Otwarcie przebudowanej drogi w Lisewie

Ponad 500 tysięcy zł kosztowała przebudowa drogi powiatowej w Lisewie. Inwestycja realizowana była w dwóch etapach. Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi odbyło się 2 października.

03 października 2013

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu w Witaszycach

Gościem specjalnym Dyskusyjnego Klubu działającego w Witaszycach był regionalista Andrzej Gogulski, który opowiadał o swojej najnowszej książce „…zaczęło się w Jarocinie”.  Po spotkaniu członkowie Klubu oraz Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc przygotowali niespodziankę – tort z okazji 15-lecia istnienia Klubu w Witaszycach.

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu w Witaszycach

Noc z legendą w tle

Dzielny rycerz Jarota, nieszczęśliwie zakochana Bogna, król Mieszko I, hrabia Sapieha, dziedzic Radoliński i cioty z Cielczy to bohaterowie legend Ziemi Jarocińskiej i tegorocznej, piątej nocy w bibliotece zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin.

Rajd śladami gen. Taczaka

Słoneczna, ostatnia niedziela września skłoniła ok. 50 osób do wzięcia udziału w rajdzie Śladami generała Taczaka. Uczestnicy odwiedzili grób rodziców generała Taczaka i Heliodora Cepy, byli na mieszkowskim rynku pod pomnikiem generała Taczaka, później w dworku, a na koniec w Izbie Pamięci Powstania Wielkopolskiego, która mieści się w bibliotecznej filii w Mieszkowie. Po wszystkich miejscach uczestników rajdu oprowadzał szef Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich pan Wojciech Koterba. Rajd odbył się z inicjatywy Jarocińskiego Centrum Informacji o Regionie przy Filii nr 1 „Pod Ratuszem” i Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich w Mieszkowie, a wsparcia udzielili Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarocinie i Stowarzyszenie „Trójka”.

Praktycznie o sieciach

Spawanie światłowodów, konfiguracja połączeń z wykorzystaniem najnowszych technologii sieciowych, urządzeń, szaf krosowniczych i testerów to tematyka praktyk, które jarocińscy uczniowie odbyli w specjalnym laboratorium Politechniki Poznańskiej.

Praktycznie o sieciach

Darmowa nauka angielksiego przez Internet

Unia Europejska w dzisiejszym kształcie to wspólnota 450 milionów ludzi, mówiących w ponad 20 językach urzędowych. Owa różnorodność jest źródłem bogactwa kulturowego, jednak z drugiej strony tworzy bariery w komunikacji dla obywateli krajów członkowskich. Stąd wielojęzyczność od wielu lat jest jednym z priorytetów UE.

Memoriał Taczaka

Siostry i Bracia z Mieszkowa serdecznie zapraszają na XI Memoriał o medal okolicznościowy Generała Stanisława Taczaka. Turniej odbędzie się 06 października 2013r. na strzelnicy brackiej.

Jubileusz planetarium

W październiku mija 20 lat od momentu, gdy w Planetarium w Potarzycy odbył się pierwszy seans. Jubileusz planetarium im. Twórcy Andrzeja Owczarka uczczony zostanie licznymi przedsięwzięciami przygotowanymi z tej okazji.

30 września 2013

Medal dla Patrycji

Gratulacje dla Patrycji Adamkiewicz, która zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorek w Taekwondo.

27 września 2013

Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

Blisko 60-osobowa reprezentacja Powiatu Jarocińskiego działająca w Stowarzyszeniu Salos Dobieszczyzna wzięła udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, które odbyły się w miniony weekend we Wrocławiu.

27 września 2013