otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Jarociniacy w Mroczy

5 stycznia 2009 roku, w 90. rocznicę wydarzeń powstańczych, w Mroczy odsłonięto obelisk upamiętniający walkę i udział Polaków w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. W uroczystości uczestniczyli m.in. wicestarosta jarociński Przemysław Musielak oraz burmistrz Jarocina Adam Pawlicki oddając tym samym hołd pierwszemu poległemu powstańcowi Ziemi Jarocińskiej – Feliksowi Łabędzkiemu, który zginął w bitwie pod Mroczą oraz kompanii jarocińskiej, która brała udział w tych walkach.

09 stycznia 2009
Informacje ogólne

Za Zasługi dla Obronności Kraju

8 stycznia w siedzibie starostwa wręczono medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Odznaczenia otrzymali rodzice, których co najmniej trzech synów odbyło służbę wojskową. Jeden z medali trafił w ręce emerytowanej urzędniczki Kazimiery Paterki, która wiele lat zawodowego życia poświęciła na pracę związaną z poborem młodych wojskowych.

08 stycznia 2009
Informacje ogólne

KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY

OSTRZEŻENIE o opadach marznących

Obszar: województwo lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie
Przebieg: Z północy na południe przemieszcza się strefa opadów śniegu oraz lokalnie marznącej mżawki powodującej gołoledź. Wzrośnie prędkość wiatru do 25-35 km/h w porywach do 55 km/h powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
Skutki: gołoledź; śliskość dróg, jezdni i chodników; utrudnienia komunikacyjne.

http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html


08 stycznia 2009
Informacje ogólne

Z nowym rokiem prężnym krokiem

7 stycznia w siedzibie starostwa odbyło się świąteczno – noworoczne spotkanie władz powiatu jarocińskiego z szefami jednostek podległych samorządowi powiatowemu. Było ono okazją do podsumowania minionego roku i nakreślenia perspektyw na rozpoczynający się rok 2009. Starosta Stanisław Martuzalski podziękował kierownikom szkół, placówek społeczno - oświatowych i innych instytucji realizujących zadania samorządu powiatowego za dobrą współpracę podkreślając, że na każdy sukces musi zapracować cała drużyna. Cieszę się, że udało nam się stworzyć zespół, który się uzupełnia i pomaga sobie rozwiązywać problemy.  Przed nami kolejny rok pracy, wierzę, że będzie on obfitował w jeszcze większe sukcesy – powiedział starosta Martuzalski.

07 stycznia 2009
Informacje ogólne

Świąteczno - noworocznie z sołtysami

W przeddzień tegorocznych imienin Sylwestra we wnętrzach pałacu w Słupi Starosta Jarociński i Przewodniczący Rady Powiatu gościli sołtysów powiatu jarocińskiego. Świąteczno – noworoczne spotkanie było nie tylko okazją do złożenia sobie noworocznych życzeń, ale także do rozmów dotyczących problemów rolnictwa oraz rozwoju i odnowy wsi.

06 stycznia 2009
Informacje ogólne

Policja apeluje o rozwagę. Uwaga fajerwerki!

Jarocińska Policja przypomina, że używanie fajerwerków dopuszczalne jest tylko w dwa dni w roku tj. 31 grudnia i 1 stycznia. W pozostałe dni takie zachowanie stanowi zakłócanie spokoju (art. 51 § 1 kw), za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo kara grzywny.  Sprzedaż nieletnim poniżej 17 roku życia wyrobów pirotechnicznych jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny oraz nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Za szkody wyrządzone przez osoby niepełnoletnie używające środków pirotechnicznych odpowiedzialność ponoszą rodzice lub opiekunowie.  Policja prosi wszystkich rodziców i opiekunów dzieci oraz użytkowników fajerwerków i petard o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. 

