otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Kondolencje

10 listopada 2010
Informacje ogólne

NIE DAJ SZANSY AIDS

Znamy już laureatów powiatowego etapu konkursu na pracę multimedialną dotyczącą profilaktyki HIV/AIDS pod hasłem „NIE DAJ SZANSY AIDS”. Do etapu wojewódzkiego wytypowana została praca Marcina Andrzejczaka, ucznia Zespołu Szkół w Rusku. Przedsięwzięcie wsparte zostało przez samorząd Powiatu Jarocińskiego w ramach profilaktyki zdrowia.


09 listopada 2010
Informacje ogólne

Bezpłatne badania

W okresie od 15 listopada do 15 grudnia 2010r. w jarocińskim szpitalu mieszkańcy naszego powiatu będą mogli bezpłatnie wykonać badanie ciśnienia krwi, EKG, PSA, a także cholesterolu i cukru we krwi.
Z darmowych badań, pomiaru RR oraz EKG mogą skorzystać kobiety i mężczyźni od 45 roku życia. Otrzymają oni również skierowanie na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi i cholesterolu. Mężczyźni od 55 roku życia mogą bezpłatnie wykonać badanie PSA (polegające na oznaczeniu poziomu markera nowotworowego).

09 listopada 2010
Informacje ogólne

Uczniowie z Jedynki w Schlüchtern

Od prawie 6 lat trwa  współpraca Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie i Kinzig –Schule w Schlüchtern.   23 uczniów jarocińskiej „Jedynki” w Niemczech spędziło ostatni tydzień października. Wizyta w Schlüchtern  związana była  z realizacją drugiej części projektu  zatytułowanego:„Polacy a Niemcy. Co nas łączy, a co dzieli”. Pierwsza faza projektu zrealizowana została w marcu tego roku, kiedy to w Jarocinie przez prawie tydzień  gościło 23 młodych Niemców.


09 listopada 2010
Informacje ogólne

Napoleon wróci do Wielkopolski

Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski, w asyście pozostałych zaangażowanych w projekt włodarzy powiatów, z wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Leszkiem Wojtasiakiem podpisali umowę będącą uwieńczeniem procesu ubiegania się o finansowe wsparcie. W rezultacie na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Z Napoleonem do Wielkopolski" pozyskano środki w wysokości 1 miliona 224 tysięcy złotych, czyli 85% całego projektu.


09 listopada 2010
Informacje ogólne

Historia powróciła do parku w Górze

Cieszę się, że nasz Powiat Jarociński wzbogacił się o kolejny piękny zielony zakątek. Park, który dziś wygląda tak jak kiedyś. Odtworzyliśmy kawałek historii tego miejsca, gdzie mieszkańcy mogą przyjść, spacerować i odpoczywać – mówił Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski w trakcie uroczystego zakończenia rewaloryzacji zabytkowego parku w Górze.

09 listopada 2010
Informacje ogólne

Sztuka na ludowo

Już po raz VII spotkali się uczestnicy Powiatowego Przeglądu Kultury Ludowej, którego organizacji tradycyjnie podjęło się Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy, uczestniczyli w przeglądzie zespołów folklorystycznych, wystawie sztuki ludowej. Mieli także okazję do skosztowania najsmaczniejszych regionalnych dań.


08 listopada 2010
Informacje ogólne

Powiat Jarociński w telewizji

Wykorzystywanie przez Powiat Jarociński środków finansowych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego będzie głównym tematem serii reportaży przygotowanych przez telewizję Pro-Art.

03 listopada 2010
Informacje ogólne

Piękniejszy park w Górze

Ponad 151 tysięcy złotych pochłonęły prace rewaloryzacyjne w zabytkowym parku w Górze, na które z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach WRPO – działanie 3.3 Wsparcie ochrony przyrody, Powiat Jarociński pozyskał prawie 124 tys. zł.

28 października 2010
Informacje ogólne

Dzień Seniora w Jaraczewie

Seniorzy z jaraczewskiego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w minioną środę uczcili swoje święto. Dzień Seniora był okazją do złożenia najserdeczniejszych życzeń, do których przyłączył się również Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski.


28 października 2010
Informacje ogólne

Lekcje Europejskie

Uczniowie 13 szkół z siedmiu powiatów Województwa Wielkopolskiego uczestniczyć będzie w Lekcjach Europejskich, które poprowadzą pracownicy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich funkcjonującego przy jarocińskim Starostwie Powiatowym.


27 października 2010
Informacje ogólne

Medyczni kierownicy poszukiwani

„Szpital Powiatowy w Jarocinie” Spółka z o.o. ogłosił konkursy na dziewięć stanowisk kierowniczych w placówce. Jest to kolejny krok reorganizacyjny jednostki, która wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, oprócz wyposażania w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, dąży do zatrudnienia wysoce wyspecjalizowanej kadry lekarzy. W drodze konkursu wybrany zostanie także Kierownik Działu Marketingu i Rozliczeń z NFZ.

26 października 2010
×