otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Świeć przykładem

900 worków śmieci wywieziono na wysypiska komunalne w Jarocinie, Goli, Brzóstkowie i Kotlinie w ramach tegorocznej akcji „Sprzątanie świata”. Znaczną część odpadów zebrano w sposób selektywny z wydzieleniem makulatury, szkła, tworzyw sztucznych i złomu metali. W sprzątanie powiatu zaangażowało się 9 tys. uczestników, głównie uczniów szkół podstawowych, gimnazjów,  szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowo-wychowawczych oraz Społeczna Straż Rybacka i Komenda Hufca ZHP.

02 października 2007
Informacje ogólne

...a atak przyszedł ze Wschodu

17 września 1939 roku wojska Związku Radzieckiego przekroczyły granicę z Polską wypełniając postanowienia paktu Ribbentrop-Mołotow. Walcząca z agresją niemiecką Polska została zaatakowana od wschodu. Znaczna część terytorium państwa polskiego znalazła się pod sowiecką okupacją. W wyniku represji stosowanych na zajętym obszarze, 350 tys. osób deportowanych zostało na wschód, głównie na Syberię. Wzięci do niewoli polscy oficerowie zamordowali zostali w Lesie Katyńskim. Podobne zbrodnie na polskich jeńcach zostały popełnione w okolicach Charkowa i Tweru.

18 września 2007
Informacje ogólne

Szkolenie z obrony

Organizacja i funkcjonowanie systemu obronnego państwa były głównymi tematami szkolenia zorganizowanego w połowie września przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Przez dwa dni pracownicy do spraw obronnych urzędów miast i gmin oraz starostw powiatów jarocińskiego, średzkiego, śremskiego, pleszewskiego i wrzesińskiego dokształcali się w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie.

18 września 2007
Informacje ogólne

Dary charytatywne dla jarocińskich placówek

Meble, specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, kilkanaście kilogramów odzieży, zabawki oraz artykuły domowe – to tylko część z darów charytatywnych, które dzięki władzom powiatu trafiły do Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie.

18 września 2007
Informacje ogólne

Podwójny dar dla Roberta

Robert ma 14 lat i jest uczniem Gimnazjum nr 1 w Jarocinie. Lubi grać w piłkę, jeździć na rolkach i na rowerze. Jest również druhem OSP Jarocin, w przyszłości chce zostać strażakiem. Niestety teraz swoje ulubione zajęcia i marzenia odłożył na półkę. Nadszedł czas walki z chorobą nowotworową. Na leczenie i powrót do życia potrzebne są pieniądze. Każdy z nas może pomóc. Wystarczy niewiele od jednego człowieka, by Robert zyskał wszystko.

17 września 2007
Informacje ogólne

"Telemedyczni" ratownicy

Jest szansa, że już niebawem w jarocińskim szpitalu do szybkiego zdiagnozowania pacjenta będzie wykorzystywana telemedycyna. Za pomocą aparatu EKG, komputera i telefonu komórkowego pacjent z zawałem mięśnia sercowego zostanie zdiagnozowany w ciągu maximum jednej godziny.

14 września 2007
Informacje ogólne

Powiat nagradza najlepszych sportowców

Nagrody dla najlepszych sportowców 2006 roku rozdane. Łącznie na ten cel powiat przeznaczył ponad 6 tys. zł. W tym roku wyróżniono również trenerów, którzy są współtwórcami sukcesu młodych ludzi.

14 września 2007
Informacje ogólne

Uwaga nauczyciele

Uwaga nauczyciele języka polskiego w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego !

13 września 2007
Informacje ogólne

Festyn na miarę jubileuszu

Tłumy jarociniaków przybyły w drugą niedzielę września do parku miejskiego na festyn zorganizowany z okazji 750-lecia miasta i 120-lecia powiatu. „Jarocin – miasto na skrzyżowaniu kultur i szlaków” – tak nazwano największą  imprezę roku jubileuszowego. Tego dnia wszystko było możliwe: przeszłość i tradycja przeplatały się z młodością i nowoczesnością. Festynowe atrakcje zwyciężyły nawet kapryśną aurę, która jak bumerang krążyła nad Jarocinem.

13 września 2007
Informacje ogólne

Z "Lechem" o zdrowie Roberta

Remis, bramka Roberta Kolendowicza – reprezentanta Polski, koszulka Żurawskiego za 400 zł i ponad 4 tys. zł na leczenie Roberta oraz pomoc biednym dzieciom – to bilans meczu charytatywnego, który odbył się w minioną sobotę na jarocińskim stadionie.

11 września 2007
Informacje ogólne

Dzięki współpracy i dla dobra mieszkańców

Współfinansowanie przez powiat i gminy zakupu sprzętu medycznego o wartości 761 tys. zł jest najlepszym potwierdzeniem współpracy samorządów. Dla władz powiatu to ogromny sukces, ponieważ mając za sobą wsparcie gmin, przyczyniamy się do ciągłego podnoszenia standardu usług świadczonych przez szpital. Chcę za to serdecznie podziękować burmistrzom i wójtom – powiedział starosta Stanisław Martuzalski podczas uroczystości przekazania sprzętu medycznego i wręczenia certyfikatu ISO 9001 jarocińskiemu szpitalowi.

11 września 2007
Informacje ogólne

Ważne dla stowarzyszeń

Wojewódzkie Forum Inicjatyw Obywatelskich

    Forum pt. "Skuteczna promocja kluczem do sukcesu Twojej organizacji pozarządowej" odbędzie się 28 września 2007 r. w Poznaniu. Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe z powiatu jaroicińskiego.

11 września 2007
×