otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Prezent na 45-lecie szkoły

Minęły dwumiesięczne wakacje i uczniowie wrócili do szkół. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie powiatowa inauguracja roku szkolnego 2010/2011 była okazją do wmurowania kamienia węgielnego pod powstającą tam salą sportową.


06 września 2010
Informacje ogólne

Najlepsi z najlepszych

Dyplomy, kwiaty i nagrody pieniężne trafiły do piątki najlepszych maturzystów ze szkół, nad którymi pieczę pełni samorząd powiatu jarocińskiego. Warto przypomnieć, że powiat jarociński znalazł się w tym roku na pierwszym miejscu wśród powiatów Południowej Wielkopolski w rankingu zdawalności tegorocznego egzaminu maturalnego. Świadczy to o dużej wiedzy i doskonałym przygotowaniu edukacyjnym absolwentów powiatowych placówek szkolnych.


02 września 2010
Informacje ogólne

W rocznicę wybuchu wojny

1 września, w rocznicę tragicznych wydarzeń sprzed 71 lat, samorządowcy, przedstawiciele organizacji kombatanckich, młodzież szkolna i mieszkańcy Jarocina uczcili pamięć walczących w II wojnie światowej. W otoczeniu pocztów sztandarowych, wartę honorową przy pomniku „Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej 1939-1945” pełnili żołnierze z jarocińskiej jednostki wojskowej i harcerze. Symboliczną wiązankę kwiatów złożyła również delegacja samorządowców powiatu jarocińskiego wraz ze starostą Stanisławem Martuzalskim i przewodniczącym Rady Powiatu Zygmuntem Meisnerowskim.

02 września 2010
Informacje ogólne

Forum Gospodarcze Powiatu Jarocińskiego

10 września, w Pałacu w Słupi, odbędzie się Forum Gospodarcze Powiatu Jarocińskiego. Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy przedsiębiorców z terenu naszego jak i okolicznych powiatów.

Do uczestnictwa w Forum Gospodarczym wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców zaprasza Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Inicjatywa ma na celu stworzenie możliwości rozwoju współpracy lokalnych przedsiębiorców z samorządami.

02 września 2010
Informacje ogólne

Starościna i Starosta

Starostami tegorocznych Dożynek Gminno Powiatowych, które odbędą się już w najbliższą niedzielę, 5 września w Żerkowie, będą  Maria Wiśniewska i Krzysztof Gauza.


02 września 2010
Informacje ogólne

Mistrzostwa kolarskie w Jarocinie

W sierpniu Jarocin przeżył prawdziwy najazd kolarzy z całej Polski. 165 miłośników rowerowej jazdy stanęło w szranki XII Otwartych Mistrzostw Gminy i Powiatu Jarocińskiego w Kolarstwie Górskim MTB – Jarocin 2010.Głównym realizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „TRÓJKA” Jarocin, który finansowe i organizacyjne wsparcie uzyskał ze strony powiatu jarocińskiego, gminy Jarocin i Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Pałuki” Wągrowiec.

01 września 2010
Informacje ogólne

Kwiaty dla Solidarności

Dzień Solidarności i Wolności, od 5 lat obchodzony jest w całej Polsce. Święto jest upamiętnieniem wydarzeń sierpniowych sprzed 30 lat, których uwieńczeniem było podpisanie porozumień w Szczecinie, Gdańsku i Jastrzębiu-Zdroju. Historyczny zryw Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku uczcili jarocińscy włodarze samorządowi. Pod pomnikiem Solidarności w Jarocinie symboliczną wiązankę kwiatów złożył starosta Stanisław Martuzalski, przewodniczący rady powiatu Zygmunt Meisnerowski oraz wicestarosta Przemysław Musielak.

30 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Tarce w remoncie

Wraz z początkiem sierpnia ruszyły prace przy ostatnim etapie zadania pod nazwą „Modernizacja sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach”. 23 sierpnia plac budowy w Tarcach przejął również wykonawca kolejnego zadania inwestycyjnego jakim jest „Termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Przyrodniczo- Biznesowych w Tarcach”.
27 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Powiatowe inwestycje drogowe

Około 17 milionów 900 tysięcy złotych to koszt trzech inwestycji drogowych powiatu jarocińskiego, których realizacja wielkimi krokami zmierza ku końcowi. Już niebawem zakończą się prace na drogach łączących: Jarocin z Rudą Komorską, Żerków z Chrzanem i Kotlin ze Sławoszewem. Łącznie nową nawierzchnię położono na ponad 36 kilometrach. Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego przede wszystkim stawiają na poprawę infrastruktury drogowej. Wykorzystując wszelkie dane możliwości poszukiwali partnerów w realizacji zaplanowanych inwestycji. Pozyskano 9 milionów środków zewnętrznych, głównie w formie dofinansowań z Unii Europejskiej i z budżetu państwa. Partycypować w kosztach zdecydowały się również gminy Żerków i Kotlin, na terenie których realizowane są inwestycje.


24 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Praca na miarę Twoich potrzeb

3 września w sali konferencyjnej Hotelu Kasyno (ul. Wojska Polskiego 42) wszyscy zainteresowani, nie tylko bezrobotni ale również pracodawcy będą mogli zdobyć szereg nowych wiadomości. Punktualnie o godzinie 11.00 rozpocznie się tam spotkanie w ramach projektu „Praca na miarę Twoich potrzeb. Elastyczne i alternatywne formy zatrudnienia”, realizowanego przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi w porozumieniu z jarocińskim Powiatowym Urzędem Pracy.


24 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Koniec naboru w Tarcach

Strzałem w dziesiątkę okazały się nowe kierunki nauczania, na jakie zdecydowano się w Zespole Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach.  Dynamiczne działania szkoły i władz powiatowych w zakresie dostosowywania kierunków kształcenia do potrzeb rynku pracy i społeczności  lokalnej, przynoszą bardzo dobre efekty. W wyniku rekordowego naboru i ograniczeń lokalowych wstrzymano już przyjmowanie uczniów i słuchaczy.

23 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Mury sali przy Dwójce już stoją

Budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie idzie pełna parą. Stoją już mury nowego obiektu. Wszystkie prace wykonujemy zgodnie z planem. Chcemy zakończyć pierwszy etap budowy, czyli zamknąć mury i wstawić okna przed okresem zimowym. – zapewnia  współwłaściciel firmy REM-BUD, Ryszard Grzebyszak, wykonawca przedsięwzięcia. Drugi etap obejmujący roboty instalacyjne, wykończeniowe, wyposażenie oraz zagospodarowanie terenu powinien zakończyć się do 30 czerwca przyszłego roku.


20 sierpnia 2010
×