Zwieńczenie obchodów w Wilkowyi

31 stycznia w Wilkowyi odbyły się uroczystości wieńczące obchody 95. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Obecny na uroczystości starosta Mikołaj Szymczak podziękował wszystkim organizacjom i osobom prywatnym za zaangażowanie w organizację wydarzeń, które przez cały rok 2013 przypominały o randze Powstania Wielkopolskiego w naszej historii.

03 lutego 2014

Mobilny Punkt Funduszy Europejskich w Tarcach

Słuchacze Szkoły Policealnej w Tarcach uczestniczyli w szkoleniu na temat uwarunkowań strategicznych perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Seminarium przeprowadzili Inspektorzy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego w Jarocinie Katarzyna Mikołajczak i Jarosław Raś.

31 stycznia 2014

69. rocznica wyzwolenia Jarocina

W 69. rocznicę wyzwolenia Jarocina władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin złożyły kwiaty pod mauzoleum żołnierzy polskich i radzieckich.

27 stycznia 2014

"Miłość..." po raz jedenasty

Tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Miłość niejedno ma imię…” zaplanowana została na 20 lutego 2014 roku. Tym razem recytatorzy zmierzą się z poezją Baczyńskiego, Słowackiego i Tuwima.

21 stycznia 2014

Zarząd Dróg Powiatowych pełni dyżur

Dzisiejsze warunki pogodowe skomplikowały życie wielu kierowcom. Poranne skrobanie samochodów, pozamarzane zamki, śliskie drogi, które mimo, że drogowcy sukcesywnie posypują piaskiem, pokrywają się nową warstwą lodu. Koordynacją zimowego utrzymania dróg powiatowych zajmuje się Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie, który pełni dyżury pod nr tel 62 505-29-49 lub 698 266 198.

20 stycznia 2014

Jarociński fotoreporter nagrodzony

Szymon Gruchalski z Jarocina zdobył główną nagrodę w kategorii fotografia prasowa w konkursie SGL Local Press 2013 organizowanym przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Fotoreporter reprezentujący Gazetę Jarocińską doceniony został za zdjęcie „Piknik na skraju miasta”.

13 stycznia 2014

Spotkanie z biskupem

W niedzielę 5 stycznia, Starosta Mikołaj Szymczak i przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego - Tomasz Kosiński uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym z biskupem kaliskim seniorem Stanisławem Napierałą.

07 stycznia 2014

Mistrzostwa w siatkówce i tenisie

Jeszcze w starym roku 12 zespołów ze wszystkich klas technikum ZSP-B w Tarcach wzięło udział w Świątecznym Turnieju Siatkówki.

02 stycznia 2014
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Nabór wniosków o dofinansowanie

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 - 2013 ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów konkurs nr 19/I/2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: Działanie 1.1 Rozwój mikroprzedsiębiorstw, Schemat I Projekty inwestycyjne.

31 grudnia 2013

Warszawskie uroczystości rocznicowe

Z udziałem Jarociniaków, wyjątkowo podniosłe obchody 95-lecia wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 miały miejsce w kilku ważnych miejscach stolicy. Tradycją już stało się, że 28 grudnia w Warszawie odbywają się uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu powstania. Dzień wcześniej uroczystości rocznicowe odbyły się w Jarocinie i w Poznaniu.

31 grudnia 2013

Rocznica Powstania Wlkp. w Mieszkowie

W 95. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, delegacje samorządowców powiatu i gminy Jarocin oraz przedstawiciele służb mundurowych i organizacji społecznych złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka w Mieszkowie.

27 grudnia 2013
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Mobilne Punkty Informacyjne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje w Gminach: Jaraczewo, Kotlin i Żerków.

27 grudnia 2013