otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Szpital oficjalnie otwarty

Oficjalne otwarcie zmodernizowanego Szpitala Powiatowego w Jarocinie zainaugurowało obchody 120-lecia istnienia powiatu jarocińskiego. Licznie przybyli na uroczystość goście mieli możliwość obejrzeć inwestycję, która kosztowała ponad 12 mln zł. Dzięki środkom pozyskanym głównie z budżetu Unii Europejskiej szpital wzbogacił się o budynek diagnostyczno -zabiegowy o powierzchni ponad 2 tys. m 2. Odpowiednie warunki lokalowe pozwoliły na uruchomienie (w kwietniu tego roku) Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który zabezpiecza wstępną diagnostykę oraz podjęcie leczenia w momencie nagłego zagrożenia życia lub zdrowia.

23 kwietnia 2007
Informacje ogólne

Wybrano kolejnego członka do Zespołu Doradczego w sprawie szpitala

Organizowanie Zespołu Doradczego do zmian strukturalnych dobiega końca. Jego zadaniem będzie wypracowanie nowego modelu funkcjonowania placówki. Proponowany przez starostę skład zespołu to po dwie osoby z Rady Powiatu i Rady Pracowniczej, jedna osoba z dyrekcji szpitala, jeden członek Zarządu Powiatu oraz jedna osoba reprezentująca Radę Społeczną działającą przy ZZOZ w Jarocinie. Dziś, tj. 23.04.07, odbyło się w tej sprawie spotkanie, na którym wyłoniono reprezentanta Rady Społecznej do Zespołu Doradczego. Jednogłośnie został nim Jan Klim - radny powiatowy, Przewodniczący Komisji Rolnictwa, członek Komisji Budżetu i Rozwoju.

23 kwietnia 2007
Informacje ogólne

Światowy Dzień Inwalidy

W miniony czwartek w JOK-u uroczyście obchodzono Światowy Dzień Inwalidy. Koncert z tej okazji zorganizował Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W uroczystości wziął udział sekretarz powiatu jarocińskiego - Ireneusz Lamprecht. W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim ludziom dobrej woli, którzy czynnie włączają się w rozwiązywanie problemów osób starszych i niepełnosprawnych.
    Dopełnieniem ciepłych słów była część artystyczna. Gromkie brawa brzmiały przy występach chóru seniora „Babie lato” z Żerkowa. Członkowie chóru zaprezentowali także swoje talenty aktorskie. Zakończeniem obchodów Światowego Dnia Inwalidy był występ Zespołu Folklorystycznego „Snutki” z Potarzycy.

23 kwietnia 2007
Informacje ogólne

Targi Agroturystyczne w Złotowie

    Właściciele gospodarstw agroturystycznych, twórcy ludowi i zespoły promujące folklor regionu mogą wziąć udział w VIII Międzynarodowych Targach Agroturystycznych i Turystycznych, które odbędą się 12 i 13 maja w Złotowie. Imprezie towarzyszyć będą: VI Przegląd Zespołów Folklorystycznych oraz Festiwal Rękodzieła Ludowego. Podczas targów będzie można również podziwiać pokaz koni agroturystycznych albo zakupić ciekawe rośliny ozdobne i zdrową żywność.

By wziąć udział w złotowskich prezentacjach należy przesłać (do 30 kwietnia br.) kartę zgłoszenia na adres: Starostwo Powiatowe w Złotowie, Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia i Opieki Społecznej, Al. Piasta 32, 77-400 Złotów (tel. 0-67 263-59-24/43).

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Złotowie oraz Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych Północnej Wielkopolski „Krajna” zapewniają, że udział w targach jest bezpłatny.

18 kwietnia 2007
Informacje ogólne

Serdecznie zapraszamy na VI Zlot Chórów Ziemi Jarocińskiej

    28 kwietnia 2007r. w auli Gimnazjum w Żerkowie odbędzie się VI Zlot Chórów Ziemi Jarocińskiej. W koncercie p.n. „Pieśń nie zna granic” wystąpią chóry: „Lutnia” z Żerkowa, Chór im. Barwickiego z Jarocina, „Resonantes” z Jarocina, „Arion” z Kotlina, „Cantare” z Żegocina, „Domino Cantemus” z Nowego Miasta, chór gimnazjalny z Nowego Miasta oraz Sopocki Chór Kameralny „Continuo”.

    Organizatorzy: Koło Śpiewackie „Lutnia”, Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Urząd Miasta i Gminy w Żerkowie, Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie oraz Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Żerkowie.

    Rozpoczęcie godz. 16.30.

