Kotłownia dla Jedynki i Dwójki otwarta

3Uroczyste otwarcie kotłowni gazowej
dla ZSP nr 1 i ZSP nr 2
w Jarocinie odbyło się 13 października.

Nauczyciele w Teatrze

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 15 nauczycieli ze szkół i placówek prowadzonych przez powiat jarociński obejrzało spektakl „Balety Konrada Drzewieckiego - galowy wieczór w 80 rocznicę urodzin choreografa”. Do Teatru Wielkiego w Poznaniu zaprosił nauczycieli Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a koszty przejazdu pokryło Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Najważniejszy szpitalny oddział ratunkowy

Starostwo Powiatowe w Jarocinie ogłosiło przetarg na Leasing sprzętu medycznego na wyposażenie Szpitala Powiatowego w Jarocinie. „Zależy nam na tym by uruchomić Szpitalny Oddział Ratunkowy jeszcze w tym roku, tak by szpital mógł podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Ochrony Zdrowia na 2007 rok” – mówi Starosta Sławomir Wąsiewski.

16 października 2006

Park w Zakrzewie praktycznie za darmo

Po zakończonych w ubiegłym roku pracach modernizacyjnych
Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, powiat podjął się kolejnego zadania - rewaloryzacji zabytkowego parku na terenieDPS.

Pomóż swemu sercu

9 października ruszył program profilaktyki chorób układu krążenia pod nazwą:„Pomóż swemu sercu”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Szpital Powiatowy w Jarocinie. Program skierowany jest do mieszkańców powiatu jarocińskiego między 45 a 60 rokiem życia, a więc do osób czynnych zawodowo i prowadzących aktywny tryb życia.
W ramach akcji w jarocińskim szpitalu został uruchomiony punkt konsultacyjny (pokój nr 8), w którym każdy uprawniony będzie mógł skorzystać z porad w zakresie profilaktyki chorób układu krążenia, wykonać badanie ciśnienia, badanie EKG i otrzymać skierowanie na badanie cholesterolu. Akcja potrwa dwa miesiące. Punkt czynny jest w każdy poniedziałek, wtorek i środę w godzinach od 14.35 do 16.35. Wszystkie usługi świadczone są nieodpłatnie.
Serdecznie zapraszamy!!!

11 października 2006

Czysty powiat

8,5 tys. uczniów z terenu powiatu jarocińskiego wzięło udział w kampanii „Sprzątanie świata - Polska 2006”. W akcję włączyli się również przedstawiciele jarocińskiej Społecznej Straży Rybackiej. Zebrano 1255 worków (120 l) śmieci.

28 września 2006

Najlepsi sportowcy 2005 roku w powiecie jarocińskim

IMG_0080.JPGZarząd Powiatu w Jarocinie uhonorował
16 młodych sportowców z terenu
powiatu jarocińskiego nagrodami
za szczególne osiągnięcia sportowe
w 2005 roku. Zawodnicy otrzymali statuetki, listy gratulacyjne
i nagrody pieniężne w wysokości 500 zł.

27 września 2006

Ruszył program "Wykorzystaj swoją szansę"

Ponad 300 przyszłorocznych maturzystów z terenu powiatu jarocińskiego
bierze udział w programie "Wykorzystaj swoją szansę". Program
skierowany jest do uczniów klas maturalnych, którzy znajdują się w
trudnej sytuacji materialnej i mają kłopoty w nauce. Zajęcia odbywają
się od września i potrwają do 8 grudnia 2006 r.

Projekt "Wykorzystaj swoją szansę" złożony przez jarocińskie starostwo
uzyskał dofinansowanie Wojewody Wielkopolskiego w ramach rządowego
programu pod nazwą: "Aktywizacja i wspieranie jednostek samorządu
terytorialnego i organizacji pozarządowych w zakresie udzielania
uczniom pomocy o charakterze edukacyjnym". Koszt całego programu wynosi ponad 30 tys. zł z tego 50% zostanie dofinansowane przez Wojewodę Wielkopolskiego.

W ramach projektu prowadzone są dodatkowe zajęcia z przedmiotów
maturalnych (języka polskiego, języków obcych, historii, matematyki,
biologii, fizyki i geografii). Dla utrzymania równowagi zdrowia
psychicznego prowadzone są też zajęcia z wychowania fizycznego.
Ruch ma pomóc uczniom rozładować emocje, by skutecznie pozbyli się stresu.
Oprócz tego dla uczestników programu zaplanowane są warsztaty uczące
odpowiedniej prezentacji własnej osoby oraz asertywności.

25 września 2006

Wielkopolskie śpiewanie w Jarocinie

Chór Mieszany im. Kazimierza Tomasza Barwickiego w Jarocinie oraz Jarociński Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców Ziemi Jarocińskiej do wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych i patriotycznych.
„III Wielkopolskie Śpiewanie” rozpocznie się w niedzielę 1 października o godz. 17.00 na jarocińskim rynku (w razie niepogody sala JOK).
Uczestnicy otrzymają specjalnie przygotowane śpiewniki.
W całej Wielkopolsce o tej samej godzinie w kilkudziesięciu miastach rozbrzmiewać będzie wielkie śpiewanie. Serdecznie zapraszamy!

22 września 2006

powiat.jpg
  W oparciu o Kalendarz Imprez Sportowych SZS
  „Wielkopolska” w Poznaniu Licealiada 2006/2007
  Zarządu SZS Powiatu Jarocińskiego

opracował terminarz rozgrywek powiatowych
  na I semestr roku szkolnego 2006/ 2007.
  Wszystkie zawody przeprowadzane będą zgodnie regulaminami
  zawartymi w Kalendarzu Imprez i przepisami odpowiednich
  związków sportowych. Ponadto:

20 września 2006

Informacja o stypedniach

unia.jpg efs.jpg zpor.jpg urzad.jpg

W sierpniu br. Powiat Jarociński zakończył realizacje projektów „Szansa na edukację - stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych/studentów Powiatu Jarocińskiego” w roku szkolnym/akademickim 2005/2006.
Stypendia realizowane były w ramach Działania 2.2. Zintegrowanego Programu
Operacyjnego Rozwoju Regionalnego „Wyrównywanie szans edukacyjnych
poprzez programy stypendialne”, współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego
oraz budżetu państwa.

Szczegóły w dziale edukacja - stypendia.

18 września 2006

Ofiarom stalinizmu

IMG_0147.JPG15 września br. z okazji Dnia Sybiraka, z inicjatywy Związku Sybiraków - Koło Jarocin, delagacje związków kombatanckich, harcerzy, jednostki wojskowej oraz miejscowe władze powiatu i gminy oddały hołd ofiarom stalinizmu pod Krzyżem Martyrologii na ul. Żwirki i Wigury w Jarocinie.W trakcie spotkania uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 przedstawili poetycki program artystyczny. Następnie w jarocińskim starostwie odbyło się spotkanie wspomnieniowe.

18 września 2006