta Mikołaj Szymczak - bo chcę mieć wpływ na to, kto będzie nas reprezentował w Europarlamencie, chcę też wyrazić swoje zdanie na temat ruchu aut na rynku i rewitalizacji śródmieścia Jarocina – dodaje włodarz powiatu zachęcając do głosowania wszystkich mieszkańców powiatu w Eurowyborach i mieszkańców gminy Jarocin w referendum.

22 maja 2014
Informacje ogólne

Będzie kontynuacja budowy chodnika w Woli Książęcej

Będzie kontynuacja budowy chodnika w Woli Książęcej. Jeszcze w tym roku ma powstać odcinek o długości ok. 260 m zaczynający się przy miejscowej szkole, biegnący w kierunku Witaszyc.

22 maja 2014
Informacje ogólne

Narodowe czytanie w Zespole Szkół Specjalnych

24 uczniów wzięło udział w „Konkursie Pięknego Czytania Wierszy Aleksandra Fredro”. Rywalizacja odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie w ramach akcji Narodowe Czytanie.

22 maja 2014
Informacje ogólne

DPS z europejskim dofinansowaniem

Powiat jarociński pozyskał środki na realizację termomodernizacji budynku w Kotlinie, do którego zostanie przeniesiony Dom Pomocy Społecznej obecnie mieszczący się w Zakrzewie.

21 maja 2014
Informacje ogólne

Podnieś kompetencje

Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach językowych lub komputerowych w ramach projektu pn. „Podnieś kompetencje – osiągnij sukces!”

21 maja 2014
Informacje ogólne

Puchar Wielkopolski w rugby

Już w niedzielę, 25 maja na obiektach spółki Jarocin Sport będziemy mieli okazję oglądać zmagania młodych rugbistów. Do Jarocina przyjadą drużyny z całej Polski, by walczyć o Puchar Wielkopolski w Rugby.

21 maja 2014
Informacje ogólne

Puchar Polski POD Jarocin

Puchar Polski POLSKIEJ ORGANIZACJI DARTA (POD) JAROCIN odbędzie się w dniach 30.05.2014 i 31.05.2014 w Hotel JAROTA *** w Jarocinie. Turniej jest jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Jarocina w Steel Darta! Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Jarociński.

20 maja 2014
×