22 grudnia 2008
Informacje ogólne

Wsparcie w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Osoby potrzebujące pomocy, wsparcia – szczególnie z zakresu problematyki przemocy domowej oraz uzależnień mogą zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jarocinie. Ośrodek mieści się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie  przy ul. Szubianki 21 i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 -15.30 oraz pełniąc dyżury popołudniowe w godzinach 16.00-19.00 (psycholog, policjant, prawnik). Pokrzywdzonym i ich rodzinom oferowana jest bezpłatna pomoc prawna i psychologiczna.

22 grudnia 2008
Informacje ogólne

5 lat Stowarzyszenia na rzecz Witaszyc

W 2008 roku jubileusz pięciolecia obchodzi Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc. Organizacja stawia sobie za cel przede wszystkim skupienie wokół swojej idei możliwie największej ilości miłośników i sympatyków oraz umacnianie więzi między mieszkańcami. Członkowie stowarzyszenia podjęli szereg inicjatyw dotyczących problemów społecznych Ziemi Witaszyckiej. Tradycją stało się organizowanie półkolonii dla dzieci, cyklicznych spotkań towarzyskich i biesiadnych oraz opłatkowo – gwiazdkowych. Gromadzimy i zbieramy materiały dotyczące historii naszej miejscowości, chcąc wszystkie cenne ślady przeszłości uchronić od zapomnienia – mówi Ryszard Jacek, członek stowarzyszenia, emerytowany dyrektor miejscowej szkoły.

22 grudnia 2008
Informacje ogólne

Nowe boisko w Jarocinie

15 grudnia uroczyście oddano do użytku nowe wielofunkcyjne boisko przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Powiatowa inwestycja kosztowała około 450 tys. zł. Blisko połowę kwoty jarocińskie starostwo pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

18 grudnia 2008
Informacje ogólne

Kapelan strażaków

Ksiądz Kanonik Jerzy Rychlewski - proboszcz parafii p.w. św. Zofii w Sławoszewie ustanowiony został powiatowym kapelanem strażaków. Z serdecznymi gratulacjami do kapelana w imieniu władz powiatu pospieszył m.in. wicestarosta Przemysław Musielak.  Życzymy Księdzu satysfakcji z pełnienia tego zaszczytu.  Niech wspiera Księdza Maryja - Matka wszystkich kapłanów. Niech Księdza posługa przynosi obfite owoce i jednoczy brać strażacką w jedną Chrystusową Owczarnię – zwrócił się duchowego przywódcy strażaków  P. Musielak.

18 grudnia 2008
Informacje ogólne

Zgłoś imprezę do kalendarza powiatu

W związku z przystąpieniem przez powiat do opracowania „Kalendarza imprez sportowych i kulturalnych na rok 2009” prosimy o przekazanie w nieprzekraczalnym terminie do 15 stycznia 2009 r. informacji o planowanych przedsięwzięciach w roku 2009.

Dane te pozwolą na dokonanie przeglądu ruchu stowarzyszeniowego na terenie powiatu jarocińskiego a ponadto umożliwią promowanie i wspieranie ciekawych inicjatyw i osiągnięć obywateli realizujących swoje prawo uczestniczenia w życiu publicznym i rozwijanie indywidualnych zainteresowań w ramach stowarzyszeń.

Informację należy ująć w formie tabelki zawierającej takie dane jak: nazwa imprezy, termin realizacji, miejsce wykonywania zadania. W przypadku imprez sportowych prosimy o podanie dyscypliny, ilości konkurencji jak również ilości wyłonionych zwycięzców.

Wykonując uprawnienia ustawowe prosimy jednocześnie o zwrócenie uwagi na legalność prowadzonej działalności zgodną z celami statutowymi jak również na terminy wyboru władz zdolnych do wykonywania czynności prawnych.

Informację należy składać w Starostwie Powiatowym – Wydział Edukacji i Spraw Społecznych pok. 23.

17 grudnia 2008
Informacje ogólne

Powiat Jarociński w obiektywie

Jarosław Grunwald z Jarocina został zwycięzcą konkursu fotograficznego „Powiat Jarociński w obiektywie”. Konkurs zorganizowany przez starostwo miał na celu odnalezienie i uwiecznienie „na kliszy” pięknych miejsc Ziemi Jarocińskiej.

15 grudnia 2008
×