otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Roboty drogowe

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje, że rozpoczęto roboty drogowe związane z inwestycją pod nazwą: „Przebudowa ul. Wybudowanej w Jarocinie” oraz „Przebudowa drogi powiatowej nr 4184P i 3742P w miejscowości Mieszków.”

W związku z powyższym wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Wybudowanej w Jarocinie oraz ul. Osieckiej i ul. Dworcowej w Mieszkowie. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy mieszkańców i kierowców o wyrozumiałość!

23 marca 2011
Informacje ogólne

"Młodzież zapobiega pożarom"

10 marca br. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do konkursu zakwalifikowało się 30 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego. 

22 marca 2011
Informacje ogólne

Seminarium dla dyrektorów szkół

Dzisiaj o godz. 10.30 Starostwo Powiatowe w Jarocinie organizuje seminarium przeznaczone dla dyrektorów szkół z terenu powiatu jarocińskiego. Spotkanie zatytułowane "Ewaluacja zewnętrzna i wewnętrzna szkół w nowych przepisach prawa oświatowego" odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Seminarium poprowadzi Elżbieta Leszczyńska - wykładowca Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu; kurator oświaty w latach 2007-2009; wicekurator oświaty w latach 2006-2007; autor koncepcji mierzenia jakości pracy szkół i placówek w Wielkopolsce w latach 1999-2008.

21 marca 2011
Informacje ogólne

Starosta na konwencie

Starosta Mikołaj Szymczak uczestniczył w Konwencie Starostów Województwa Wielkopolskiego. Dwudniowe obrady odbyły się w Karpicku pod Wolsztynem.

18 marca 2011
Informacje ogólne

Darmowe porady dla rodziców

Już po raz trzeci Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie organizuje bezpłatne konsultacje psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne oraz rehabilitacyjne. Rodzice zaniepokojeni rozwojem lub zachowaniem swojego dziecka będą mogli skorzystać w dniu 2 kwietnia br., w godzinach od 9.00 do 13.00, z porad specjalistów z wielu dziedzin.  Im wcześniej rozpoznany problem, tym większa szansa na jego rozwiązanie!

16 marca 2011
Informacje ogólne

Chemicy z jarocińskiego "Ogólniaka" najlepsi w regionie

Trzy pierwsze miejsca w IX Regionalnych Zawodach Chemicznych w Krotoszynie zajęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Zwyciężyła Hanna Wielińska, drugie miejsce zajął Piotr Piasecki, a trzecie Jakub Idkowiak. 

   


16 marca 2011
Informacje ogólne

Przebudują 9 km powiatowej drogi

Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę drogi powiatowej Rusko – Jaraczewo. Spośród sześciu firm, które do niego przystąpiły, najkorzystniejszą ofertę przedstawił "POL-DRÓG PIŁA” Sp. z o.o.. Spółka wykona zamówienie za kwotę 5 903 210,89 zł.

14 marca 2011
Informacje ogólne

Ogłoszenie o II przetargu na sprzedaż samochodu służbowego

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza do wzięcia udziału w drugim przetargu na sprzedaż samochodu służbowego. Przedmiotem przetargu jest samochód marki Skoda Superb - wersja classic o poj. 1.8 cm3, rok produkcji 2004. Stan idealny. Cena wywoławcza - 24 tys.zł. Pojazd będzie można obejrzeć w dniach 17 i 18 marca w godzinach od 10.00 do 14.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie Al. Niepodległości 10, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym - tel. 627407947. Więcej informacji w ogłoszeniu o przetargu.  

11 marca 2011
Informacje ogólne

1,3 mln zł dla powiatu jarocińskiego

Zniszczone w ubiegłym roku podczas umacniania wałów przeciwpowodziowych na Prośnie drogi powiatowe Kretków – Lisewo oraz Kretków – Chwałów zostaną wyremontowane dzięki dotacji rządowej, jaką otrzyma samorząd powiatu jarocińskiego. Wczoraj sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht odebrał promesę finansową przyznaną na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

10 marca 2011
Informacje ogólne

Elastyczność oraz bezpieczeństwo zatrudnienia w Jarocinie

Wielkopolski Związek Pracodawców Prywatnych organizuje w Jarocinie, w dniach 22 i 24 marca br., spotkanie połączone z warsztatem w ramach Projektu Flexcore promującego flexicurity, czyli elastyczność oraz bezpieczeństwo na wielkopolskim rynku pracy. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu do Hotelu-Restauracji Kasyno w Jarocinie. 

 

10 marca 2011
Informacje ogólne

Tegoroczni laureaci konkursów i olimpiad

W styczniu i w lutym br. utalentowana młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego, w tym młodzi twórcy literatury, pasjonatka poezji romantycznej oraz znawcy faktów historycznych, nauki o żywieniu i tematyki pożarniczej, zostali nagrodzeni za swoje umiejętności i wiedzę podczas szkolnych, powiatowych i regionalnych konkursów.  07 marca 2011
Informacje ogólne

Powstańcze muzeum w Mieszkowie

W barokowym dworku w Mieszkowie ma powstać regionalne muzeum Powstania Wielkopolskiego. 2 marca, w 51. rocznicę śmierci gen. Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy powstania, miejscowe stowarzyszenia powołały Społeczny Komitet Odnowy Dworku i Organizacji Muzeum. Inicjatywę popierają przedstawiciele powiatowych i miejskich władz samorządowych. 

07 marca 2011
×