28. rocznica wybuchu stanu wojennego

Władze powiatu jarocińskiego uczciły pamięć ofiar stanu wojennego składając kwiaty pod pomnikiem "Solidarności" w Jarocinie. Hołd złożono 13 grudnia, w 28. rocznicę wybuchu Stanu Wojennego.

14 grudnia 2009

Wdzięczne serca z Jarocina

Zespół Szkół Specjalnych z Jarocina został laureatem II Ogólnopolskiego Konkursu „Wdzięczność Młodych Serc” w kategorii instytucja lub organizacja. Finał tegorocznej edycji odbył się 8 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie.

14 grudnia 2009

Nowy sprzęt w szpitalu

Trwa montaż sprzętu medycznego i urządzeń niezbędnych do uruchomienia bloku operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni w jarocińskim szpitalu. Wyposażenie zostało zakupione dzięki dotacji, którą szpital pozyskał z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

Starostwo w Wigilię nieczynne

24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia, Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie nieczynne. Wszystkie sprawy prowadzone przez urząd powiatowy będzie można załatwiać już pierwszego dnia po świętach – 28 grudnia 2009 roku. W związku z tym, że w tym roku dzień 26 grudnia, w który obchodzone jest drugie święto Bożego Narodzenia przypada w sobotę, zgodnie z przepisami prawa pracownikom przysługuje dzień wolny od pracy. Jako dzień wolny od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jarocinie, Starosta Jarociński wyznaczył czwartek -  24 grudnia 2009 roku.

Szkolą nauczycieli w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, uczestniczy w projekcie badawczym zatytułowanym. „Wielkopolska musi wiedzieć - partnerstwo szkolnictwa zawodowego i rynku pracy kluczem podniesienia atrakcyjności zawodów technik logistyk i technik spedytor w województwie wielkopolskim”. Projekt otrzymał dofinansowanie z funduszy UE Kapitał Ludzki.

Starosta czytał dzieciom

21 bajek i baśni z całego świata wysłuchali najmłodsi mieszkańcy Kotlina i okolic podczas dziesięciu spotkań zorganizowanych w tym roku w ramach „Podróży z Bajką i Baśnią”. Bajki czytali przedstawiciele samorządowców, środowiska kultury, służb mundurowych, nauczyciele, przedsiębiorcy, gospodynie wiejskie, a nawet ksiądz. Nie zabrakło oczywiście mam i najukochańszych babć i dziadków.  Podczas ostatniego w tym roku - grudniowego czytania - dzieci odwiedzili starosta jarociński - Stanisław Martuzalski i dyrektor muzeum w Śmiełowie – Ewa Kostołowska.

11 grudnia 2009

Niedźwiady pozbyły się odpadów niebezpiecznych

Zlikwidowano składowisko z niebezpiecznymi odpadami, które od wielu lat znajdowało się w Niedźwiadach (gmina Jaraczewo). Zadanie realizowane było przez Województwo Wielkopolskie przy wsparciu środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie, który przeznaczył na ten cel ponad 120 tys. zł.

Mistrzostwa w tenisie stołowym

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zaprasza wszystkich kibiców i sympatyków celuloidowej piłeczki na Finał Wojewódzki Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjlanych w Tenisie Stołowym. Impreza odbędzie się 10 grudnia 2009 roku godz. 10. Prawo startu w finałach wywalczyła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie: Adam Kądziela, Dawid Matuszewski, Mateusz Grobelniak - opiekun Iwona Tobolska oraz drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie: Katarzyna Urbanowicz, Agnieszka Szik, Agnieszka Bartnicza - opiekun Iwona Szczepaniak. Zapraszamy!

Konkurs dla gimnazjalistów

Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach organizuje konkurs recytatorski „Cuda natury” przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej z terenu powiatu jarocińskiego.  Konkurs będzie polegał na recytowaniu z pamięci dowolnego utworu poetyckiego związanego z naturą. Zgłoszenia przyjmuje Kancelaria ZSP-B w Tarcach tel. (0 62) 747-24-43 do 15 stycznia 2010 roku. Sam konkurs odbędzie się 3 lutego 2010 roku o godz. 10 w czytelni ZSP-B w Tarcach. Na  uczestników konkursu czekają nagrody książkowe, a na najlepszych recytatorów - bezpłatny wyjazd do teatru.

Dzień Misia

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie obchodzono Dzień Misia. Bohaterem tegorocznego apelu był Miś Uszatek. Dzieci poznały historię powstania Uszatka, dowiedziały się o odsłonięciu jego pomnika w Łodzi i wybiciu monety z jego wizerunkiem.

09 grudnia 2009

"Bajki Mikołajki" w "Jedynce"

Calineczka, Pszczółka Maja i inne bajkowe postaci pojawiły się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, aby jak co roku przywitać zaprzyjaźnione przedszkolaki z „Bajeczki” na przedstawieniu teatralnym. Tym razem w roli głównej wystąpił „Czerwony Kapturek" i jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło, a uczniowie z Jedynki w ramach prezentu mikołajkowego postanowili zaprosić wszystkie dzieci z Jarocina i okolic wraz z rodzinami na przedstawienie, które odbędzie się w niedzielę 13. grudnia o godzinie 16, w auli ZSP 1. Zapraszamy wszystkie grzeczne dzieci!

Piłkarska integracja

Zawodnicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Koźmina Wlkp. zwyciężyli w III Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w minioną sobotę na terenie jarocińskiej Jednostki Wojskowej.  Organizatorem sportowej imprezy był Ośrodek Kuratorki przy Sądzie Rejonowym w Jarocinie.

08 grudnia 2009