otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Kurs dla repatriantów

Starostwo Powiatowe w Jarocinie informuje o możliwości uczestnictwa w kursie języka polskiego i kursie adaptacyjnym dla repatriantów i członków najbliższej rodziny. Kurs organizaowany jest w lipcu w Lublinie. Organizatorzy - Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą - zwracają koszty dojazdu, noclegu i wyżywienia.

23 maja 2014
Informacje ogólne

Zagłosuj na europosła i weź udział w referendum gminnym

W najbliższą niedzielę, 25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W Jarocinie wraz z wyborami będzie można również wziąć udział w referendum gminnym dotyczącym rewitalizacji śródmieścia. Referendum, przede wszystkim ma dać odpowiedź na pytanie, czy mieszkańcy chcą wprowadzenia ruchu samochodowego na rynek, czy są temu zamiarowi przeciwni. Wezmę udział w obu głosowaniach – zapewnia starosta Mikołaj Szymczak - bo chcę mieć wpływ na to, kto będzie nas reprezentował w Europarlamencie, chcę też wyrazić swoje zdanie na temat ruchu aut na rynku i rewitalizacji śródmieścia Jarocina – dodaje włodarz powiatu zachęcając do głosowania wszystkich mieszkańców powiatu w Eurowyborach i mieszkańców gminy Jarocin w referendum.

22 maja 2014
Informacje ogólne

Będzie kontynuacja budowy chodnika w Woli Książęcej

Będzie kontynuacja budowy chodnika w Woli Książęcej. Jeszcze w tym roku ma powstać odcinek o długości ok. 260 m zaczynający się przy miejscowej szkole, biegnący w kierunku Witaszyc.

22 maja 2014
Informacje ogólne

Narodowe czytanie w Zespole Szkół Specjalnych

24 uczniów wzięło udział w „Konkursie Pięknego Czytania Wierszy Aleksandra Fredro”. Rywalizacja odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie w ramach akcji Narodowe Czytanie.

22 maja 2014
Informacje ogólne

DPS z europejskim dofinansowaniem

Powiat jarociński pozyskał środki na realizację termomodernizacji budynku w Kotlinie, do którego zostanie przeniesiony Dom Pomocy Społecznej obecnie mieszczący się w Zakrzewie.

21 maja 2014
Informacje ogólne

Podnieś kompetencje

Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach językowych lub komputerowych w ramach projektu pn. „Podnieś kompetencje – osiągnij sukces!”

21 maja 2014
Informacje ogólne

Puchar Wielkopolski w rugby

Już w niedzielę, 25 maja na obiektach spółki Jarocin Sport będziemy mieli okazję oglądać zmagania młodych rugbistów. Do Jarocina przyjadą drużyny z całej Polski, by walczyć o Puchar Wielkopolski w Rugby.

21 maja 2014
Informacje ogólne

Puchar Polski POD Jarocin

Puchar Polski POLSKIEJ ORGANIZACJI DARTA (POD) JAROCIN odbędzie się w dniach 30.05.2014 i 31.05.2014 w Hotel JAROTA *** w Jarocinie. Turniej jest jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Jarocina w Steel Darta! Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Jarociński.

20 maja 2014
Informacje ogólne

OMK WARTA CHALLENGE Grand Prix PZK

W dniach 06-08.06.2014r., na trasie POGORZELICA - POZNAŃ odbędzie się Ogólnopolski Maraton Kajakowy Warta Challenge Grand Prix PZK. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy do 23.05.2014 w biurze WSTiRW WARTA, ul. Strzeszyńska 190, (od poniedziałku do piątku 8.00-20.00) lub mailowo wstirw(at)warta.poznan.pl

20 maja 2014
Informacje ogólne

Jarociński Kongres Kultury

Rozpoczyna się realizacja Jarocińskiego Kongresu Kultury, który ma na celu wypracowanie trwałego modelu współpracy i współdecydowania władz, odbiorców i animatorów kultury. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Jarocin XXI, a jednym z partnerów pomysłu jest samorząd Powiatu Jarocińskiego.

19 maja 2014
Informacje ogólne

Konkurs na dyrektora

Zarząd Powiatu w Jarocinie poszukuje kandydata na dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie i kandydata na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Oferty można składać w Starostwie Powiatowym w Jarocinie do dnia 10 czerwca 2014r.

19 maja 2014
Informacje ogólne

Przebudowa wiaduktów zauważona w konkursie Modernizacja Roku 2013

Zakończona w ubiegłym roku realizacja największej powiatowej inwestycji drogowej "Przebudowy wiaduktów przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie" została zauważona w konkursie Modernizacja Roku 2013.

16 maja 2014
×