otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Rada do spraw osób niepełnosprawnych

    Organizacje pozarządowe, fundacje i jednostki samorządu terytorialnego działające na terenie powiatu jarocińskiego mogą zgłaszać do końca czerwca kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

02 czerwca 2008
Informacje ogólne

Program zwalczania choroby Aujeszkyego

    Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jarocinie informuje, że Rada Ministrów wydanym w dniu 19 marca 2008 r. rozporządzeniem, wprowadziła do wykonania:
Program zwalczania choroby Aujeszkyego na terenie kraju.

---> ściągnij ulotkę informacyjną <---


27 maja 2008
Informacje ogólne

Szkolili działaczy i grali w piłkę

Dwudniowe szkolenie dla działaczy UKS-ów i klubów sportowych odbyło się w nowoczesnym kompleksie sportowym „JAROCIN-SPORT”. Blisko sto osób biorących w nim udział skorzystało z informacji o programach wspierających sport i szkolną kulturę fizyczną oraz aktualnych programach nauczania wychowania fizycznego. Dodatkowo Ireneusz Lamprecht – sekretarz Powiatu i Tomasz Kosiński – przedstawiciel gminy Jarocin podzielili się doświadczeniami powiatu i gminy Jarocin dotyczącymi realizowanych przez samorządy zadań z zakresu kultury fizycznej.

26 maja 2008
Informacje ogólne

"Chociaż wiemy, że kiedyś nastąpi śmierć, zawsze jest niespodziewana"

„Chociaż wiemy, że kiedyś nastąpi śmierć, zawsze jest niespodziewana”


Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Ś.p. Grzegorza Adamczaka
Przewodniczącego Rady Powiatu w Jarocinie I kadencji
społecznika zasłużonego dla rozwoju Ziemi Jarocińskiej,
prezesa Stowarzyszenia Społecznych Opiekunów Zabytków w Jarocinie
emerytowanego dowódcę Jednostki Wojskowej w Jarocinie


Pozostanie w naszych sercach i pamięci jako wzór skromnego zawodowca,
nigdy nie mówiącego o sobie, a myślącego o innych.
Łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi człowieka, który pozostawił po sobie wiele dobrego nie tylko w Powiecie Jarocińskim, ale także w regionie Wielkopolski


Przewodniczący Rady Powiatu


Zygmunt Meisnerowski

Starosta Jarociński


Stanisław Martuzalski

21 maja 2008
Informacje ogólne

Zmarł wieloletni dowódca Jednostki Wojskowej w Jarocinie

19 maja 2008 roku w wieku 60 lat zmarł Grzegorz Adamczak - wieloletni dowódca Jednostki Wojskowej w Jarocinie, działacz społeczny i samorządowy.


ppłk Grzegorz Adamczak urodził się 17 listopada 1947 roku. Z wojskowym mundurem związany był od 1965 roku, kiedy rozpoczął studia na Oficerskiej Szkole Wojsk Inżynieryjnych Wojskowej Akademii Politycznej. W 1968 roku uzyskał tytuł magistra ekonomii.

Do jarocińskiej jednostki wojskowej przybył na stanowisko dowódcy plutonu 3 kompanii budowy lotnisk. W batalionie pełnił obowiązki: kierownika sekcji budownictwa i rozpoznania, dowódcy plutonu kompanii budowy nawierzchni lotniskowych, starszego pomocnika kierownika sekcji i rozpoznania, starszego inżyniera sekcji budownictwa, zastępcy dowódcy batalionu. Od października 1984 roku pełnił obowiązki dowódcy 16 batalionu budowy lotnisk w Jarocinie. W maju 1986 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy batalionu, które piastował przez kolejnych 12 lat, aż do momentu przejścia na emeryturę.

W latach 1998 – 2002 Grzegorz Adamczak był przewodniczącym Rady Powiatu w Jarocinie. Pełnił również funkcję prezesa Stowarzyszenia Społecznych Opiekunów Zabytków w Jarocinie.

21 maja 2008
Informacje ogólne

Zwycięskie tygrysy

Blisko 140 dzieci w wieku od 3 do 13 lat wzięło udział w II Otwartych Dziecięcych Mistrzostwach Goliny w Taekwondo Olimpijskim. Cykliczna impreza w tym roku rozegrana została w ramach projektu „Jarocin bliżej Pekinu”. Najliczniejszą grupę stanowiła ekipa gospodarzy turnieju, czyli klubu Białe Tygrysy, w barwach których startowały również podopieczni Józefiny Nowaczyk z dwóch jarocińskich przedszkoli: Jarzębinka i Bajeczka.

20 maja 2008
Informacje ogólne

Spotkanie rodzin

17 maja 2008 roku odbyło się spotkanie rodzin osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Pensjonariusze wraz ze swymi najbliższymi zasiedli do stołów, przy których wspólnie kosztowali słodkości popijając kawą bądź herbatą. Był też czas na wspólny obiad. Dzieci mogły do woli bawić się. Cały czas rodzinom i pensjonariuszom towarzyszył Konrad Krzynowek – dyrektor DPS-u oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Przybywali też przyjaciele zakrzewskiego Domu.
    Najbliżsi pensjonariuszy od pracowników DPS-u mogli uzyskać odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

20 maja 2008
Informacje ogólne

Dziękowali proboszczowi z Cielczy

Ksiądz Krzysztof Rozmiarek – proboszcz parafii p.w. św. Małgorzaty w Cielczy obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Uroczystość odbyła się w parafialny odpust drugiego z patronów kościoła w Cielczy - Andrzeja Boboli. Z ciepłymi życzeniami do jubilata przybyli parafianie z Cielczy i Cząszczewa, przyjaciele i rodzina księdza. W imieniu władz powiatu jarocińskiego za lata pełne radości, trudu, doświadczeń i zmagań w służbie Bogu i ludziom podziękował wicestarosta Przemysław Musielak.

20 maja 2008
Informacje ogólne

Zwycięstwo nad faszyzmem

Maj obfituje w uroczystości patriotyczne. Po obchodzonym kilka dni wcześniej święcie Konstytucji 3 Maja, 8 maja władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin oraz organizacje kombatanckie i przedstawiciele wojska oddali cześć, poległym w czasie wojny mieszkańcom Ziemi Jarocińskiej, żołnierzom polskim i żołnierzom armii sprzysiężonych, których bohaterstwo i odwaga przyczyniły się do zwycięstwa nad faszyzmem.

08 maja 2008
Informacje ogólne

Bezpłatne szkolenia dla rolników

Rolnicy i posiadacze lasów zainteresowani udziałem w bezpłatnych szkoleniach zawodowych mogą do końca maja zgłaszać się do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Bezpłatne „Szkolenia zawodowe dla osób zatrudnionych w rolnictwie i leśnictwie” finansowane będą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

08 maja 2008
Informacje ogólne

Motoryzacyjne zmagania szkół ponadgimnazjalnych

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła V miejsce w rejonowych eliminacjach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które odbyły się w Zespole Szkół Samochodowych w Kaliszu.

08 maja 2008
Informacje ogólne

Uroczyste obchody Święta Narodowego

W Jarocinie uroczyście obchodzono 217. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz przypadające tego dnia święto Matki Boskiej Królowej Polski.

07 maja 2008
×