otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Mistrzostwa w siatkówce i tenisie

Jeszcze w starym roku 12 zespołów ze wszystkich klas technikum ZSP-B w Tarcach wzięło udział w Świątecznym Turnieju Siatkówki.

02 stycznia 2014
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Nabór wniosków o dofinansowanie

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 - 2013 ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów konkurs nr 19/I/2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: Działanie 1.1 Rozwój mikroprzedsiębiorstw, Schemat I Projekty inwestycyjne.

31 grudnia 2013
Informacje ogólne

Warszawskie uroczystości rocznicowe

Z udziałem Jarociniaków, wyjątkowo podniosłe obchody 95-lecia wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 miały miejsce w kilku ważnych miejscach stolicy. Tradycją już stało się, że 28 grudnia w Warszawie odbywają się uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu powstania. Dzień wcześniej uroczystości rocznicowe odbyły się w Jarocinie i w Poznaniu.

31 grudnia 2013
Informacje ogólne

Rocznica Powstania Wlkp. w Mieszkowie

W 95. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, delegacje samorządowców powiatu i gminy Jarocin oraz przedstawiciele służb mundurowych i organizacji społecznych złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka w Mieszkowie.

27 grudnia 2013
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Mobilne Punkty Informacyjne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje w Gminach: Jaraczewo, Kotlin i Żerków.

27 grudnia 2013
Informacje ogólne

W Wigilię i Sylwestra krócej

Informujemy, że 24 grudnia - w Wigilię Bożego Narodzenia Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie czynne

20 grudnia 2013
Informacje ogólne

Komisja bezpieczeństwa podsumowała rok

12 grudnia w starostwie zebrała się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, która podsumowała roczną działalność i realizację zadań bieżących, podległych Staroście służb, straży, inspekcji i powiatowych jednostek organizacyjnych realizujących zadania bezpieczeństwa i porządku na terenie powiatu.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Barwicki w Pradze

Na przełomie listopada i grudnia Chór im. K.T.Barwickiego koncertował w Pradze. Chórzyści wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Seminarium BHP w Tarcach

Tradycyjnie już uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach kształcących się w zawodach technik agrobiznesu i technik architektury krajobrazu uczestniczyli w seminarium „Bezpieczeństwo i higiena pracy w gospodarce żywnościowej”.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

95 pływaków w sztafecie memoriałowej

W sobotnie przedpołudnie na jarocińskiej pływalni 95 ochotników w różnym wieku stanęło do Powstańczej Pływackiej Sztafety Memoriałowej. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Dawcy Szpiku nie zawiedli

261 potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się w Jarocinie podczas akcji Dzień Dawcy Szpiku, która odbyła się w minioną niedzielę na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Lekcja historii i demokracji

Pod koniec listopada uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach udali się do Berlina na lekcję historii i demokracji. Polsko-niemieckie warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Eureka” w Tarcach odbyły się pod hasłem „Berlin – od zniszczenia do światowej metropolii”. W projekcie uczestniczyło blisko 40 osób.

19 grudnia 2013
×