otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Przyjaciele Domu Dziecka

23 marca w Domu Dziecka w Górze odbyło się oficjalne otwarcie Oddziału Małego Dziecka. Na uroczystość zostali zaproszeni sponsorzy, którzy otrzymali od dyrektora dyplomy "Przyjaciel Domu".

30 marca 2007
Informacje ogólne

Powiat wypłacił stypendia

W połowie marca powiat jarociński wypłacił drugą transzę stypendiów dla studentów uczestniczących w projekcie:  „Szansa na edukację - stypendia dla studentów powiatu jarocińskiego”. Od początku realizacji projektu studenci otrzymali ponad 78 tys. złotych.

30 marca 2007
Informacje ogólne

Szczypta Irlandii w liceum

Już od kilku lat prawdziwą chlubą Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie jest działający w murach szkoły Klub Europejczyka. To właśnie dzięki niemu do szkolnej tradycji na stałe wpisała się organizacja Dni Europejskich, które są znakomitą okazją nie tylko do zabawy, ale także do poszerzenia wiedzy o krajach członkowskich Unii Europejskiej.

30 marca 2007
Informacje ogólne

Weź udział w konkursie

VIII edycja powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”
Pod patronatem starosty jarocińskiego

Weź udział w konkursie

Ruszyła kolejna edycja powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Przedsięwzięcie kierowane jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowo-wychowawczych. W tym roku akcja zostanie przeprowadzona pod hasłem „Postęp cywilizacyjny a odpady”. Uczestnicy konkursu do końca kwietnia muszą przygotować pisemną pracę na ten temat.

Regulamin konkursu.doc Regulamin konkursu.doc (157.00 KB)

21 marca 2007
Informacje ogólne

Powiatowy Playback Show

11 marca 2007r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jaraczewie odbył się Powiatowy Playback Show. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:


I kategoria – dzieci z klas I-III szkół podstawowych,

II kategoria – dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych

III kategoria – gimnazjaliści.

21 marca 2007
Informacje ogólne

Nowy szef policji

Nadkomisarz Krzysztof Rzepczyk został Komendantem Powiatowym Policji w Jarocinie. Nominację odebrał na początku marca. Podczas VI sesji Rady Powiatu Jarocińskiego nowy komendant przyjął gratulacje z rąk Stanisława Martuzalskiego starosty jarocińskiego oraz Zygmunta Meisnerowskiego przewodniczącego rady.

20 marca 2007
Informacje ogólne

Konkurs wiedzy o Obronie Cywilnej

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie zakwalifikowali się do finału okręgowego „Konkursu wiedzy o Obronie Cywilnej”. Awans wywalczyli 9 marca podczas finału rejonowego.

19 marca 2007
Informacje ogólne

Goście z Ukrainy

Kilkuosobowa delegacja z Sekretariatu Prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki przebywała 14 marca w Jarocinie. Jarocin był jednym z etapów wizyty studyjnej zorganizowanej w ramach międzynarodowego programu szkoleniowego przygotowanego przez National Democratic Institute for International Affairs.

16 marca 2007
Informacje ogólne

Rada Powiatu Jarocińskiego w pełnym składzie

Podczas VI sesji Rady Powiatu Jarocińskiego do grona radnych dołączyła Aldona Kostro. Zastąpiła Stanisława Martuzalskiego - starostę jarocińskiego, który zrezygnował z mandatu radnego na poprzedniej sesji rady.
    Nowa radna będzie pracowała w dwóch komisjach: rewizyjnej i budżetowej.

14 marca 2007
Informacje ogólne

Samorządy chcą współpracy

    W pierwszych dniach marca odbyło się kolejne spotkanie władz samorządowych Ziemi Jarocińskiej. Tym razem gospodarzem był burmistrz Żerkowa Janusz Jajczyk. Spotkanie było okazją do doprecyzowania spraw związanych ze współudziałem finansowym wszystkich gmin i powiatu w zakupie laparoskopu dla jarocińskiego szpitala. Zaakceptowano także wstępnie porozumienie między gminą Żerków, gminą Jarocin i powiatem jarocińskim w sprawie inwestycji na drodze Jarocin – Żerków – Ruda Komorska. Podczas spotkania w Żerkowie włodarze analizowali także problem zmniejszenia subwencji oświatowej dla samorządów.

14 marca 2007
Informacje ogólne

Jubileusz "Barwickiego"

W niedzielę 11 marca chór im. K.T. Barwickiego obchodził 116. rocznicę powstania. Jubileusz był okazją do złożenia życzeń wieloletniej prezes chóru Emilii Zdrojowej, która związana jest z „Barwickim” od 50 lat. Obecni na uroczystości Stanisław Martuzalski, starosta jarociński oraz Zygmunt Meisnerowski, przewodniczący Rady Powiatu podziękowali członkom chóru i tym, którzy przez wiele lat tworzyli jego wizerunek, za profesjonalizm, zaangażowanie, życzliwość i stałą obecność w życiu kulturalnym i społecznym Ziemi Jarocińskiej.

14 marca 2007
×