otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Zwycięskie tygrysy

Blisko 140 dzieci w wieku od 3 do 13 lat wzięło udział w II Otwartych Dziecięcych Mistrzostwach Goliny w Taekwondo Olimpijskim. Cykliczna impreza w tym roku rozegrana została w ramach projektu „Jarocin bliżej Pekinu”. Najliczniejszą grupę stanowiła ekipa gospodarzy turnieju, czyli klubu Białe Tygrysy, w barwach których startowały również podopieczni Józefiny Nowaczyk z dwóch jarocińskich przedszkoli: Jarzębinka i Bajeczka.

20 maja 2008
Informacje ogólne

Spotkanie rodzin

17 maja 2008 roku odbyło się spotkanie rodzin osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Pensjonariusze wraz ze swymi najbliższymi zasiedli do stołów, przy których wspólnie kosztowali słodkości popijając kawą bądź herbatą. Był też czas na wspólny obiad. Dzieci mogły do woli bawić się. Cały czas rodzinom i pensjonariuszom towarzyszył Konrad Krzynowek – dyrektor DPS-u oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Przybywali też przyjaciele zakrzewskiego Domu.
    Najbliżsi pensjonariuszy od pracowników DPS-u mogli uzyskać odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

20 maja 2008
Informacje ogólne

Dziękowali proboszczowi z Cielczy

Ksiądz Krzysztof Rozmiarek – proboszcz parafii p.w. św. Małgorzaty w Cielczy obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Uroczystość odbyła się w parafialny odpust drugiego z patronów kościoła w Cielczy - Andrzeja Boboli. Z ciepłymi życzeniami do jubilata przybyli parafianie z Cielczy i Cząszczewa, przyjaciele i rodzina księdza. W imieniu władz powiatu jarocińskiego za lata pełne radości, trudu, doświadczeń i zmagań w służbie Bogu i ludziom podziękował wicestarosta Przemysław Musielak.

20 maja 2008
Informacje ogólne

Zwycięstwo nad faszyzmem

Maj obfituje w uroczystości patriotyczne. Po obchodzonym kilka dni wcześniej święcie Konstytucji 3 Maja, 8 maja władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin oraz organizacje kombatanckie i przedstawiciele wojska oddali cześć, poległym w czasie wojny mieszkańcom Ziemi Jarocińskiej, żołnierzom polskim i żołnierzom armii sprzysiężonych, których bohaterstwo i odwaga przyczyniły się do zwycięstwa nad faszyzmem.

08 maja 2008
Informacje ogólne

Bezpłatne szkolenia dla rolników

Rolnicy i posiadacze lasów zainteresowani udziałem w bezpłatnych szkoleniach zawodowych mogą do końca maja zgłaszać się do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Bezpłatne „Szkolenia zawodowe dla osób zatrudnionych w rolnictwie i leśnictwie” finansowane będą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

08 maja 2008
Informacje ogólne

Motoryzacyjne zmagania szkół ponadgimnazjalnych

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła V miejsce w rejonowych eliminacjach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które odbyły się w Zespole Szkół Samochodowych w Kaliszu.

08 maja 2008
Informacje ogólne

Uroczyste obchody Święta Narodowego

W Jarocinie uroczyście obchodzono 217. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz przypadające tego dnia święto Matki Boskiej Królowej Polski.

07 maja 2008
Informacje ogólne

Po karetkę pod 999

Jeśli będziesz zmuszony wezwać karetkę pogotowia na terenie powiatu jarocińskiego najlepiej dzwoń pod numer 999. Kiedy jednak nie będziesz potrafił zdefiniować zagrożenia w wymiarze trzech numerów alarmowych: pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, policji, wybierz numer 112. Informacje o zaistniałych zdarzeniach kierowane na ten numer przekazane zostaną do odpowiednich służb ratowniczych.

07 maja 2008
Informacje ogólne

Zarząd rozliczony

Szesnastoma głosami „za” radni powiatowi udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu w Jarocinie. Rozliczenie ubiegłorocznej działalności nastąpiło na kwietniowej Sesji Rady Powiatu. W 2007 roku powiatowy budżet zasilił przede wszystkim zakup nowoczesnej aparatury medycznej dla jarocińskiego szpitala, inwestycje i remonty realizowane w szkołach i placówkach oświatowych powiatu oraz w drogownictwie. Ogółem dochody powiatu w 2007 roku wykonano w wysokości 47.662.569,44 zł, a wydatki w wysokości 43.268.895,29 zł. Różnica w kwocie 4.393.674,15 zł stanowi wykonaną nadwyżkę budżetową za rok 2007.

30 kwietnia 2008
Informacje ogólne

Pożegnanie dowódcy

Wczoraj ppłk Mariusz Poczekaj, dotychczasowy dowódca 16. batalionu usuwania zniszczeń lotniskowych w Jarocinie pożegnał się ze sztandarem batalionu. Z Jarocina Mariusz Poczekaj będzie wyjeżdżał nie tylko z ogromnym bagażem wspomnień ale i z awansem do rangi pułkownika, decyzją podjętą przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W maju pułkownik Poczekaj obejmie funkcję Komendanta 21 Centralnego Poligonu Lotniskowego w Nadarzycach.

30 kwietnia 2008
Informacje ogólne

Wicepremier o powiatach

Wybór nowego prezesa zarządu Związku Powiatów Polskich oraz podjęcie kilkunastu stanowisk dotyczących poprawy funkcjonowania samorządów powiatowych to główne pokłosie XI Zgromadzenia Związku Powiatów Polskich. Podczas zjazdu samorządowcy powiatowi mieli także okazję zapoznać się z działaniami rządu związanymi z planowaną i realizowaną decentralizacją państwa.

30 kwietnia 2008
Informacje ogólne

Nowoczesny tomograf

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego nie muszą już jeździć do sąsiednich powiatów na badania tomograficzne. Specjalistyczna aparatura diagnostyczna, o której wiele placówek medycznych wciąż może jeszcze tylko marzyć, od tygodnia pracuje w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie. W nowo otwartym Centrum Diagnostyki Obrazowej znajdują się trzy pracownie: tomografii komputerowej, rentgenowska i USG. Obok tomografu do centrum trafiły także nowe aparaty USG i RTG. Ten ostatni zastąpił wysłużony sprzęt, który przepracował w jarocińskim szpitalu aż 24 lata.

30 kwietnia 2008
×