Powiatowy Przeglad Kultury Ludowej

W najbliższą sobotę zapraszamy na Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej.

17 października 2013

Rockowo-reggae(łowa) mieszanka

Koncert Tomka Lipińskiego z Tiltem oraz Całej Góry Barwinków już za tydzień w Jarocinie. Mieszanki klasyki polskiej muzyki rockowej oraz reggae i ska będzie można posłuchać w piątek 25 października w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Bezpłatne wejściówki na koncert są dostępne w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, które jest organizatorem imprezy oraz w Czytelni "Pod Ratuszem".

17 października 2013

Szkolenie dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy zainteresowani tematyką związaną w szczególności z ustalaniem opłat za korzystanie ze środowiska oraz zasad sprawozdawczości w zakresie gospodarki odpadami mogą skorzystać ze szkolenia, które odbędzie się 23 października w Sali Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Szkolenie dla przedsiębiorców

16 października 2013

Polsko - niemiecki sport bez granic

Już po raz dziesiąty Stowarzyszenie Edukacyjne Eureka przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach wspólnie z organizacją młodzieżową BBL w Niemczech zorganizowało warsztaty polsko-niemieckie tym razem w MCT w Żerkowie, pod hasłem „Sport bez granic”.

16 października 2013

WSZYSTKO O TWOIM LECZENIU:

Zintegrowany Informator Pacjenta w Jarocinie - Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ uruchomi stanowiska wydawania danych dostępowych do portalu internetowego Zintegrowanego Informatora Pacjenta dla mieszkańców Jarocina i okolic.

Starosta nagrodził oświatowców

Wczorajsze  Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej były okazja do wyróżnienia przedstawicieli społeczności oświatowej nagrodami Starosty Jarocińskiego.

Międzynarodowy Dzień Muzyki 2013

Wyjątkowe obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki zorganizowano w Tarcach i Jarocinie. Uroczystość rozpoczęła się koncertem Orkiestry pod batutą Jerzego Nowackiego w auli ZSP-B w Tarcach, a zakończyła w jarocińskim kinie „Echo” recitalem Filipa Mettlera i występem zespołu „ZaZuZi”.

Podsumowanie akcji "Sprzątanie świata" 2013

Pod takim hasłem akcja „Sprzątanie świata – Polska” odbyła się po raz dwudziesty!!! Na terenie powiatu jarocińskiego kulminacja akcji „Sprzątanie świata – Polska 2013” przypadła na dzień 20 września 2013 r.

Wyróżnienia dla działaczy sportowych

Jubileuszowe obchody 60 - lecia Szkolnego Związku Sportowego były okazją do wyróżnień nauczycieli wychowania fizycznego, działaczy i organizatorów sportu.

Nadanie imienia gimnazjum w Cielczy

11 października odbyła się uroczystość nadania imienia Bohaterów Westerplatte gimnazjum oraz przekazanie sztandaru Zespołowi Szkół w Cielczy. W uroczystości uczestniczyli starosta Mikołaj Szymczak i przewodniczący rady powiatu – Tomasz Kosiński.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dziś o godz. 14.30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie odbędą się Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Z okazji dzisiejszego święta życzymy całej społeczności oświatowej, aby trud włożony w kształtowanie wiedzy i umiejętności uczniów, w wyzwalanie ich pasji i uzdolnień, zaowocował w przyszłych dokonaniach absolwentów, aby każdego dnia umacniała się wiara w piękno pracy na rzecz kształcenia nowych pokoleń.