18 kwietnia 2007
Informacje ogólne

Turniej strzelecki w Mieszkowie

15 kwietnia 2007r. na strzelnicy w Mieszkowie odbył się IX Turniej Strzelecki o Tytuł I Damy Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Organizatorem turnieju było Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Mieszkowa. Zwyciężczynią została Stanisława Włodarczyk z KBS Rozdrażew. Drugie miejsce zajęła Marta Balcerek (KBS Jutrosin), a trzecie Maria Mitschke z KBS Mieszków. Uczestnicy turnieju konkurowali także o Tarczę Starosty Jarocińskiego. Zwycięzcą został Jerzy Mierzyński z KBS Włoszakowice. Pokonał on Jana Ciszewicza z KBS Dolsk oraz Ryszarda Burę z KBS Włoszakowice. Nagrody wręczył Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski.

18 kwietnia 2007
Informacje ogólne

Bóg, Honor, Ojczyzna i Nauka!

Gimnazjum w Woli Książęcej nosi imię Niepodległości Polski. W minioną sobotę 14. kwietnia odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy na budynku szkoły oraz poświęcenie sztandaru. Prace nad wyborem patrona gimnazjum trwały długo. Inspiracją stał się wreszcie wpis w kronice szkolnej: „Bądźcie wierni zawołaniu: Bóg, Honor, Ojczyzna!”. Te same słowa widnieją na sztandarze szkoły, który, dzięki rodzicom i sponsorom, będzie święcił wszelkie szkolne uroczystości i apele. Na rewersie sztandaru umieszczono także słowo: nauka. To szkoła bowiem kształtuje osobowość młodego Polaka i uczy patriotyzmu.

18 kwietnia 2007
Informacje ogólne

Radni byli jednogłośni

     Rada Powiatu na VIII sesji jednogłośnie poparła przystąpienie do projektu pt.: „Matka i Dziecko- poprawa opieki medycznej w powiecie jarocińskim”. Część wydatków na przedsięwzięcie pokryje budżet powiatu. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie projektu z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego, jarociński szpital wzbogaci się o mammograf, tomograf komputerowy oraz sprzęt do wyposażenia zespołu porodowego. Część pieniędzy zostanie także przeznaczona na badania profilaktyczne dla kobiet.

13 kwietnia 2007
Informacje ogólne

Kolejny dar serca wręczony!

W przedświąteczny czwartek na ustach kolejnego niepełnosprawnego mieszkańca powiatu jarocińskiego pojawił się uśmiech. Marcin Banaszak z Jarocina otrzymał z rąk starosty Stanisława Martuzalskiego wózek samojezdny. Marcin choruje na porażenie mózgowe. Z powodu niedowładu jednej ręki  miał trudności z poruszaniem się na zwykłym wózku inwalidzkim. Dlatego jego radości na widok nowego wózka  nie było końca. Rodziców Marcina nie stać było na zakup profesjonalnego sprzętu z własnej kieszeni. Organizacją wózka dla ich syna, jak i zresztą darów serca dla innych niepełnosprawnych, jest Stowarzyszenie „Cichy Las”, którego koordynatorem jest Przemysław Bączkiewicz.

10 kwietnia 2007
Informacje ogólne

Obchody 67 rocznicy zbrodni katyńskiej

„Uczcijmy pamięć pomordowanych….”- tymi słowami władze powiatu jarocińskiego oraz gminy Jarocin oddały hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. Dopełnieniem słów był uroczysty przemarsz oraz złożenie kwiatów i zapalenie znicza pod  tablicą ku czci uczestników walki z komunizmem i faszyzmem. W obchodach 67  rocznicy ujawnienia zbrodni katyńskiej udział wzięli burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Łukasiewicz,  starosta Stanisław Martuzalski oraz sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht. Cześć pomordowanym oddali także kombatanci i emerytowani wojskowi.

10 kwietnia 2007
Informacje ogólne

Doskonalenie nauczycieli

Doskonalenie nauczycieli


12 kwietnia o godz. 15.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 w Jarocinie, ul. Franciszkańska 2, odbędzie się konferencja metodyczna dla nauczycieli języka polskiego.

06 kwietnia 2007
Informacje ogólne

Zostań Wielkopolskim Filarem Biznesu

            Już po raz kolejny przedsiębiorcy z terenu powiatu jarocińskiego mogą uczestniczyć w konkursie pod nazwą „Wielkopolski Filar Biznesu” organizowanym przez Wielkopolski Klub Kapitału oraz Głos Wielkopolski. Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie menadżerów z terenu Wielkopolski, którzy zarządzając przedsiębiorstwami osiągnęli znaczące sukcesy w 2006 roku.

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 kwietnia 2007. Kapituła konkursowa oceniać będzie przede wszystkim stabilność zatrudnienia w przedsiębiorstwie, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, jakość świadczonych usług dla innych przedsiębiorstw jak i dla indywidualnych odbiorców, partnerska solidność w biznesie oraz dynamikę obrotów. Każda z firm biorących udział w konkursie, będzie miała możliwość zaprezentowania swoich sukcesów na łamach Głosu Wielkopolskiego w dodatku „Wiadomości Gospodarcze”. Finał konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1 czerwca br. w Poznaniu.

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej Wielkopolskiego Klubu Kapitału www.wkk.poznan.pl

04 kwietnia 2007
×