otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Dzień Dawcy Szpiku w Jarocinie

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczpienie szpiku do dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska organizuje Dzień Dawcy Szpiku w Jarocinie. Rejestracja potencjalnych dawców: 8 grudnia 2013, godziny: 09:00 – 18:0, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego, ul. Franciszkańska 2, Jarocin.

04 grudnia 2013
Informacje ogólne

Mobilne Punkty Informacyjne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

03 grudnia 2013
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Wyższe kwalifikacje nowe możliwości

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza pracowników, wspólników i właścicieli przedsiębiorstw z sektora MŚP m.in. z terenu powiatu jarocińskiego i krotoszyńskiego do wzięcia udziału w projekcie pn.: "Wyższe kwalifikacje – nowe możliwości" realizowanego przez Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim.

03 grudnia 2013
Informacje ogólne

Walczą o pełną obwodnicę

Dyskusja na temat planowanej budowy obwodnicy Jarocina cały czas jest bardzo ożywiona. Na ostatniej sesji radni Powiatu Jarocińskiego wystosowali apel do premiera Tuska, by ująć w planowanej budowie obwodnicy jej drugi odcinek omijający Witaszyczki, Witaszyce, Wyszki i Kotlin.

03 grudnia 2013
Informacje ogólne

Wybierz sportowców 2013 roku

Do końca roku można złożyć wniosek o przyznanie nagród i wyróżnień dla zawodników i ich trenerów.

03 grudnia 2013
Informacje ogólne

I Powiatowy Kiermasz Bożonarodzeniowy

W najbliższy piątek – 6 grudnia na terenie Galerii Jarocińskiej odbędzie się I Powiatowy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Organizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Tomasz Branecki – właściciel nieruchomości, na której odbędzie się kiermasz.

03 grudnia 2013
Informacje ogólne

Bez prądu na Zacisznej

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zostało poinformowane przez Zakład Energetyczny, że w najbliższy czwartek (28 listopada), w godzinach od 8.30 do 14.30, na ul. Zacisznej nie będzie prądu.

25 listopada 2013
Informacje ogólne

Poznać język na obcej planecie

Gościem Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece ZSO w Jarocinie była Barbara Kosmowska. W piątek 15 listopada w czytelni z pisarką spotkały się członkinie klubu z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i z Zespołu Szkół Nr 3 w Jarocinie.

21 listopada 2013
Informacje ogólne

Dziecięca encyklopedia Wielkopolan

Czy znamy wybitnych mieszkańców powiatu jarocińskiego, ich nazwiska, historię? Przypomną nam o nich wkrótce uczniowie podstawówek, którzy przystąpili do projektu edukacyjnego „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Pomogą im również nauczyciele, którzy w najbliższych dniach wezmą udział w specjalnych szkoleniach.

20 listopada 2013
Informacje ogólne

"Lokomotywa" nie tylko po "naszymu"

Dzisiaj w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyły się VI Międzyszkolne warsztaty humanistyczne pt.: „Lokomotywa” J. Tuwima – nie tylko po „naszymu”. W warsztatach wzięli udział także uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie.

20 listopada 2013
Informacje ogólne

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny w Zespole Szkół Specjalnych

Już po raz trzynasty w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się Wojewódzki Konkurs Ortograficzny pod hasłem: „Ortografia (nie) jest moją słabą stroną”. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań poprawnością języka polskiego oraz wyrabianie nawyku stosowania zasad pisowni w praktyce.

20 listopada 2013
Informacje ogólne

Zamierzają założyć spółdzielnię socjalną

Powiat jarociński i Stowarzyszenie Rodziców i Terapeutów na rzecz Osób Niepełnosprawnych „OPUS” zamierzają założyć Jarocińską Spółdzielnię Socjalną.

18 listopada 2013
×