otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Bezkonkurencyjna księgowa z Jarocina

Ewa Lewandowicz, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie okazała się bezkonkurencyjna podczas finału Wojewódzkiego Konkursu z Rachunkowości „Akademia Księgowego”. W nagrodę zwyciężczyni otrzymała laptopa, kurs na głównego księgowego, zwolnienie z opłat czesnego w WSHiR w Poznaniu na pierwszym roku studiów i książki o tematyce ekonomicznej. Dobra postawa uczniów jarocińskiej „Jedynki” pozwoliła wywalczyć dla szkoły rzutnik multimedialny, który podczas gali wręczenia nagród odebrała dyrektor ZSP nr 1, Małgorzata Karwacka.

06 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Z matematyką na co dzień

Czworo uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie: Natalia Baraniak, Anna Nawrot, Magdalena Forszpaniak oraz Jakub Kubiak wzięło udział V Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla Szkół Specjalnych w Kaliszu.

06 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Nabór wniosków na Działanie 1.1 Rozwój mikroprzedsiębiorstwPunkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie informuje, iż Zarząd Województwa Wielkopolskiego, ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dla Działania 1.1 Rozwój mikroprzedsiębiorstw, Schemat I Projekty inwestycyjne oraz Schemat II Specjalistyczne projekty doradcze w ramach Wielkopolskich Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

01 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Smaczna Wielkanoc po jarocińsku

Trzy uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie wzięły udział w Konkursie Gastronomicznym, podczas którego wywalczyły drugie i czwarte miejsce oraz wyróżnienie. Konkurs odbył się 25 marca w Objezierzu.

31 marca 2010
Informacje ogólne

Gala z chopinowską nutą

Gala Powiatu Jarocińskiego zorganizowana w Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie była okazją do wyróżnienia osobowości działających na terenie Ziemi Jarocińskiej. Władze powiatu uhonorowały Marzenę Kościelniak - lekkoatletkę,  Czesława Owczarka - trenera "Jaroty - Jarocin", Zarząd Rejowowy PCK w Jarocinie oraz posła Rafała Grupińskiego statuetkami "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego".  Odznakę honorową "Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego" otrzymał Andrzej Kostołowski - wieloletni kustosz Muzeum im. A. Mickiewicza w Śmiełowie.

31 marca 2010
Informacje ogólne

Odpady - dziś to nie problem

Rozpoczęła się XI edycja powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Tegoroczna akcja, której patronuje Starosta Jarociński zostanie przeprowadzona pod hasłem: „ODPADY – dziś to nie problem”.

29 marca 2010
Informacje ogólne

Szkolenie dla mikroprzedsiębiorców

12 kwietnia 2010 r. o godz. 10 odbędzie się bezpłatne szkolenie w zakresie pozyskania środków unijnych z Działania 1.1 WRPO, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie w formie refundacji m.in. na projekty inwestycyjne takie jak: utworzenie nowej firmy, rozbudowę firmy, wprowadzenie na rynek nowych produktów, wprowadzenie zmian w procesie produkcji.

29 marca 2010
Informacje ogólne

Popołudnie z techniką

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie po raz kolejny otworzył swoje drzwi przed uczniami gimnazjów. W jarocińskiej „Dwójce” 17 marca 2010 roku zorganizowano popołudnie z techniką.

26 marca 2010
Informacje ogólne

Policyjny patronat w "Dwójce"

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu objęła patronatem klasę liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem policyjno – prawnym, która od września będzie funkcjonowała w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. 

26 marca 2010
Informacje ogólne

Sala przy "Dwójce" coraz bliżej

Na początku marca Powiat Jarociński ogłosił przetarg na budowę sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. W regulaminowym terminie złożono 11 ofert, które teraz analizuje komisja przetargowa pod przewodnictwem wicestarosty Przemysława Musielaka. Najniższa oferta opiewa na kwotę 3 899 196,64 zł, najwyższa przekracza ją o blisko 1,8 mln zł.

25 marca 2010
Informacje ogólne

Mistrzostwa Wielkopolski w tenisie stołowym

Adam Kądziela uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie wywalczył IV miejsce w V Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym w kategorii chłopców. Zwyciężył Karol Flieger z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opalenicy, a w kategorii dziewcząt ubiegłoroczny tytuł Mistrzyni Wielkopolski obroniła Aleksandra Bucher z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie.

25 marca 2010
Informacje ogólne

Tarce analizują rynek pracy

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach nie tylko zmienił nazwę, ale także misję działania. Od kilku lat wdrażamy program doboru kierunków kształcenia w oparciu o gruntowną analizę rynku pracy, po to, by nie kształcić późniejszych bezrobotnych – podkreśla dyrektor szkoły Sławomir Adamiak.

25 marca 2010
×