Starostwo nieczynne

Informujemy, że w Wigilię Bożego Narodzenia, tj. 24 grudnia Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie nieczynne. Dzień ten został wyznaczony jako dzień wolny od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego na podstawie art. 130 § 2 ustawy kodeksu pracy.

20 grudnia 2010

Drużyna z Dwójki powalczy w województwie

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie okazała się bezkonkurencyjna w finale rejonu Poznań - teren wschód w halowej piłce nożnej, który odbył się w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

Walczyli z AIDS

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zorganizował konkurs pt. „Nieśmy pomoc” dla gimnazjalistów powiatu jarocińskiego i powiatów ościennych. W konkursie wzięło udział 8 czteroosobych drużyn wraz z opiekunami z gimnazjów nr 1, nr 3 i nr 5 w Jarocinie, Sulęcinka, Woli Książęcej, Chociczy, Potarzycy i Kotlina.

Srebrna drużyna z Jedynki

Iga Durczak ,Katarzyna Mikołajczak i Julita Michalska , uczennice ZSP 1w Jarocinie zdobyły srebrny medal i tytuł Wicemistrzyń Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt. Finał Wojewódzki rozgrywany był w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie w ramach XII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Licealiada 2010/ 2011, pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Walkowiak.

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13. grudnia Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak, włodarze gminy Jarocin oraz  przedstawiciele organizacji kombatanckich uczcili rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Pod pomnikiem „Solidarności” oddając hołd ofiarom tego okresu zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów.

13 grudnia 2010

Kto zasłużył się dla Powiatu Jarocińskiego

Jeśli tylko uważasz, że któraś z organizacji, firm, a może konkretna osoba zasługuje na zaszczytne, honorowe wyróżnienie za zasługi w rozwoju i promocji Powiatu Jarocińskiego złóż wniosek o przyznanie Nagrody Starosty Jarocińskiego.

09 grudnia 2010

Sukces Bajkowego Chaosu

Wystawione przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie przedstawienie zwyciężyło w konkursie organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie w ramach obchodzonego w tamtejszej uczelni Dnia Germanisty.

09 grudnia 2010

Ogłoszenie

W związku z likwidacją Powiatowego Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym Starostwo Powiatowe w Jarocinie Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami uprzejmie informuje, iż w dniach 27-31.12.2010 r. przez tutejszy Wydział  zostanie wstrzymane naliczanie jakichkolwiek opłat za czynności geodezyjne, a tym samym wydawanie materiałów geodezyjnych. Za powstałe utrudnienia uprzejmie przepraszamy.

08 grudnia 2010

Ogłoszenie

W grudniu Zespół Uzgadniania Dokumentacji Projektowej obradować będzie w następujących dniach:
- 09.12.2010r. (projekt należy dostarczyć do dnia 07.12.2010r. do godziny 16:00)
- 27.12.2010r. (projekt należy dostarczyć do dnia 23.12.2010r. do godziny 16:00)

08 grudnia 2010

W Tarcach o funduszach

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach przystąpił do konkursu „Młodzi wiedzą o funduszach”. Organizatorem rywalizacji jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, a w Powiecie Jarocińskim nadzoruje ją Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich funkcjonujący przy Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

07 grudnia 2010

Nowy Starosta Jarociński

Mikołaj Szymczak został nowym Starostą Jarocińskim. Radni dokonali wyboru włodarza powiatu w trakcie pierwszych obrad sesyjnych IV kadencji. W drodze głosowania wyłoniono również członków Zarządu Powiatu, przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Powiatu.

03 grudnia 2010