Do Gruzji z jarocińskim doświadczeniem

Cieszy nas, że możemy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z samorządowcami, którzy już niebawem będą stawiać pierwsze kroki w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację różnych działań. Jesteśmy zaszczyceni, że spośród wielkopolskich samorządów zdecydowaliście się Państwo odwiedzić powiat jarociński – stwierdził starosta Mikołaj Szymczak witając delegację urzędników z Gruzji, którzy mieli okazję zapoznać się z pracą jarocińskiego starostwa ale również zobaczyć efekty tejże pracy, czyli inwestycje, na których realizację udało się pozyskać dofinansowanie z różnych źródeł.

Integracja polsko - niemiecka

Młodzież z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięła udział w kolejnym seminarium tematycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Edukacyjne Eureka w Tarcach i niemiecką organizację BBL z Brandenburgii. Spotkanie odbyło się w Ślesinie nad jeziorem.

Remonty w "ogólniaku"

13 firm zainteresowanych było remontem dachu sali gimnastycznej i łącznika Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Najwyższa kwota zaoferowana w przetargu opiewała na blisko 200 tys. zł. Firma "IZOTECH" z Sulechowa wykona zadanie za 129 tys. zł.

Kostka na Wybudowanej

Dobiegają końca prace związane z przebudową ulicy Wybudowanej w Jarocinie. Powiatowa inwestycja została podzielona na dwa etapy. Za realizację pierwszego samorząd zapłacił ponad 1 mln zł. Drugi etap będzie wykonany po wybudowaniu kanalizacji na pozostałej części drogi.

21 czerwca 2011

Noc w pałacu

Już po raz trzeci jarocińska biblioteka zaprosiła najmłodszych czytelników do nocnej zabawy i spania między regałami z książkami. Noc w Pałacu Radolińskich, która odbyła się 18 na 19 czerwca 2011 r. w Jarocinie zgromadziła 78 dzieci.

Nominacja dla mleczarni

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jarocinie otrzymała nominację do Nagrody Orzeł Agrobiznesu. Promotorem spółdzielni był starosta jarociński Mikołaj Szymczak, który rekomendował firmę do otrzymania tego prestiżowego tytułu. O tym czy jarocińska mleczarnia otrzyma Orła Agrobiznesu przekonamy się jesienią tego roku.

Autokarem "Kolejorza" na wycieczkę do Poznania

Biuro Podróży Funclub rozwiązało konkurs plastyczny „Piłkarze Lecha i ich bus” skierowany do uczniów placówek oświatowych z terenu województwa wielkopolskiego. Spośród 350 prac, które wpłynęły na konkurs, komisja wyróżniła dwie prace, jedną z nich wykonali uczniowie klasy 2 LO c Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie.

Sekretarz czytał bajki

„Bajki odświeżajki, czyli co czytali duzi, kiedy byli mali” - pod takim hasłem odbył się jubileuszowy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Wśród gości zaproszonych do biblioteki w Witaszycach znalazł się m.in. Ireneusz Lamprecht sekretarz powiatu, radny Rady Miejskiej Jarocina. Wizyta w bibliotece i spotkanie z dziećmi przy książkach z mojego dzieciństwa pozwoliły mi oderwać się od codzienności i wrócić do starych, dobrych czasów – mówi sekretarz.  Nie zabrakło wspomnień o szkole, kolegach i o dorosłym życiu – dodaje.

18 czerwca 2011

Rowery od starosty

117 prac wpłynęło do powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Zakończyła się właśnie XII edycja tego przedsięwzięcia, a jej zwycięzcy zostali nagrodzeni przez patrona konkursu, starostę Mikołaja Szymczaka podczas uroczystości podsumowującej tegoroczną akcję.

09 czerwca 2011

Festyn pełną parą

Moc atrakcji czeka wszystkich uczestników festynu kolejowego w jarocińskiej parowozowni. „Gościem specjalnym” imprezy będą pasażerowie turystycznego pociągu „Ziemianin”. Piknik rozpocznie się w sobotni poranek, 11 czerwca, o godz. 11.00.

Kolejny kilometr powiatowej drogi

Ponad 232 tys. zł kosztował remont powiatowej drogi w miejscowości Kąty. Inwestycja sfinansowana została po połowie przez samorządy powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin. Uroczyste otwarcie drogi odbyło się 3 czerwca 2011 roku.

03 czerwca 2011

Otwarcie boiska sportowego i kręgielni

1 czerwca oprócz tradycyjnego Dnia Dziecka i Dnia Patrona szkoły, w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyło się uroczyste otwarcie boiska sportowego wraz z kręgielnią. Piękny, słoneczny dzień wypełniony był zabawami, konkursami, niespodziankami. Wielkim przeżyciem dla wszystkich był moment, kiedy w niebo poszybowały kolorowe balony i śnieżnobiałe gołębie.