otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Uwaga na intensywne opady deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na terenie powiatu jarocińskiego w dniach 17 i 18 maja br.

Komunikat

17 maja 2010
Informacje ogólne

Uczniowie szukają informacji o UE

Jarociński Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich rozwija swoją współpracę ze szkołami. 12 maja konsultanci przeprowadzili spotkanie informacyjne pn. „Polska i jej fundusze europejskie”, w którym wzięli udział uczniowie z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Cielczy.

14 maja 2010
Informacje ogólne

Utrudnienia na drodze Jarocin - Żerków

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje, że w związku z realizowaną „Przebudową drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska” wystąpią czasowe wyłączenia z ruchu drogi Jarocin – Żerków na odcinku od Wilkowyi do skrzyżowania w kierunku Lisewa. Wyłączenie nastapi w sobotę 15 maja 2010 r. w godz. od 7.00 do 17.00 oraz w dniach od 17 do 19 maja 2010 roku w godz. od 7.00 do 19.00 (objazd przez Łuszczanów, Lisew).

Za wszelkie utrudnienia w ruchu w czasie prowadzonej przebudowy drogi serdecznie przepraszamy.

13 maja 2010
Informacje ogólne

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Szkoła Podstawowa z Woli Książęcej oraz Gimnazjum z Ruska będą reprezentowały powiat jarociński na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

12 maja 2010
Informacje ogólne

Ludwinów pamięta o bohaterach

Dąb upamiętniający zamordowanego w Katyniu porucznika Wojska Polskiego Szczepana Cerekwickiego posadzono przy Szkole Podstawowej w Ludwinowie. Uroczystość odbyła się we wtorek, 11 maja.

12 maja 2010
Informacje ogólne

Polska pięknieje

Znamy już wyniki konkursu plastycznego „Polska pięknieje – Fundusze Unijne w Powiecie Jarocińskim”, który adresowany był do uczniów klas czwartych, piątych oraz szóstych szkół podstawowych z terenu powiatu jarocińskiego.

11 maja 2010
Informacje ogólne

Dodatkowe 50 tys. zł na sprzęt edukacyjny

Kolejne ponad 50 tys. zł jest w zasięgu ręki samorządowców z powiatu jarocińskiego. Ich wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Zakup specjalistycznego wyposażenia na potrzeby kształcenia ustawicznego w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach” znalazł się na wysokim drugim miejscu na liście rankingowej projektów złożonych do WRPO.

11 maja 2010
Informacje ogólne

Uporządkowali Mauzoleum

Nauczyciele i młodzież Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach wyszli z inicjatywą uporządkowania bardzo zaniedbanego Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich na cmentarzu w Jarocinie. Po uzyskaniu zgody Urzędu Miejskiego, 4 maja 2010r. uczniowie technikum architektury usunęli wyrzucone tam śmieci i zniszczoną roślinność, umyli płyty oraz przycięli gałęzie utrudniające dostęp do Mauzoleum. W czasie uroczystych obchodów Dnia Zwycięstwa  -7 maja młodzież z ZSP-B w Tarcach wraz z harcerzami zaciągnęła warty i zapaliła znicze.          

10 maja 2010
Informacje ogólne

65. rocznica zakończenia wojny

7 maja delegacje samorządowców powiatu jarocińskiego oraz organizacji kombatanckich i szkół uczciły 65. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej w Parku Zwycięstwa oraz w Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich na jarocińskim cmentarzu.

10 maja 2010
Informacje ogólne

Z Napoleonem do Wielkopolski

Sześć wielkopolskich powiatów zamierza realizować projekt, którego celem będzie wykreowanie nowego produktu turystycznego – Szlaku Napoleońskiego. By ambitne zamierzenie się ziściło samorządy zawiązały partnerstwo i starają się o pozyskanie dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Liderem projektu zatytułowanego „Z Napoleonem do Wielkopolski" jest powiat jarociński.

10 maja 2010
Informacje ogólne

Objazdy na drodze z Wilkowyi do Żerkowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje, że w związku z realizowaną „Przebudową drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska” wystąpią czasowe wyłączenia z ruchu niektórych odcinków drogi Jarocin - Żerków:

- w dniu 6 maja 2010 roku w godz. od 7.00 do 19.00 - odcinek od skrzyżowania z drogą w kierunku Lisewa do Żerkowa (objazd przez Lisew, Ludwinów)

- w dniach od 7 – 14 maja 2010 roku w godz. od 7.00 do 19.00 - odcinek od Wilkowyi do skrzyżowania w kierunku Lisewa (objazd przez Łuszczanów, Lisew).

Za wszelkie utrudnienia w ruchu w czasie prowadzonej przebudowy drogi serdecznie przepraszamy!

 

05 maja 2010
Informacje ogólne

Dotacja na salę w Tarcach

Powiat jarociński pozyskał 70 tys. zł na dokończenie modernizacji sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Dofinansowanie pochodzić będzie budżetu województwa wielkopolskiego. Całkowity koszt ostatniego etapu modernizacji, zaplanowanej do realizacji na drugą połowę tego roku, wyniesie ok. 200 tys. zł. Do tej kwoty doliczyć trzeba blisko 370 tys. zł, które samorząd powiatu zainwestował w obiekt w ciągu ostatnich trzech lat.

04 maja 2010
×