Będzie kontynuacja budowy chodnika w Woli Książęcej

Będzie kontynuacja budowy chodnika w Woli Książęcej. Jeszcze w tym roku ma powstać odcinek o długości ok. 260 m zaczynający się przy miejscowej szkole, biegnący w kierunku Witaszyc.

22 maja 2014

Narodowe czytanie w Zespole Szkół Specjalnych

24 uczniów wzięło udział w „Konkursie Pięknego Czytania Wierszy Aleksandra Fredro”. Rywalizacja odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie w ramach akcji Narodowe Czytanie.

22 maja 2014

DPS z europejskim dofinansowaniem

Powiat jarociński pozyskał środki na realizację termomodernizacji budynku w Kotlinie, do którego zostanie przeniesiony Dom Pomocy Społecznej obecnie mieszczący się w Zakrzewie.

Podnieś kompetencje

Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach językowych lub komputerowych w ramach projektu pn. „Podnieś kompetencje – osiągnij sukces!”

Puchar Wielkopolski w rugby

Już w niedzielę, 25 maja na obiektach spółki Jarocin Sport będziemy mieli okazję oglądać zmagania młodych rugbistów. Do Jarocina przyjadą drużyny z całej Polski, by walczyć o Puchar Wielkopolski w Rugby.

Puchar Polski POD Jarocin

Puchar Polski POLSKIEJ ORGANIZACJI DARTA (POD) JAROCIN odbędzie się w dniach 30.05.2014 i 31.05.2014 w Hotel JAROTA *** w Jarocinie. Turniej jest jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Jarocina w Steel Darta! Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Jarociński.

20 maja 2014

OMK WARTA CHALLENGE Grand Prix PZK

W dniach 06-08.06.2014r., na trasie POGORZELICA - POZNAŃ odbędzie się Ogólnopolski Maraton Kajakowy Warta Challenge Grand Prix PZK. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy do 23.05.2014 w biurze WSTiRW WARTA, ul. Strzeszyńska 190, (od poniedziałku do piątku 8.00-20.00) lub mailowo wstirw(at)warta.poznan.pl

20 maja 2014

Jarociński Kongres Kultury

Rozpoczyna się realizacja Jarocińskiego Kongresu Kultury, który ma na celu wypracowanie trwałego modelu współpracy i współdecydowania władz, odbiorców i animatorów kultury. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Jarocin XXI, a jednym z partnerów pomysłu jest samorząd Powiatu Jarocińskiego.

19 maja 2014

Konkurs na dyrektora

Zarząd Powiatu w Jarocinie poszukuje kandydata na dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie i kandydata na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Oferty można składać w Starostwie Powiatowym w Jarocinie do dnia 10 czerwca 2014r.

19 maja 2014

Przebudowa wiaduktów zauważona w konkursie Modernizacja Roku 2013

Zakończona w ubiegłym roku realizacja największej powiatowej inwestycji drogowej "Przebudowy wiaduktów przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie" została zauważona w konkursie Modernizacja Roku 2013.

16 maja 2014

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Jarocinie

Sylwia Andrzejewska z Zespołu Szkół Specjalnych we Wrześni zwyciężyła w konkursie recytatorskim, którego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie. Reprezentantka gospodarzy - Monika Patoka zajęła III miejsce.

16 maja 2014

"Polska biega" po raz 10

23 maja w Witaszycach po raz kolejny zorganizowana zostanie impreza pod hasłem "Polska Biega". Organizatorzy prozdrowotnego przedsięwzięcia przygotowali szereg atrakcji i nagród.

14 maja 2014