otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Pamięci walczących o wolną Polskę

„Naród, który traci pamięć, traci sumienie..." – przesłanie Zbigniewa Herberta zobowiązuje nas do pielęgnowania przeszłości, która stanowi fundament narodowej tożsamości, kultury i rozwoju. 32 lata po obwieszczeniu przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy Jarocin uczciły pamięć bohaterów walczących w tym czasie o wolną Polskę, składając kwiaty pod pomnikiem "Solidarności" w Jarocinie.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Bieg memoriałowy

10 km pokonali uczestnicy biegu memoriałowego zorganizowanego z okazji 95. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Otrzymali stypendia premiera

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie Michał Wojtczak i Karolina Szkudlarek otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów.

17 grudnia 2013
Informacje ogólne

Powiat dołączył do akcji "Szlachetna paczka"

Sześcioosobowa rodzina z gminy Jarocin została w tym roku objęta świąteczną pomocą przez samorząd Powiatu Jarocińskiego. W ramach akcji Szlachetna Paczka, na apel starosty Mikołaja Szymczaka odpowiedzieli urzędnicy starostwa, jednostek podległych powiatowi, jak i radni powiatu.

12 grudnia 2013
Informacje ogólne

Powiatowy Kiermasz w Galerii

Kilkunastu lokalnych producentów i sprzedawców wzięło udział w I Powiatowym Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Przedsięwzięcie odbyło się w „Mikołajki” na terenie Galerii Jarocińskiej.

12 grudnia 2013
Informacje ogólne

Dzień Dawcy Szpiku w Jarocinie

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczpienie szpiku do dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska organizuje Dzień Dawcy Szpiku w Jarocinie. Rejestracja potencjalnych dawców: 8 grudnia 2013, godziny: 09:00 – 18:0, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego, ul. Franciszkańska 2, Jarocin.

04 grudnia 2013
Informacje ogólne

Mobilne Punkty Informacyjne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

03 grudnia 2013
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Wyższe kwalifikacje nowe możliwości

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza pracowników, wspólników i właścicieli przedsiębiorstw z sektora MŚP m.in. z terenu powiatu jarocińskiego i krotoszyńskiego do wzięcia udziału w projekcie pn.: "Wyższe kwalifikacje – nowe możliwości" realizowanego przez Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim.

03 grudnia 2013
Informacje ogólne

Walczą o pełną obwodnicę

Dyskusja na temat planowanej budowy obwodnicy Jarocina cały czas jest bardzo ożywiona. Na ostatniej sesji radni Powiatu Jarocińskiego wystosowali apel do premiera Tuska, by ująć w planowanej budowie obwodnicy jej drugi odcinek omijający Witaszyczki, Witaszyce, Wyszki i Kotlin.

03 grudnia 2013
Informacje ogólne

Wybierz sportowców 2013 roku

Do końca roku można złożyć wniosek o przyznanie nagród i wyróżnień dla zawodników i ich trenerów.

03 grudnia 2013
Informacje ogólne

I Powiatowy Kiermasz Bożonarodzeniowy

W najbliższy piątek – 6 grudnia na terenie Galerii Jarocińskiej odbędzie się I Powiatowy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Organizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Tomasz Branecki – właściciel nieruchomości, na której odbędzie się kiermasz.

03 grudnia 2013
Informacje ogólne

Bez prądu na Zacisznej

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zostało poinformowane przez Zakład Energetyczny, że w najbliższy czwartek (28 listopada), w godzinach od 8.30 do 14.30, na ul. Zacisznej nie będzie prądu.

25 listopada 2013
×