Doskonalenie nauczycieli i wspomaganie pracy szkół

Wicestarosta Mirosław Drzazga uczestniczył w konferencji inaugurującej powiatowe projekty pilotażowe nowego systemu doskonalenia nauczycieli i wspomagania pracy szkół. Powiat Jarociński jest jednym z samorządów, które na realizację projektu ubiegają się o dofinansowanie ze środków unijnych.

11 września 2013

Piękny wieniec dożynkowy

Wieniec Powiatu Jarocińskiego prezentowany podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych w Magnuszewicach wykonała Barbara Pielucha z Wojciechowa – radna Gminy Jaraczewo.

10 września 2013

Udane dożynki w Magnuszewicach

Takich tłumów na dożynkach Powiat Jarociński nie pamięta. Gościnne Magnuszewice też pewnie nie pamiętają. Pogoda dopisała, atrakcji było mnóstwo, a gwiazda wieczoru Francesco Napoli oczarował nawet tych najbardziej wybrednych.

10 września 2013

W rocznicę porozumień

31 sierpnia włodarze Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin uczcili Dzień Solidarności i Wolności, ustanowiony w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej. W 33 rocznicę porozumień sierpniowych samorządowcy złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem „Solidarności” przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego.

03 września 2013

W hołdzie poległym

W 74. rocznicę napaści Niemiec na Polskę a tym samym wybuchu II wojny światowej organizacje kombatanckie, służby mundurowe i przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy Jarocin oddały hołd ofiarom tego największego w historii konfliktu zbrojnego. Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej w Jarocinie.

W Siedleminie podniośle i ...rockowo

W niedzielne popołudnie szkoła w Siedleminie obchodziła wyjątkowe święto – nadanie imienia Jana Pawła II i przekazanie sztandaru. W uroczystości uczestniczył m.in. wicestarosta Mirosław Drzazga, który w imieniu samorządu powiatu jarocińskiego przekazał życzenia dla całej społeczności szkolnej. Dzisiejsza uroczystość to wielka chwila dla wsi Siedlemin, Gminy Jarocin oraz Powiatu Jarocińskiego. Taki patron to nie tylko zaszczyt, to również zobowiązanie do hołdowania wartościom, według których żył Ojciec Święty, do wcielania w życie treści jego nauczania – podkreślił wicestarosta. Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły w Siedleminie oraz z udziałem gości, m.in. zespołu „Dzieci Jarocina”, który starał się rozruszać zmarzniętą publiczność swym rockowym repertuarem.

W hołdzie poległym

Powiat na Święcie Pomidora

Za nami Święto Pomidora. W Kotlinie nie zabrakło stoiska Starostwa Powiatowego w Jarocinie, gdzie można było uzyskać informacje głównie na temat projektów unijnych. Kotlińska impreza obfitowała w szereg innych atrakcji dla dużych i małych. Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały wyśmienite smakołyki (nie tylko z pomidorów), dzieci bawiły się na darmowym placu zabaw, a ze sceny rozbrzmiewały muzyka i kabaretowy humor.

Polsko - włoskie dożynki w Magnuszewicach

Tegoroczne dożynki powiatowo – gminne odbędą się w Magnuszewicach. Gwiazdą imprezy będzie włoski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów - Francesco Napoli. Artysta zaśpiewa swoje największe przeboje „Balla, Balla”, „Cio Italia”, „Marina”.

29 sierpnia 2013

Weź udział w rajdzie żniwnym

I Rowerowy Rajd Żniwny to jedna z imprez towarzyszących tegorocznym dożynkom powiatowo – gminnym. Głównym organizatorem rajdu jest Stowarzyszenie dla Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Miś”, organizacja doświadczona w przygotowaniu podobnych rajdów. W rajdzie może wziąć udział każdy, kto przyozdobi swój rower elementem związanym ze żniwami. Dla właściciela najoryginalniej  ozdobionego roweru przewidziana jest nagroda. Trasa rajdu ma ok. 16 km. Rowerzyści wyruszą z jarocińskiego rynku w niedzielę 8 września o godz. 15.00. „Żniwny” peleton przejedzie przez Zakrzew, Prusy, Roszkówko, Wilczę, by dotrzeć na boisko w Magnuszewicach, gdzie odbywać się będą uroczystości dożynkowe Powiatu Jarocińskiego i Gminy Kotlin. Więcej informacji na temat rajdu i chęć udziału w imprezie można zgłaszać pod numerem Tel. 724660584.

28 sierpnia 2013

Złóż wniosek do budżetu

Zarząd Powiatu w Jarocinie przystępuje do prac związanych z opracowaniem budżetu powiatu jarocińskiego na rok 2014. Warto wiedzieć, że wszyscy mieszkańcy mogą mieć wpływ na tworzenie tego najważniejszego w samorządzie planu finansowego. Do 30 września zarówno radni, jak i mieszkańcy powiatu mogą zgłaszać swoje wnioski do budżetu. Wypełnione formularze należy składać w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Jarocinie.
Wniosek.doc Wniosek.doc

27 sierpnia 2013

Rzutniki i tablice multimedialne za szkolenia

Kolejni uczniowie i nauczyciele Zespołu szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach skorzystali z dodatkowych szkoleń finansowanych ze środków unijnych. Tym razem uczniowie zdobywali umiejętności z zakresu grafiki komputerowej, a nauczyciele szkolili się w e-learningu.

26 sierpnia 2013