otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Dworcowa w Górze otwarta

Blisko 700 tys. zł kosztowała przebudowa ulicy Dworcowej w Górze. Inwestycja podzielona została na 3 etapy i była realizowana od 2006 roku. Uroczyste oddanie do użytku  ulicy Dworcowej w Górze odbyło się 19 listopada.

 

21 listopada 2008
Informacje ogólne

Drogi do Niepodległości

Koniec roku 2008 przynosi dwie, ważne dla historii naszego kraju, rocznice. 11 listopada czcimy odzyskanie przez Polskę niepodległości, a 27 grudnia – wybuch Powstania Wielkopolskiego, które przyczyniło się do ostatecznego ustalenia zachodnich granic II Rzeczpospolitej. Z tej okazji Muzeum Regionalne w Jarocinie przygotowuje dwie wystawy, które będą miały przede wszystkim charakter edukacyjny, dlatego już dziś muzeum zaprasza nauczycieli i uczniów na ciekawą lekcję historii regionalnej.

21 listopada 2008
Informacje ogólne

Budżet przekazany

Do 15 listopada Zarząd Powiatu w Jarocinie intensywnie pracował nad projektem budżetu na rok 2009. Projekt uchwały budżetowej starosta Stanisław Martuzalski przekazał na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu Jarocińskiego Zygmunta Meisnerowskiego.Drugi egzemplarz trafił do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu o/Kalisz.

20 listopada 2008
Informacje ogólne

Przyjazna edukacja

19 listopada w Jarocinie odbyła się powiatowa konferencja pn. Edukacja skuteczna, przyjazna i nowoczesna – od przedszkola do matury z udziałem przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Narodowej pana Witolda Gromadzkiego.

20 listopada 2008
Informacje ogólne

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów

wrpo.pngPunki Informacyjny WRPO w Jarocinie informuje, iż zarząd województwa wielkopolskiego jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 – 2013 ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów, konkurs nr 03/I/2008, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dla:

Priorytetu I Konkurencyjność przedsiębiorstw
Działania 1.1 Rozwój mikroprzedsiębiorstw
na następujące rodzaje projektów:
• Projekty inwestycyjne (Schemat I)
• Specjalistyczne projekty doradcze (Schemat II)

17 listopada 2008
Informacje ogólne

Ogłoszenie

Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o., PARP oraz Starostwo Powiatowe w Jarocinie organizuje bezpłatne spotkanie informacyjne, na którym Konsultanci z Punktów Konsultacyjnych informować będą w jaki sposób można uzyskać dofinansowanie, gdzie należy się udać, jakie należy złożyć dokumenty, w celu ubiegania się o pomoc ze środków Unii Europejskiej.

14 listopada 2008
Informacje ogólne

Ś.p. Piotr Marchwiak

 „Chociaż wiemy, że kiedyś nastąpi śmierć, zawsze jest niespodziewana”

 Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Ś.p. Piotra Marchwiaka

Radnego Rady Powiatu w Jarocinie I kadencji
historyka i publicystę


Żegnamy kolegę, z którym prowadziliśmy niekończące się dysputy o współczesnym świecie,
żegnamy człowieka ogromnej wiedzy i wielkiej skromności.
Będzie nam brakowało dowcipu i przekory, z jakimi postrzegał otaczającą rzeczywistość.

Przewodniczący Rady Powiatu
 
Zygmunt Meisnerowski
Starosta Jarociński
 
Stanisław Martuzalski

13 listopada 2008
Informacje ogólne

Patriotyczna inauguracja

Podniośle i uroczyście zainaugurowano w Jarocinie obchody 90. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Na ich niecodzienny charakter złożyło się wiele elementów. Wszystkie sprawiły, że 8 listopada 2008 roku nasze serca zabiły mocniej.

12 listopada 2008
Informacje ogólne

Rosomak i musztra paradna

plakat_powstanie.jpgPrzygotowania do obchodów 90. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Jarocinie trwają od kilkunastu miesięcy. Bogaty program uroczystości na terenie Ziemi Jarocińskiej zainaugurowany zostanie 8 listopada 2008 roku w Mieszkowie, a zakończy się 13 lutego 2009 roku w Wilkowyi. Niecodziennie zdarza się przygotowywać uroczystości takiej wagi – mówi przewodniczący komitetu obchodów rocznicowych, starosta Stanisław Martuzalski. Towarzyszy nam zapał równy zapałowi naszych przodków. Chcielibyśmy w swym działaniu być równie perfekcyjni, jak oni – dodaje starosta. W przygotowanie obchodów zaangażowały się szkoły, stowarzyszenia, instytucje kulturalne, harcerze, służby mundurowe oraz czuwające nad wszystkim samorządy powiatu i gminy Jarocin.

03 listopada 2008
Informacje ogólne

"Smakowity" przegląd

Zupa z podgrzybków, barszcz czerwony, pyry z gzikiem, białe kwaśne z ziemniakami, pierogi z kapustą i grzybami, golonki, bigos, smalec i ogórek kwaszony – kulinarny zawrót głowy. Tak można podsumować Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej, który od pięciu lat wspierany jest środkami z budżetu powiatu jarocińskiego.

29 października 2008
Informacje ogólne

Bezpłatne badania

Bezpłatne badania ciśnienia krwi, EKG, PSA, a także cholesterolu i cukru we krwi będzie można wykonać w ramach Programu zdrowotnego dla mieszkańców powiatu jarocińskiego, który realizowany będzie w jarocińskim szpitalu od 3 listopada do 19 grudnia 2008r. Na przeprowadzenie badań powiat przeznaczy 10 tys. zł.

Z darmowych pomiarów ciśnienia krwi oraz EKG mogą skorzystać kobiety i mężczyźni od 45 roku życia. Otrzymają oni również skierowanie na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi i cholesterolu. Mężczyźni od 55 roku życia mogą bezpłatnie wykonać badanie PSA (polegające na oznaczeniu poziomu markera nowotworowego).

Badania EKG oraz pomiar RR wykonywane będą w punkcie konsultacyjnym szpitala w Jarocinie w poniedziałki, wtorki oraz środy w godz. 14.35 – 16.35, z kolei badania laboratoryjne od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 10.00, aż do wyczerpania limitu.

27 października 2008
Informacje ogólne

Nowi zarządcy na drogach

Proces formalnego porządkowania stanu dróg na terenie powiatu jarocińskiego ma ciąg dalszy. Z nowym rokiem ulice: Broniewskiego, Marcinkowskiego, Staszica i Zaciszna w Jarocinie przejmie w zarząd Gmina Jarocin. Jak podkreśla starosta Stanisław Martuzalski istnienie wielu zarządców dróg w obrębie miasta uniemożliwia efektywne zarządzanie tymi drogami, właściwe planowanie inwestycji i ich bieżące utrzymywanie w okresie zimowym, dlatego takie decyzje są konieczne. Gmina przejmie w zarząd także 200 m drogi w Siedleminie od skrzyżowania z drogą Roszków – Golina do zbiornika retencyjnego. W zamian samorząd powiatowy przejmie 1300 m drogi gminnej w Kadziaku, stanowiącej połączenie z drogą powiatową Łuszczanów – Wola Książęca.

27 października 2008
×